Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten az ős jó és ő volt...

Ha Isten az ős jó és ő volt az első teremtény (vagyis nem teremtény, hisz ő kezdetek óta van), nevezzük valaminek, akkor miért teremtette meg az ördögöt (Lucifert)?

Figyelt kérdés

HA mindent tud, a múltat, a jelent és a jövőt is, akkor miért teremtette meg minden gonoszság ősét? Hisz tudta, hogy ellene fog cselekedni? Vagy nem tudta, hogy ellene fordul, DE akkor nem tud mindent. Vagy, tudta, csak így akarta az erejét fitogtatni. Vagy az ős gonosz egyidős Istennel, de akkor meg mégse ő a legöregebb valami. Vagy Isten se nem jó, se nem rossz, mondjuk úgy hogy emberibb, mint gondoljuk, habár melyik épp eszű szülő tenné ki a fiát kereszthalálnak, függetlenül attól, hogy tudja, hogy fel fog támadni és attól, hogy sperma a közelben se volt fogantatáskor?

Ki az aki ellenséget kreál magának, megteremti a tökéletes ellentétét, pusztán hogy legyen?


2012. aug. 10. 19:22
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

Ezzel most arra akarsz utalni, hogy a zsidóság kilépett Isten kegyei közül? Habár a II. világháború simán jelenthetné ezt.

Az pedig tény, hogy a keresztény Bibliát (mivel azt nevezzük Bibliának) az évszázadok alatt igencsak toldozták-foldozták, míg végre megkaptuk a mai verzióját.

2012. aug. 25. 15:52
 32/36 lsandor ***** válasza:

Igen, a Biblia tanítása szerint a zsidók már nem Isten választott népe, hanem Isten már minden nemzetből választ ki személyeket.

De mire alapozod a kijelentésed, hogy sokat foltozgatták a Bibliát?

Sajna nem találom meg az egyik elismert professzor szavait, de arról írt, hogy kutatásainak az eredménye az, hogy ma a Biblia eredeti gondolatait olvassuk

2012. aug. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Isandor


Bocsi,hogy közbeszólok,de:

"Péter 1: 21 - "Prófécia ugyanis soha nem hozatott ember akaratából, hanem Istentől szóltak emberek, amint a szent szellem vezette őket."


Aha,persze,a Szent szellem vezette az összes prófétát,aki embereket ölt,vagy parancsot adott a megölésükre,meg bántalmazásukra....

Jó duma,az ördög helyében én is ezt mondanám.Még,hogy szent,pfff....ekkora álszent dumát.



"Cenzúrázták, hogy mit tartalmazzon? Maga Isten sem engedné, illetve ez teljes mértékben alaptalan. Számos tudós vizsgálta ezt a felvetést, de mind arra jutottak, hogy az eredeti Bibliát olvassuk napjainkban."


Én azt hittem,Isten az embernek szabad akaratot adott.Tehát akár a Bibliát is átírhatták anélkül,hogy Isten beleavatkozott volna.Ha nem,akkor nem adott szabad akaratot.

A tudósok közül meg nem lehet tudni,ki korrupt és ki nem,tehát ez sem egyértelmű bizonyíték.Sajnos a tudósok némelyike is ugyanúgy működik,hogy megmondják neki"itt van X pénz,ha elhallgatod a dolgot" vagy egyszerűen megfenyegetik.

2012. aug. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 lsandor ***** válasza:

Kedves utolsó!

Mire gondolsz azzal, hogy a próféták embereket öltek, vagy parancsot adtak a megölésükre?

Isten szabad akaratot adott az embereknek, de csak viszonylagosat. És tény ami tény Ő nem engedné, hogy megváltoztassák a Bibliát, hisz ez egy ajándék tőle az emberiségnek.

Igaz amit a tudósokkal kapcsolatban írsz, de ez akkor sem általános mindenkire. Ha egy tudós neki áll, hogy komolyan utánanézzen a dolgoknak, akkor logikusan elvárható, hogy a valóságnak megfelelően fog nyilatkozni kutatásai eredményeiről

2012. aug. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

lsandor


"Mire gondolsz azzal, hogy a próféták embereket öltek, vagy parancsot adtak a megölésükre?"


Olvasd el Mózes könyvét.Pl.a 4.15,32-36-ot.



"Isten szabad akaratot adott az embereknek, de csak viszonylagosat. És tény ami tény Ő nem engedné, hogy megváltoztassák a Bibliát, hisz ez egy ajándék tőle az emberiségnek."


Mi az,hogy viszonylagosat? a viszonylagos szabad akarat nem szabad akarat.Az emberi élet ajándék az embernek.El tudsz képzelni nagyobb dolgot ennél? vannak,akik mégis eldobják maguktól,vagy másokét veszik el,vagy tönkreteszik.Lerombolják a testüket,a Szent lélek templomát,alkohollal,drogokkal,cigarettával.És Isten nem akadályozza meg.A Föld egy ajándék az emberiségnek.Isten keze munkája.Mégis tönkretesszük,és Isten nem akadályozza meg.A keresztény egyházban létezik korrupció,és Isten nem akadályozza meg.De azért az is érdekes szerintem,hogy a Bibliának többféle fordítása létezik,ezért van,ami félreérthető benne,vagy egy-egy mondatot is többféle módon lehet értelmezni.és vannak vallások,vallásosok,akik olyat magyaráznak bele,ami nincs is benne,vagy figyelmen kívül hagynak olyan szövegeket,amik szerepelnek benne.Ezt miért nem akadályozza meg Isten?


"Igaz amit a tudósokkal kapcsolatban írsz, de ez akkor sem általános mindenkire. Ha egy tudós neki áll, hogy komolyan utánanézzen a dolgoknak, akkor logikusan elvárható, hogy a valóságnak megfelelően fog nyilatkozni kutatásai eredményeiről"


Én sem azt írtam,hogy minden tudós így működik,csak azt,hogy azért ezt se vegyük készpénznek.A "logikusan elvárható" nem biztos,hogy aszerint is történik.

2012. aug. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:

Visszanéztem és elolvastam azt a kommentedet Isandor, melyben a "Szent Szellemről" írsz. Én alapból nem hiszek ebben a "rangban", hogy szent, hisz emberek aggatták egymásra függetlenül attól, hogy egyháztagok megszavazták. Én a magam részéről ezt a szót, hogy szent eltörölném, mert mitől lesz valaki szent?

A kedvenc példám, mely pont erre vonatkozik Szent István esete. Na, ő minden volt, de hogy szent nem az tuti. Hisz Isten megbocsátana egy olyan embernek, aki forró ólmot önt valakinek (Vazul) a szemébe és a fülébe? Plusz Koppányt is négyfelé vágatta. Ez az ember komolyan a mennybe került volna? Ennyi erővel pár száz év múlva lehet, hogy Szent Breivik is lesz? Elvégre az ő szemszögéből ez egy "hős" cselekedet, hogy megvédi a hazáját a bevándorlóktól. Ki tudja, emberek hogy fognak rá emlékezni?

Azért megnézném magamnak ezt az Istent, hogy mégis mi lehet a szándéka az emberiséggel, már ha van egyáltalán bármi értelme is a puszta létezésnek.

2012. aug. 26. 10:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!