Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus szemmel mi lenne a...

Katolikus szemmel mi lenne a helyes viselkedés egy ilyen nehéz helyzetben?

Figyelt kérdés

Röviden a történet az, hogy kisbabám koraszülött volt, 3 hetet élt, közben persze volt arra remény, hogy megmarad. Mi nagyon reménykedtünk. Édesanyámon észrevettem, és azóta biztos vagyok benne, hogy nem az életben maradásért imádkozott, hanem, hogy minél előbb "túl legyünk" a dolgon.

Nem beszéltem még vele erről, nem is mutattam ki, hogy ez mennyire rosszul esett, én igyekszem nem megbántani őt a viselkedésemmel.

Mi lenne helyes a részemről? Megbocsátani?

Meg lehet ilyet bocsátani?


2012. aug. 10. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:

A megbocsájtás a legnagyobb emberi erény a világon.

Azonban ez a "legyünk túl rajta" hozzá állás lehet csak neked szólt és nem a jövevénynek.

De ez egy beszélgetésért kiált.

2012. aug. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A hívő úgy imádkozik: Uram, legyen meg a Te akaratod.

A lényege ez- de közben szétszóródhat a koncentráció, mindenfélét gondol- leginkább, hogy lányát ne érje elviselhetetlen, élethosszan-tartó fájdalom. De amikor visszatér szétszórtságából: Uram, mindazonáltal legyen meg a Te akaratod.

Nincs mit megbocsátanod, szeret Téged. Ne haragudj rá.

2012. aug. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Talán anyukád megérezte azt, hogy a pici nem lett volna egészséges, és jót akart nektek, megkímélni egy borzasztó nehéz időszaktól, ami tarthatott volna hónapokig vagy egy évig is, vagy ki tudja.
2012. aug. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez szerintem Anyukád lelkiismeretére tartozik, és senki másra. Az ima az ő belső ügye, hacsak nem előtted, hangosan mondott ilyesmit, akkor bizony az csak rá és Istenre tartozik. Bízz mindkettejükben, mert szeretnek Téged, és nem rosszat akarnak.
2012. aug. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mondd el azt, hogy szomorú vagy azért, mert a baba meghalt. Ezután mondhatod is, hogy nagyon bánt, hogy ő a haláláért imádkozott. Hagyd, hogy beszéljen, majed a végén bocsáss meg neki, ha bírsz.
2012. aug. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Honnan gondolod, hogy ezért imádkozott?
2012. aug. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem mondta ki, de többször utalt rá. Tényleg szeretetből kímélni akart ezzel, de mi elfogadtuk volna betegen is a babát, szerintem ezt csak az érti meg, aki hasonló helyzetbe kerül. Csak szerintem, mint az édesanyámnak, másként kellett volna viselkednie. Az a baj, hogy nem bírok vele beszélni erről, de magamban sem tudom helyén kezelni a dolgot.
2012. aug. 10. 22:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Valamikor VIII. Henrik lánya Erzsébet is azt mondta, hogy a megbocsátás Isteni erény.


Jézus is azt mondta, hogy mindig meg kell bocsájtani, nem csak 77x.

Persze valóban jó lenne ezt kibeszélgetni magatokból, így mind a ketten megnyugodtok.

2012. aug. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mustafa33 ***** válasza:

Hidd el tudta miért teszi és nem gonoszságból tette. És ah imádkozott ezért, akkor Istenre bízta a döntést. Nem azért vesztetted el a gyermeket, mert azért imádkozott. Az hogy legyünk túl a dolgon jelentheti azt is, hogy bárhogy legyen meg az Úr akarata, csak a bizonytalanság múljon el. Nem csodálkozom, hogy fájdalmadban így reagálsz rá, de hidd el ha meghalt az az Úr döntése volt és esetleg anyád imájának hatására az Úr kegyelme, amivel megkegyelmezett a babának és nektek is, nem tudhatod mekkora szenvedés várt volna rá és általa rátok is. Nyugodj bele, és bocsásd meg anyádnak, és ha ezért természetesen nem is tudsz hálát adni Istennek, békélj meg akaratával.

Áldjon meg az Isten a jövőben új boldogsággal!

2012. aug. 11. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!