Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elhinnétek, ha azt mondanám,...

Pietrosol kérdése:

Elhinnétek, ha azt mondanám, hogy beszéltem Istennel, aki kiválasztott engem, hogy az ÉN utódaim közül kerüljenek ki Izrael királyai?

Figyelt kérdés

Az Ószövetségnek és a köré épült misztériumnak annyi a hiteles alapja,hogy egy ember azt állította,hogy ő beszélt Istennel,aki kiválasztott egy népet,elküldte őket gyilkolni,rabszolgákat fogni,Kánaánt elfoglalni,stb...!

Az én szavam,-ami akárki szavával egyenlő,-ér annyit,mint egy néhány ezer évvel ezelőtt élt emberé?


2012. aug. 11. 11:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%
Elhinném, csak nem érdekel. Felőlem...
2012. aug. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
61%
Ha másodjára elsütöd ugyanazt a poént, akkor már nem fognak annyian röhögni, mint az elsőnél.
2012. aug. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Hazardteam ***** válasza:
67%
Szerintem tényleg kiválasztott arra, hogy felléphess a cirkuszban bohócszerkó nélkül is.
2012. aug. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
57%

Nem, mert csak egy Kiválasztott van, mégpedig ő:

[link]

2012. aug. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%

Nyilván ott sem csak ennyiről volt szó, hogy jött valami alak, aki mindenfélét mondott, az emberek meg bekajálták. Ez sehol nem így működik. A Biblia is beszámol a bizonyítékokról, amik meggyőzték az embereket.


Megj. Naiv dolog azt feltételezni, hogy a Te szavad ér annyit, mint bárki másé. Egy jogi helyzetben esetleg, de itt nem erről van szó. Egyáltalán nem mindegy, hogy valamit Te mondasz, vagy mondjuk Bill Gates, vagy bármilyen más karizmatikus közszereplő.

2012. aug. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
58%

Huh, de unatkozott valaki...


Ne is törődj azzal, Pietrosol, hogy Jézus Krisztus beteljesített még egy párszáz próféciát, amiket évszázadokkal a születése előtt írtak meg róla. Kicsire nem adunk, a nagy meg nem számít?... :Oo

2012. aug. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
33%
Inkább írj egy könyvet, amiben leírod, hogy mi történt az utóbbi ezer évben, aztán pár év múlva találd meg, és állítsd azt, hogy a könyv legalább 1500 éves. Természetesen írd azt is bele, hogy a jövőben te leszel Izrael királya.
2012. aug. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
66%
Nem, nem nem, és utoljára sem.
2012. aug. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Biztos hogy azok a próféciák olyan régiek?Miért csak később rakták a könyvhöz?


"Az idővel egymás után előkerülő több száz tekercs egy része tönkrement (egyes darabokat még a felfedezés idején a beduinok égettek el), illetve darabkái összekeveredtek, így egy gigantikus kirakósjáték összeillesztéséhez hasonlított a mai napig folyó összeillesztési munka."


Ez nem tűnik perdöntőnek!


Én is írnék ilyen próféciát,amit később régebbire taksálnék,mint a valódi kora!Az eseményeket meg lehetne úgy válogatni,hogy a nekem kedvezőt igazolásul fogadnám el,míg a többit megrendezném!

2012. aug. 11. 19:49
 10/19 A kérdező kommentje:

Szia ma 18:08!


Most nézem csak mit írtál!Te lehetnél nálam írástudó,később a klérus vezetője!

2012. aug. 11. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!