Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elhinnétek, ha azt mondanám,...

Pietrosol kérdése:

Elhinnétek, ha azt mondanám, hogy beszéltem Istennel, aki kiválasztott engem, hogy az ÉN utódaim közül kerüljenek ki Izrael királyai?

Figyelt kérdés

Az Ószövetségnek és a köré épült misztériumnak annyi a hiteles alapja,hogy egy ember azt állította,hogy ő beszélt Istennel,aki kiválasztott egy népet,elküldte őket gyilkolni,rabszolgákat fogni,Kánaánt elfoglalni,stb...!

Az én szavam,-ami akárki szavával egyenlő,-ér annyit,mint egy néhány ezer évvel ezelőtt élt emberé?


2012. aug. 11. 11:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
66%

< Biztos hogy azok a próféciák olyan régiek?Miért csak később rakták a könyvhöz?


"Az idővel egymás után előkerülő több száz tekercs egy része tönkrement (egyes darabokat még a felfedezés idején a beduinok égettek el), illetve darabkái összekeveredtek, így egy gigantikus kirakósjáték összeillesztéséhez hasonlított a mai napig folyó összeillesztési munka."


Ez nem tűnik perdöntőnek! >


1. Ha szó szerint idézünk valahonnan, illik megadni a forrást, vagy legalább hivatkozni rá.

Tessék, megteszem helyetted:


[link]


2. Ebből pedig teljesen egyértelmű, hogy a szöveg a Holt-tengeri tekercsekről szól, tehát az idézetednek semmi köze nincs a kérdéseidhez.


3. A Holt-tengeri tekercsekről sokkal bővebb leírás van az angol Wiki-oldalon, mondhatom, szokás szerint:


[link]


4. A Biblia magyar Wiki-oldala:


[link]


5. Wiki a bibliai régészetről:


[link] i_r%C3%A9g%C3%A9szet


[link]


Mindegyik oldalon rengeteg forrást és linket adtak meg; úgyhogy ha valóban érdekel a téma, akkor akár napokig vagy hetekig lesz mit olvasnod.


Egyetlen nagyon fontos információt emelnék ki: a bibliai (és egyéb régi) iratok korát NEM önjelölt próféták vagy mezei kisemberek szokták meghatározni szerencsére; hanem komoly tudósok, tudományos eszközökkel és mérésekkel.


Márpedig az ő kutatási eredményeik szerint biztos, hogy azok a próféciák olyan régiek, és nem utólag rakták hozzá a meglévő iratokhoz. Ez a válasz a kérdéseidre.

2012. aug. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Ezeket a kutatásokat szokták finanszírozni olyan emberek,szervezetek,kormányok vagy alapítványok,akik valamilyen mélységben érdekeltek a kutatás eredményében!


Ugye?


Mikor a világ a szellemi korrupció állapotában van az ilyen kutatás eredménye...?Azért ezt érdemes átgondolni!

2012. aug. 11. 21:36
 13/19 anonim ***** válasza:

A korrupciónak ehhez semmi köze.

Különben pedig biztos, hogy a teremtő, nem fogja hagyni, ezeket korrumpálni, hiszen az Ő szaváról van szó

Lásd maga az egyházak próbálták a bibliát teljesen elpusztítani a sötét középkorban, de nem sikerült. Azért a teremtőnek is van némi beleszólása ebbe nem gondolod?


Meg azért vannak még őszinte szívű tudósok akik biztos szívükön viselik ezeket, ha nem is mindenki.

2012. aug. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Kiröhögnélek.A Biblia egyes részei amúgy pont arról szólnak,amit te is írsz,hogy,hogyan éljünk vissza Isten nevével.Csak el kell adnunk magunkat igaz prófétának,és máris gyilkolhatunk,fosztogathatunk,stb...Isten nevében.senki nem von felelősségre,még támogat is a nép,hiszen nemes dolgot cselekszünk a szemükben.Eléggé átlátszó történet.
2012. aug. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Szia tegnap 22:50!


Elismerni valóan tiszta elméd van!Hajlékonyság esetén szuper pozíció,merevség esetén Giordano Bruno sorsa vár rád!

2012. aug. 12. 11:37
 16/19 anonim ***** válasza:

Köszönöm.

Nos igen,igaz ma már nem divat a keresztre feszítés,meg hasonlók,de valamilyen formában engem is lesátánoznának,meg elhordanának mindennek.az egyház ma sem tűri a nem velük együtt hajló embereket.De hát Jézus is ezt tanította,követni kell őt,a szeretet betartása a legfontosabb....

2012. aug. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Szia !


Komolytalan kérdés soraidból kitűnik az antiszemitizmus és az anticionizmus.

Felületes a Bibliaismereted alaposabban nézd át mi miért történt ott abban a korban ?



Shalom.

2012. aug. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Kissé unalmas ez az "antiszemi" mantram,de e mögé mindig be lehet bújni,így az érintettek megközelíthetetlenek lesznek!Majd nekem is lesz ilyen,sőt már van is:te antipietrosolista vagy!


Kérlek,téged mint Biblia szakértőt,írd le nekem mi,miért történt!

2012. aug. 16. 12:41
 19/19 anonim ***** válasza:

Én még azt se hinném el elsőre, ha nekem mondaná.

Alaposan kérdőre vonnám, hogy miért engem választott erre a célra, és ha nem adna elég meggyőző választ, akkor sürgősen felkeresnék egy pszichológust.

2012. aug. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!