Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit mond a Biblia a válásról?...

Mit mond a Biblia a válásról? Van esetleg itt elvált keresztény?

Figyelt kérdés
2012. aug. 12. 22:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Jézus egyetlen okot adott a válásra ami esetleg lehetőséget ad az újra házasodásra, és ez a házasságtörés.

Persze ez is egyéni döntés, mert meg lehet bocsájtani.

És ha megtörtént a megbocsájtás, soha többé nem hozhatja fel érvnek a későbbiekben, hogy elválhasson.


(Máté 5:32) 32 Én azonban azt mondom nektek, hogy mindaz, aki elválik feleségétől, hacsak nem paráznaság miatt, házasságtörésnek teszi ki őt, és aki olyan asszonyt vesz el, akitől elváltak, házasságtörést követ el.


Illetve az egyik fél halála esetén válik újra szabaddá a házasodásra, de ez sem kötelező.

2012. aug. 13. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha pedig esetleg a vétlen félnek, gyerekeinek az élete, anyagi, szellemi jóléte, egészsége forog kockán,sem ad okot a válásra, de ebben az esetben elkülönűlhet a házastársától, de nem válik szabaddá újraházasodásra.
2012. aug. 13. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azért váltam el, mert a férjem megcsalt.


Nem tudnám újra megölelni, mert mindig az jutna az eszembe, hogy azzal a másik Nővel is ezt tette.

Nagy fájdalom amikor megtörténik mert az ember szeretet miatt kötött házasságot, és ezzel elárulta szerelmünket.

Nem tudnék újra bízni benne.


Persze ismerek olyat is, aki megbocsátott, és boldogan élnek azóta is.

Egyén válogatja.

2012. aug. 13. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az első válaszhoz fűzném hozzá, hogy miért is sarkallatos kérdés ez:



„Más is van, amit elkövettek; ami miatt könny, sírás és sóhajtozás borítja Jehova oltárát. Így nem fordul már az ajándékfelajánlásotok felé, és semmit sem fogad szívesen a kezetekből. Ti pedig ezt kérditek: »Miért?« Azért, mert Jehova a tanú közted és ifjúságod felesége közt, akihez hűtlen vagy, noha társad ő, és szövetséges feleséged. Egyvalaki volt, aki nem tette ezt, mert őbenne maradt a szellemből. És mit keresett az az egy? Isten magvát. Vigyázzatok azért szellemetekre, és senki se bánjon hűtlenül ifjúsága feleségével! Mert gyűlölöm a válást — mondja Jehova, Izrael Istene —, és azt, aki erőszakkal borítja ruháját — ezt mondja a seregek Jehovája. — Vigyázzatok azért szellemetekre, és ne cselekedjetek hűtlenül." (Malakiás 2:13-16)


Elég konkrét és egyértelmű.


Üdv: Imre

2012. aug. 13. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Sághegyi Csaba ***** válasza:
A legelső válasszal egyetértek. Exem másik valakit választott helyettem. Nem akartam válni, ő ragaszkodott hozzá. Még annyit tennék hozzá, hogy a paráznaság, vagy a házasságtörés nem merül ki annyiban, hogy máshova jár az egyik fél a "lépes mézért." Amennyiben bármelyik fél engedetlenkedik a bibliai parancsoknak, ezeknek, hogy szeresd és tiszteld feleségedet, engedelmeskedj férjednek, ekkor bizony házasságtörésről beszélünk, mert elvetettük a másikat, mint házastársat, másvalakit, akár saját magunkat választottuk helyette. Tehát vagy bibliai módon vagyunk házasok, vagy egyikünk, vagy mindkettőnk házasságtörő, még úgy is, hogy nincs harmadik fél. Ez pedig nem a mérce kitágítása a szabad válásra, hanem épp a mérce legszigorúbban bibliai értelmezése, a minél tökéletesebb házasság érdekében.
2012. aug. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Hazardteam ***** válasza:
Úgy tudom, hűtlenség, megcsalás esetén jogod van elválni, de meg is bocsáthatsz. Elég komplex dolgok ezek. Mert ugyanakkor ott van az a helyzet is, amire az előttem szóló utalt. Amikor szinte belekényszerít valaki az állandó szeretetlenségével, elutasításával, érdektelenségével és szex-megvonással (hosszú a lista) abba, hogy hibázz és menj el, vagy csald meg stb. Nekem ez felfoghatatlan, hogy képesek valaha egymást szerető emberek így bánni egymással, de ettől még létezik. A lényeg, hogy a Teremtő eredeti célját kell magadévá tenni, amiért az egész házasságot kitalálta, hogy ÉRTED van és ŐÉRTE, vagyis a társadért. Szerintem Istent kell keresni ebben a dologban és félretenni a sztereotípiákat, mert te nem más ember életét éled, hanem a sajátodat, így nincs "recept". A biblia csak paráznaság/házasságtörés esetén enged válást jó lelkiismerettel, de a házasság eredeti célja az, hogy épüljetek és segítsétek egymást Istennel összhangban, ahogy a hármas kötél példázatában mondja: Az egyik kötél te vagy, a másik a társad, a harmadik pedig maga Isten. Legalábbis így kellene, hogy legyen.
2012. aug. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Amennyiben bármelyik fél engedetlenkedik a bibliai parancsoknak, ezeknek, hogy szeresd és tiszteld feleségedet, engedelmeskedj férjednek, ekkor bizony házasságtörésről beszélünk"


Ezzel nem értek egyet. Az Isten törvénye pontosan meghatározza mi a házasságtörés, mi a paráznaság és ebbe nincs benne az engedetlenség, tiszteletlenség stb. Az más kérdés, hogy ez is tönkreteheti a házasságot, mint SZÖVETSÉGET, de attól még nem házasságtörés. A házasságtörés a hűtlenség kifejezetten máshoz való fordulás (olyan mintha két szövetséges közül az egyik egy másik országhoz pártolna), más asszonyával, férjével, stb. (akár gondolatban, ahogy Krisztus tanította, hogy ha valaki szívében más kívánja más feleségét, parázna)


A hűtlenség, paráznaság ok lehet a válásra, Krisztus szerint, de a tiszteletlenség, vagy engedetlenség nem. Ebből is látszik, nem ugyanaz a súlycsoport.

2012. aug. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem tudom, mit tegyek! A férjem elhagyott. Rég megromlott a kapcsolatunk, mivel én nem néztem jószemmel, hogy napokra és éjszakákra eltűnt, egyedül velem fizettetett minden számlát, semmi szeretet nem mutatott. Gondolom, hogy van valakije, de nem tudom biztosra. Beadhatom a válást, szerintetek? Vagy mit tegyek?

2012. aug. 14. 21:12
 9/10 Hazardteam ***** válasza:
Szerintem ezt nem netes vadidegenektől kellene megkérdezned..
2012. aug. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Addig semmiképpen ne add be amíg nem biztos, hogy van valakije. A házasságtörés akkor az, ha látod őket együtt, vagy bevallja. Ezt mindenképpen várd meg vagy derítsd ki. Sok sikert a kitartáshoz


Üdv: Imre

2012. aug. 15. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!