Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő keresztény szeretnék...

Hívő keresztény szeretnék lenni, de nagyon nehezen megy. Gyenge vagyok, hülyeség az egész, vagy a sátán küzd ennyire a lelkemért?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, sokat találkoztam keresztényekkel, és nagyon csodáltam, hogy milyen nyíltak, kedvesek, magabiztosak. Azt mondták Jézus az én életemet is megváltoztatja. Próbáltam befogadni, de a sok iskolai és egyéb tanulmányom után nem tudom szó szerint venni a bibliát, és ez olyan mintha a saját hitemet kérdőjelezném meg. Kértem segítséget a keresztény ismerőseimtől, és meg is kaptam, de most is félúton vagyok.

A kereszténység mellett szól az üdvözülés, nyugodt élet, és az, hogy ne okozzak csalódást a többieknek. Ellene meg az, hogy nem akarok homokba dugott fejjel élni.

És itt van ez a szexes dolog: régen nem éreztem, de most már bűnnek érzem, ha lefekszem egy lánnyal. Amióta "megtértem" nem is voltam senkivel(kb 2 hónap) de egyszer annyira feszített a vágy, hogy kivertem. Akkor így már a pokolra jutok?

És félek, hogy egy csalódás miatt el is vesztem a hitemet



2012. aug. 13. 18:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
46%
Annyi vallás van a világon, nem csak a kereszténység. Még jobb, ha teljesen magad alakítod ki, hogy miben hiszel.
2012. aug. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
15%

"A kereszténység mellett szól az üdvözülés, nyugodt élet, és az, hogy ne okozzak csalódást a többieknek."


- Na, innen duma az egész; ha elhiszed, hogy az üdvüzölésért szükséged van a keresztény hitre, akkor már el is hiszed a kereszténmység tanítását.


"És itt van ez a szexes dolog: régen nem éreztem, de most már bűnnek érzem, ha lefekszem egy lánnyal."


- Te az a fajta vagy, akinek szüksége van egy kis lelkiismeret-furdalásra, és ebben segítséget nyújt a keresztény tanok kiforgatása. Tudod, az igazi kereszténység sehol nem ítéli el a szexet.

2012. aug. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Ne haragudj de úgy tudom, ha megtértél és bűnre vetemedsz, ami ugye például a paráznaság, az iszonyú kín a már beléd költözött szentléleknek
2012. aug. 13. 18:22
 4/27 anonim ***** válasza:
63%
Most magyarázd meg, mitől paráznaság a maszturbálás.
2012. aug. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
50%

TIZENÉVES KORBAN a szexuális vágyak különösen felerősödhetnek. Emiatt lehet, hogy maszturbálni kezdesz. Sokak szerint ez nem nagy ügy. „Senkinek sincs baja belőle” – mondják. Azonban van egy nyomós ok, amiért óvakodnunk kell ettől a szokástól. Pál apostol ezt írta: ’Öljétek meg testtagjaitokat a nemi vágyakozás dolgában’ (Kolosszé 3:5). A maszturbáció nemhogy nem segít elfojtani a szexuális vágyakat, hanem inkább felfokozza. Vizsgáld meg a következő pontokat:

● Az önkielégítés teljesen énközpontú magatartást sugall. Maszturbáláskor a személy a saját testével van elfoglalva.

● A maszturbálás azt idézheti elő az emberben, hogy a másik nemet a szexuális kielégülés puszta eszközének tekinti.

● A maszturbáció önzésre vall,


Ahelyett, hogy maszturbálással kielégítenéd a benned felgyülemlett szexuális vágyakat, inkább tanulj meg uralkodni magadon (1Tesszalonika 4:4, 5). Ennek érdekében a Biblia azt a tanácsot adja, hogy kerüld azokat a helyzeteket, amelyek felkorbácsolhatják a szexuális vágyakat (Példabeszédek 5:8, 9). De mi van akkor, ha a maszturbáció rabja lettél? Talán megpróbáltál felhagyni vele, de nem sikerült. Könnyen úgy következtethetsz, hogy reménytelen eset vagy, és hogy nem vagy képes Isten igazságos irányadó mértékei szerint élni.


Ha te is így érzel, ne csüggedj! Nem vagy reménytelen eset! Sok fiatalnak – és felnőttnek is – sikerült felhagynia ezzel a szokással. Neked is sikerülhet!


Mint már említettük, sok olyan személyt, aki rendszeresen maszturbál, bűntudat gyötör. Az ’Isten szerinti megszomorodás’ arra indíthat, hogy felhagyj a maszturbálással (2Korintusz 7:11). A túl erős bűntudat viszont pont az ellenkező hatást éri el. Annyira elcsüggedhetsz miatta, hogy már nem is akarsz harcolni (Példabeszédek 24:10).

Igyekezz hát helyes megvilágításban látni a dolgokat. Az önkielégítés a tisztátalanság egyik formája. ’Különféle kívánságok és gyönyörök rabszolgájává’ tehet, és táptalaja a helytelen gondolkodásmódnak (Titusz 3:3). Ugyanakkor nem tekinthető durva nemi erkölcstelenségnek, mint a paráznaság (Júdás 7). Ezért nem kell arra következtetned, hogy a maszturbálással megbocsáthatatlan bűnt követtél el. A legfontosabb az, hogy ellenállj a kísértésnek, és soha ne add fel a harcot!


Visszaesés után könnyen elkeseredhet az ember. Ilyenkor szívleld meg a Példabeszédek 24:16 szavait: „ha hétszer elesik is az igazságos, fel fog kelni, a gonoszokat azonban elbuktatja a szerencsétlenség.” Egy átmeneti kudarctól még nem leszel gonosz. Éppen ezért ne add fel! Gondold át, mi miatt estél vissza, és törekedj rá, hogy ne kövesd el ugyanazokat a hibákat.


Szánj időt arra, hogy Isten szeretetén és irgalmán elmélkedj. Dávid, a zsoltáríró, aki jól tudta, mit jelent gyarlónak lenni, kijelentette: „Ahogy az apa irgalmaz fiainak, úgy irgalmaz Isten az őt félőknek. Mert ő jól ismeri formáltatásunkat, megemlékezik róla, hogy por vagyunk” (Zsoltárok 103:13, 14). Igen, a teremtő figyelembe veszi a tökéletlenségünket, és ’kész megbocsátani’ (Zsoltárok 86:5). Másfelől viszont azt szeretné, ha dolgoznánk a hibáinkon. Milyen gyakorlatias lépéseket tehetsz azért, hogy fel tudj hagyni a szokásoddal?

Vizsgáld meg, mivel töltöd a szabadidődet. Olyan filmeket és tévéműsorokat nézel, vagy olyan honlapokat látogatsz meg, amelyek felkeltik a nemi vágyakat? A zsoltáríró bölcsen így imádkozott: „Fordítsd el szemeimet, ne nézzenek hiábavalóságot; őrizd meg életemet a te utadon” (Zsolt 119:37).

Tudatosan tereld el a gondolataidat. Egy fiatal keresztény, William ezt tanácsolja: „Mielőtt lefekszel az ágyba, olvass valamit, ami szellemi dolgokkal kapcsolatos. Nagyon fontos, hogy a nap utolsó gondolata szellemi legyen” (Filippi 4:8).

Beszélj róla valakinek. A szégyenérzet megnehezítheti, hogy előhozakodj a témával. De ha beszélsz róla valakinek, akiben megbízol, győztesen kerülhetsz ki a harcból


EGY JÓ TANÁCS

Még azelőtt imádkozz, hogy erős kísértést éreznél.

hogy adjon neked ’a szokásosnál nagyobb erőt’, hogy ellen tudj állni a kísértésnek (2Korintusz 4:7).

2012. aug. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
33%

Melyik egyház tagja lettél? Ha a Jehovákhoz vagy a Hitgyülisekhez tartozol,akkor ne csodálkozz,hogy ilyen bűn tudatod van.

Inkább a történelmi egyházokhoz csatlakozz.

2012. aug. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
51%

"A kereszténység mellett szól az üdvözülés, nyugodt élet, és az, hogy ne okozzak csalódást a többieknek. Ellene meg az, hogy nem akarok homokba dugott fejjel élni."


Ne okozz csalódást a többieknek? Ez alatt mit értesz?

Amúgy meg nem gondolod, hogy ha bármi kételyed is felmerül a vallással kapcsolatban, akkor az a vallás nem neked való? Ha a legkisebb dolog is nemtetszésedet váltja ki a vallás valamelyik szegmense, akkor igyekezni fogsz elnyomni azt a nemtetszést, ami később frusztrációt okoz neked, ami természetesen iszonyú mértékben megkeseríti az életedet. Ugye nem ezt szeretnéd? :)


És itt most nem akarok antikeresztény szerepben tetszelegni, mert ez velem is megtörtént. Én is szerettem volna keresztény lenni, sokáig szimpatikus volt az ötlet, de végül nem jött össze. Egyszerűen erőltetésnek érezném, ha keresztény életet kezdenék élni, amit pedig nem akarok.


A kereszténységen kívül annyi más életszemlélet, filozófia, vallás van. Miért nem nézel kicsit körbe? Hátha rálelsz valami olyanra, amelyben megtalálod önmagad. Ha nem sikerül, nem sikerül, de érdemes kutatni, mert hát ki tudja? :) Lehet rálelsz arra amit keresel :) Lehet tényleg a kereszténységben leled meg, amit keresel, de más az, ha alapos kutatás után jutsz erre a döntésre, vagy az előtt :)


"És itt van ez a szexes dolog: régen nem éreztem, de most már bűnnek érzem, ha lefekszem egy lánnyal. Amióta "megtértem" nem is voltam senkivel(kb 2 hónap) de egyszer annyira feszített a vágy, hogy kivertem"


Itt most nem világos mire gondolsz. Ha arra, hogy buliban félrészegen lefekszel egy lánnyal, akit ismersz kb. negyed órája, az szerintem is elítélendő, erkölcstelen dolog, pedig ateistának vallom magam. De ha a barátnőddel fekszel le, akivel együtt vagytok már egy ideje, és jelen vannak az olyan alapvető tényezők a kapcsolatban, mint a kölcsönös bizalom, empátia, tisztelet, őszinteség, és (a legfontosabb!) érzelmeken alapul a szexuális életetek, nem pedig testi vágykielégítésen, akkor szerintem ez ég és föld az első verzióhoz képest.


Bevallom, én emiatt sem tudnék keresztény lenni - nem tudok bűntudatot érezni amiatt, hogy a barátnőmmel házasságon kívül szeretkezünk, és nem is akarok. Boldogok vagyunk így, és ennyi elég :) Remélem hogy segítettem valamennyit, minden jót :)

2012. aug. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Igazuk van a keresztény ismerőseidnek, Jézus megváltoztatja az életedet! :) Már el is kezdte. Ennek a bizonyítéka az, hogy bűnnek tartod a házasság előtti szexet. Ne add fel! Olvasd a Bibliát és járj keresztény közösségbe. A legnagyobb dolog, amit kaptál Jézustól az az örök élet! De ha tényleg hívő keresztény szeretnél lenni, ne számíts nyugodt életre! Mert ha kérted Istent, hogy munkálkodjon benned, meg fogja tenni, Ő átformál minket és ez sokszor fájdalmas. De közben olyan dolgokat tapasztalhatsz meg Istenről, hogy szavakat nem találsz rá! Ő szeret és jót akar neked is és mindenkinek. Nem tudom, hogy miért gondolod azt, hogy a kereszténységgel homokba dugod a fejed??? Ha te hittel befogadtad Jézust a szívedbe, akkor nem mész a pokolba. Ezt Ő ígérte, és ezt az ígéretét már 2000 éve beteljesítette, amikor a bűneidért cserébe megkaptad az Ő igazságát. A sátán azért küzd ellened, mert nagyon nem akarja, hogy a te életed is olyan legyen, hogy mások felfigyeljenek rá. Gondold végig, te is másokban láttad meg Jézust, így az ördög most elveszített téged és az a veszély fenyegeti, hogy általad másokat is elfog. Tarts ki Isten mellett, keresd Vele a személyes kapcsolatot, imádkozz, olvasd az Igét! Ő meg fogja mutatni Magát. A Bibliában kincsek vannak, titkok, amiket azok érthetnek meg, akik igazából keresik! Hajrá!! :))
2012. aug. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
40%

Haho!(:

Katolikus gimibe jarok(altalanos sulim is az volt..) ahol hittan van meg mis meg minden ilyesmi megis megvan a sajat velemenyem es "verziom" a katolikus vallasrol. Szerintem nem problema ha nem elunk szigoruan a biblia szerint persze azert a nornalis emeri viselkedes,szeretet stb...embertarsainkkal kapcsolatban nagyon fontos mert pl senkit nem szursz hasba az utcan csak ugy kedvtelesbol.. A szexel kapcsolatban meg az a velemenyem h ember vagy es jol kell erezned magad az eletben amihez a szex ugyanugy hozzatartozik. Nin megtiltva. Bibliaba meg sehol..es a paraznasaggal olyasmire utal h azert 25 km alatt ne kefeld vegig az osszes ut szelen allo not meg ilyenek.. Szoval nem kell ugy venned a dolgot h a vallas egy 10x10es lezart egyzetet ad eletternek es minden apro kihagas miatt go a pokolba. Perze vedd komolyan, Isten szerette fontos meg h megband a buneid oszinten ha elkoveed oket, de tudd h megbocsatjak ott font, es igyekezz h ne kovesd el ujra.

Szoval eld az eleted fiatalhoz melton de figyelmesen magadra es a kornyezetedre nezve..(:

Amugy meg tok jo h ilyen fiatalon fontos neked a vallas es allitolag a TEZEI vagy milyen gitaros-enekelgetos talakozok tok jo hangulatuak bar meg en sem voltam, szerintem erdemes lene beprobalkoznod eg olyanon biztos talalnal par "sorstarsat"!(;

Hajra!(:

16/L

2012. aug. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
0%
Akkor legyél jó keresztény, és Origenész módjára vágd le a férfiasságod.
2012. aug. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!