Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő keresztény szeretnék...

Hívő keresztény szeretnék lenni, de nagyon nehezen megy. Gyenge vagyok, hülyeség az egész, vagy a sátán küzd ennyire a lelkemért?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, sokat találkoztam keresztényekkel, és nagyon csodáltam, hogy milyen nyíltak, kedvesek, magabiztosak. Azt mondták Jézus az én életemet is megváltoztatja. Próbáltam befogadni, de a sok iskolai és egyéb tanulmányom után nem tudom szó szerint venni a bibliát, és ez olyan mintha a saját hitemet kérdőjelezném meg. Kértem segítséget a keresztény ismerőseimtől, és meg is kaptam, de most is félúton vagyok.

A kereszténység mellett szól az üdvözülés, nyugodt élet, és az, hogy ne okozzak csalódást a többieknek. Ellene meg az, hogy nem akarok homokba dugott fejjel élni.

És itt van ez a szexes dolog: régen nem éreztem, de most már bűnnek érzem, ha lefekszem egy lánnyal. Amióta "megtértem" nem is voltam senkivel(kb 2 hónap) de egyszer annyira feszített a vágy, hogy kivertem. Akkor így már a pokolra jutok?

És félek, hogy egy csalódás miatt el is vesztem a hitemet



2012. aug. 13. 18:12
1 2 3
 11/27 Hazardteam ***** válasza:
71%

Bűntudat egy szó, egyébként meg a maffiózók egyházát miért tartaná jó helynek? Tévtanítók, bálványimádók, megtérés helyett "megbánásban" hisznek, éppenezért, akármit követnek is el, szerintük elég, ha meggyónják és le van tudva. Az undorító és mocskos történelmi múltjukról nem is beszélve. józan életérzésű ember akkor sem csatlakozna egy ilyen túlméretezett, államon élősködő szektához, ha törvénybe iktatnák (mint régen!)


A kérdezőnek pedig: NEM neked kell egyedül. Éppen az a lényeg, hogy Isten teszi meg, ha hagyod. De ameddig erőlködsz és "majd te" csinálod, addig csak a saját erődben bízol és nem Istenében. Ő pedig nem erőszakos, kivárja a "sorát" amikor végre hagyod kibontakozni, amikor már magad is rájöttél, hogy saját emberi erővel nem megy. A kereszténység nem parancsolatok végeláthatatlan sorozatának betartására való igyekvés és nem is az, amit írtál, hogy "nyugodt élet" meg ilyenek. Hogy lehetne "nyugodt" életed onnantól, hogy már nem evilághoz tartozol, hanem az eljövendőhöz? Beszélj Istenhez normálisan a saját szavaiddal. Kérdezd őt, válaszolni fog. A Szent Szellem pedig olyan erőt ad (ha volt már egyáltalán keresztséged) ami felülmúlja minden várakozásodat. De nem megy saját emberi erőlködéssel, az 100! És nem is kell, Hál'Istennek:)

2012. aug. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 Hazardteam ***** válasza:
69%
Látom közben írtak vagy 5en, a 16L-on kissé felröhögtem, de majd rájön idővel ő is:)
2012. aug. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
44%

..."a személy a saját testével van elfoglalva. "


Akkor nyugodtan mondhatnánk, hogy a sportolás, szépségápolás is bűn, hisz ilyenkor a saját testünkkel vagyunk elfoglalva.


Szerintem jobb, ha időnként "kicsit el van foglalva a saját testével", mintha a sok elfojtástól egyszer csak kitörne rajta valami aberráció...

2012. aug. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
75%

sok igen bölcs, és okos válasz érkezett (cinikus szájhúzogatás)


gyenge vagy mert ember vagy ezen ne csodálkozz

aki erős benned az Jézus

te egyedül nulla vagy, semmire nem vagy képes


borulj le elé és kérd hogy Ő legyen ezentúl Te

2012. aug. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Először is: nem kell mindent szó szerint venni. Másodszor: vigyázni kell, nehogy valami szekta szippantson magába. Harmadszor pedig: igen, természetes ez a belső küzdelem, de azt mondom: hogyha létezik szerető Isten, akkor Ő a te boldogságod akarja, nem azt, hogy megtagadd magad, hanem, hogy megismert magad, és azzá válj, akivé lenned kell.

Végül pedig: semmiképp se azért merülj bele egy vallásba, hogy másoknak megfelelj, mert abból még semmi jó nem sült ki. Ha azért akarsz keresztény életet élni, mert azt akarod, akkor hajrá, ha viszont azért, hogy másoknak ne okozz csalódást, akkor ajánlom, hogy gondolkodj el, mit is kaarsz valójában.

2012. aug. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
52%

Bocsánat, de a 9, és 10-es válaszadó, nagyon tapasztalatlan fiatal lehet, mint látom is.


9= Elég szomorú, hogy egy ember aki vallásos iskolába jár ilyet kijelent, hogy a bibliát nem kell komolyan venni.

Azt nem értem miért nem jár polgári iskolába?

A szent írás Isten szava, és nem unalomból íratta le, hanem útmutatóul.

Hát ezért tart itt az emberiség:NEM KELL KOMOLYAN VENNI?


10= ha ilyet tenne akkor nem kellene megvívnia a harcát Krisztusért.A legkönnyebb úgy kitartani ha nincs próba. De akkor nem is megpróbált a hite.

Nincs ami megerősítse, és gyenge marad, nem edződik.

S ha jön a Jézus szerinti eső, akkor elmossa a házát, mert homokra épített, nem sziklára.:)

2012. aug. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
20%

Kedves kérdező!


Vallási kérdéseket illetően ajánlok egy kis olvasnivalót:


[link]


[link] (elsőre az első három kötetet javaslom)


[link]

2012. aug. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
58%

Soha nem fogsz 100%-osan bűntelenül élni, aki azt mondja, hogy ő úgy él, hazudik.

"A hit pedig a remélt dolgokban való bizalom, és a nemlétező dolgok létéről való meggyőződés" (Zsid 11,1)

Elhiszed, hogy van Isten, vagy nem? Ha igen, és félsz a kárhozattól, akkor szerintem hited már van.


A keresztényekbe nem csak hit kell, de meg kell próbálni minél kevesebbet vétkezni. Nem mondom, hogy könnyű, sőt kifejezetten nehéz. De ha olvasod a Bibliát minden nap, akkor könnyebb. Isten a szabályokat nem azért adta, hogy korlátozzon, hanem, hogy segítsen. Nem tudom melyik egyházhoz tartozol, de vannak ilyen "minden napra ige, és gondolatok mellé" típusú könyvek a legtöbbnél. (Nem akarok reklámozni, de a Mai ige c. könyv asszem multi-egyházas, több egyházban is olvassák)


Nos, én nem mondom, hogy nyugodtabb az élet, mintha nem vagy keresztény, de kiegyensúlyozottabb. Én nem gondolnám, hogy ha keresztény vagy homokba dugod a fejed, de tény, hogy vannak dolgok amit nem csinálhatsz, de mindenki más igen. Hát ez nem feltétlen baj, gondolj bele: A keresztények nem isznak (legalábbis sokat), de nem is megy ettől tönkere a májuk, A keresztények csak házasság után szexelnek, de nem is lesz nem tervezett terhesség, vagy nemi betegség... stb.


Szerintem a maszturbálás nem feltétlen bűn, ha egyedül vagy, de ez ne akadályozzon meg abban, hogy párt keress. Sokan azért nem akarnak párt, mert "jó nekem a maszturbálás", és ez már bűn, mert azt jelenti rászoktál, és fontosabb neked, mint a szex, amit maga Isten teremtett.


Remélem tudtam segíteni.

2012. aug. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te még nem adtad halálba a régi életed, nem temetted el, nem megtértél, csak rátértél valamire. Ha majd eltemeted Krisztus halálában, a vízben és megszületik az új, ami már Istenének akar tetszeni, nem embereknek, és nem magának kedveskedni, akkor megtudod miről beszéltem. (nem ítéletként mondom, csak mint semleges észrevétel)
2012. aug. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
4%

"Soha nem fogsz 100%-osan bűntelenül élni, aki azt mondja, hogy ő úgy él, hazudik."


Soha buntetlenul ?? ez rossz kifejezes, mi az hogy muntetelenul, mintha bortonrol lenne szo vagy valami uldozesi maniarol hogy kovetnek es elkap a kaszas. Nem is bunrol van szo hanem egyszeruen tudatlansagrol, tudat hianyrol, hisz Jezus is elmondta azon ember aki hibat vet nem bunos es nem megbuntetni kell, hanem szeretni es tudatositani benne hogy azt amit cselekedett az hibas, mert szeretet hianyban szenved es tudatlanul cselekedett.

Senkise tokeletes csak egyedul az Atya es sehol se nem irja hogy nekunk szolgak modjan kell viszonyulnunk ohozza, sot Jezus is kiter arra hogy Apadnak tekintsd az Urat es nem mint egy leterdelt szolga.


"Elhiszed, hogy van Isten, vagy nem? Ha igen, és félsz a kárhozattól, akkor szerintem hited már van."


Ha felsz a karhozattol akkor hited mar van ? szerintem telyes informacio hianyban szenved a kijelentes es a szonak ertelmezeset se ertendo szamodra.


"Nos, én nem mondom, hogy nyugodtabb az élet, mintha nem vagy keresztény, de kiegyensúlyozottabb."


Teves es sajatos velemenykent elfogadom, de nem szabad altalanositani, hogy egy kereszteny jobb barmely mas iranyzatnal, mert ugyanannyira fontos es ertekes barmely vallas iranyzat melynek vegcelja az Istenbe vetett hit.


"A keresztények nem isznak (legalábbis sokat), de nem is megy ettől tönkere a májuk, A keresztények csak házasság után szexelnek, de nem is lesz nem tervezett terhesség, vagy nemi betegség... stb."


Teves, ez is sajatos velemeny es nem tekintheto altalanos velemenynek, foleg hogy a kereszteny szo mivolta es annak jelentese ahogyam latom szamodra nem tiszta.

2012. aug. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!