Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megeshet, hogy Isten neha egy...

Megeshet, hogy Isten neha egy psihologuson keresztul igyekszik segiteni egy embernek?

Figyelt kérdés
pl.akinek mentalis problemai vannak vagy depresszios,
2012. aug. 13. 22:44
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Minden ember Isten egy megnyilvánulása, a pszichológus és a szomszéd bácsi is.
2012. aug. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem kell mindenbe istent belebeszélni.

A pszichológus segít neked.

2012. aug. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, ma már vannak keresztény pszichológusok és mentálhigiénés szakemberek.
2012. aug. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem csak pszichológuson, hanem minden emberen, sőt, állatokon keresztül is megnyilvánulhat Isten segítsége. Mindenki csak eszköz a másik ember számára kiszabott tervben.
2012. aug. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Isten különböző módokon segít. A dokik a mi javunkra vannak (elvileg), hívő embernek pedig minden jó Isten ajándéka, így igen, van ilyen.
2012. aug. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
psihologus?
2012. aug. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Elnezest, elirtam.. meg megtortenik..., koszonom a valaszokat:)
2012. aug. 14. 10:53
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem csak megeshet, hanem Isten valóban így is tud segíteni az embereknek. Sőt, kifejezetten keresztény pszichológusok is vannak, ugyanúgy szakosodva is, mint általában (pl. gyereknevelés, család).

Mivel depressziót és mentális problémákat említettél, ezért Dr. Tapolyai Emőkét tudom javasolni. Ezen a honlapon díjmentesen le tudod tölteni a kiválasztott előadásokat:


[link]


Van kifejezetten a depresszióról is, de meghallgathatsz más témájú előadásokat is. Valószínűleg már ez is segíteni fog. Ha pedig nem állsz helyre lelkileg, akkor személyesen is megkeresheted terápia céljából (az már fizetős).


Üdv. :)

2012. aug. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

:) Igazabol azer raktam fel a kerdest, mer nemreg olvastam errol, hogy persze vannak igaz allitasok is a pszihologiaban, de osszegsegeben mint tudomany teljesen ellentetes a Biblia tanitasaval. Meg, hogy napjainkba a gyulekezetekben egyre inkabb teret kap.. (tanacsadas teruleten) es, hogy ezek a kereszteny pszihologusok nem erzik ugy, hogy a Bibliaban minden valasz megtalalhato valamint a Szent Szellem vezetese sem kielegto nekik, hanem a pszihologiai elveket probaljak bevezetni a hivok gondolkodasmodjaban...es ez mind az ordog muve, igy probal befurakodni es felrevezetni a nepet mivel a pszihologia emberek bolcsessege, az ember bolcsessege pedig Isten elott bolondsag.


En csak nemreg kezdtem el foglalkozni komolyabban Istennel es vannak dolgok amik meg nem vilagosak elottem, ezert raktam fel ezt a kerdest is:)

2012. aug. 14. 14:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehetséges lenne, de nem az. Istennek nem kell pszichológuson keresztül segítenie, sőt nem is fog.
2012. aug. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!