Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények miért esnek...

A keresztények miért esnek teljesen kétségbe, ha valaki nem hisz az ő istenükben, miközben ők sem hisznek az emberiség története során megalkotott több millió másik istenségben?

Figyelt kérdés

2012. aug. 15. 10:31
1 2
 1/11 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Én pl. egyáltalán nem esek kétségbe. De azért ezt a több milliót kicsit túlzásnak tartom:)
2012. aug. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem általánosítasz... én sem szoktam kétségbeesni.
2012. aug. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Sághegyi Csaba ***** válasza:
94%
Azért, mert mivel meg vannak győződve, hogy nem egy vallásról, hanem a valódi igazságról van szó, te olyat választasz, ami neked fájni fog. Ők pedig nem szeretnék, hogy neked fájjon, ezért paráznak be.
2012. aug. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%

Én csak egy kicsit vagyok kétségbe esve.:)

Azért mondjuk meg őszintén és mi van ha egyiket se fogadja el Jézus, mert nem ért egyet az emberi hozzá állással.

Mert azt látom, hogy a sok vallás ellenére senki nem ébred rá, hogy valami nem stimmel.

Jézus ezt akarta volna?

Biztos nem és ezen szakadások miatt van valójában elnyomva az igaz hit.


Itt is a függetlenség szelleme van inkább, mondván, mindenki abban hisz meg úgy hisz ahogy akar.

Jézus szerint és a biblia leírásokban nincs függetlenség a hitben, imádatban.

Egységnek kell lenni, és a tanítványok közt nemzetiségek ellenére is szeretet és béke mutatkozik az igaz tanítványok között ami harmonikusan egybe illeszkedik.


Hát a jelen helyzetben nem látszik .....

2012. aug. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 yuda ***** válasza:
41%

Nem gondolom, hogy a keresztények , ha valóban azok, akkor kétségbe esnének, ugyanis tudják kiben hisznek.


Isten csak egy van, aki teremtette a világot, benne az embert és utolsó időkben elküldte fiát, Jézust, hogy megváltsa az embert az Ádámi bűnből, ezáltal békességet szerezzen magával.

Mivel más Isten nincs, a többi csak bálvány lehet :D

2012. aug. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Én is keresztény vagyok, de amelyik keresztény ettől kétségbeesik, az eléggé egy álomvilágban él, hiszen a mai világban szerintem az emberek jó része már nem hisz Istenben. Elég nagy a vallási tudatlanság, főleg Európában. Nem kell ezen meglepődni, pláne nem kell kétségbeesni, hogy higgyen valaki úgy benne, hogy igazán még nem is hallott róla??
2012. aug. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Én nem vagyok keresztény, viszont nekem fáj, amikor azt mondják, hogy több Isten nincs. Azért esnek kétségbe, mert azt hiszik, az illető elkárhozik, és meg akarják menteni.
2012. aug. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért túlzás általánosítani. Vannak olyanok, akiket a jó szándék vezérel és ugyan nem örül neki, mert félti a másikat hogy az pokolra jut, de nem próbál erőszakosan téríteni.

És vannak olyanok, akik minden alkalmat felhasználnak hogy megtérítsenek az ő irányzatukhoz, és elég erőszakosan, mert próbálkoznak ha kéred, ha nem. Még akkoris ha amúgy keresztény vagy, csak másik felekezetbe tartozol.

És vannak olyanok is akik úgy vannak vele, hogy mindenkinek joga van abban hinni amiben akar, és nem próbálkoznak megtéríteni. Sokan közülük úgy gondolják hogy mindegy mi a vallásod, ha annak megfelelően élsz és jó ember vagy, akkor el fogod nyerni a méltó jutalmad, akár itt, akár a halál után.

Az első és az utolsó a legjobb, az nem zavar senkit, tiszteletben tartja a döntésed, míg a 'pokolrajutsz' 'mindmeghalunk' 'amiirányzatunkazegyetlenigaziirányzat' hittérítők elég idegesítőek.


És az ismerősi körömben van jónéhány keresztény, két buddhista, néhány ateista, két ateista sátánista, és egy pogány (a skandináv mitológiában hisz). Ugyanúgy kirándulnak, összejárnak, fociznak, grilleznek, LAN partykat csinálnak együtt mint mindenki más. És eddig egyszer sem próbálták egymást megtéríteni, néha kérdezgetnek egymás vallásáról, a hitvilágáról, de nem ez az általános téma (havonta egyszer kétszer feljön a téma és ennyi), és veszekedés még sosem volt belőle. Senki részéről.

2012. aug. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért kérdezel butaságot, mert fogalmad sincs, mi a keresztyénség, és kik a keresztyének. A keresztyénekre igazán nem jellemző, hogy bármiért is kétségbe esnének. Aki igazán keresztyén, az akkor sem esik kétségbe, ha hitéért meg kellene halnia. (volt már ilyen a történelemben, és ma is van olyan ország, ahol ez esélyes) Kétségbe kellene esnem, mert te nem hiszel? Amiatt aggódjál inkább te!



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. aug. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Kilences, mitől butaság az, hogy egy - valószínű - tapasztalatának az okára kérdez rá valaki? És honnan tudod, hogy mit tud a kérdező a kereszténységről? Te beszélsz butaságokat. Manapság a mártírság egyébként nem csak esélyes, hanem mindennapi valóság. Nigéria, Szomália, India... Én eléggé kétségbeesnék, ha késsel fejeznének le a hitemért. Nem hiszem, hogy megtagadnám, de bizony kétségbe esnék.
2012. aug. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!