Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tényleg megcsinálták a nagy...

Tényleg megcsinálták a nagy DNS gyűjtögetős tesztet? Valaki mondta nekem, hogy több millió mintát vettek le, és vizsgáltak meg, vetettek össze, és hogy a végeredmény szerint az emberiség Afrikából indult. Hol lehet ennek utánanézni?

Figyelt kérdés
2012. jún. 29. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ mikortól nevezzük emberiségnek. 37000 ezer éve változott meg valami hatására a microchephalin géncsoport a DNS-ben, ami az agyat megnövelte. Ez a változás az akkori Mezopotámia területéről indult, nagyon gyorsan terjed, de pont a fekete afrikai területeket nem érintette, a Szaharától délre.

Lehet, hogy az embert ettől az "evolúciós ugrástól" érdemes számolni.

2012. jún. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hollófernyiges ***** válasza:

Első: a hír igaz, csak nem Moszkvában, hanem Taskentben és nem osztogattak, hanem fosztogattak :)

A microcephalin D haplotípus a jelek szerint egymillió éve alakult ki és csak bekerült a H. sapiens genomjába kb 37000 éve, feltehetőleg neandervölgyi keveredéssel.

[link]


A kérdésre: nem tudom arra gondolsz-e, de mitokondriális DNS-sel ezt már vagy 20 éve megcsinálták, innen jött a mitokondriális Éva is.

[link]

2012. jún. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
érdekel a téma,én nem tudom,de szívesen végig hallgatnám:)
2012. jún. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ha jól tévedek, valamelyik természettudományos csatorna csinálta ezt meg, talán a natgeo...
2012. jún. 29. 22:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem a NatGeo, ez nagyobb szabású kísérletsorozat volt, de nem lehetetlen, hogy támogatták ők is. Az eredeti cikk szerint amúgy 147 személy adatait gyűjtötték be és elemezték. (Egyelőre csak az absztraktot tudom megnézni.)
2012. jún. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alaque ***** válasza:

Akit érdekel a téma, annak ajánlom az Íme az ember (Human journey) című öt vagy hat részes ismeretterjesztő sorozatot, amely pont erről a témakörről szól. Néhány hónapja ment magyarul a Spektrumon.

Hogy a kérdéshez konkrétan is kapcsolódjak: az Ázsiáról szóló epizódban szerepel ilyen DNS-kutatás, amit kínai tudósok végeztek, hogy bebizonyítsák, a kínaiak másik őstől származnak, mint a világ többi nemzete (és ezzel bebizonyítsák, hogy ők bizony milyen különlegesek). A poén a dologban, hogy nagyon sok (ha jól emlékszem több tízezer) embertől vettek mintát, Szibériától Ausztráliáig mindenhonnét, és az derült ki, hogy kivétel nélkül MINDENKI Afrikából származik :)

2012. júl. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!