Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki vallásos és házasság...

Ha valaki vallásos és házasság előtt elveszítette a szüzességét és ezt megbánta mit tegyen?

Figyelt kérdés

(kérem csak vallásosak válaszoljanak!)

katolikus vagyok. 18 évesen nagyon szerelmes lettem egy fiúba és lefeküdtem vele de később szakítottunk és nagyon megbántam. én úgy éreztem vele szeretném leélni az életem, de nem úgy alakult. Úgy érzem Isten megbocsájtott, de magamnak nem tudok megbocsájtani és attól félek, most már nem kellenék egy rendes, keresztény fiúnak aki majd a férjem lehetne.

Mit csináljak?


2012. aug. 18. 00:02
1 2
 1/13 anonim válasza:
83%

Szia!

Nem tudom mennyiben tudok segíteni, mert fiú vagyok és csak 16, de keresztény családban nevelkedtem, és most a nyáron egy táborban döntöttem el hogy követem Krisztust, és ott többen is tettek bizonyságtételeket, és meséltek el hasonló dolgokat mint te.

Azt mondták, hogy ugyanúgy bűnbe estek mint te többször is, de a mély pont után isten megszólította őket, és megmentette az életüket.

Aztán elkezdtek templomba járni, és picivel később átadták az életüket Istennek! :)

Szerintem ha te is meg bántad amit tettél, akkor te is meg tudsz térni!

És egy gyülekezetben a keresztény fiúkat nem érdekli a múltad ha megbántad, ne félj hogy nem találsz párt magadnak! :)

Isten szeret engem, téged és mindenkit! És ezt már nagyon sokszor átéltem! :)

2012. aug. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 mustafa33 ***** válasza:
42%

A keresztény fiú is ugyanúgy csinálja, nyugodj meg.

Vagy csináld úgy mint a roma csajok. Tegyél bele citromszeletet, és olyan lesz mintha szűz lennél, nem veszi észre.Még fogamzázgátlónak is jó.☻

2012. aug. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Kedves kérdező.

Neked is azt javaslom, amit az elöbb egy hasonló kérdésben a kérdezőnek.

Mindig az isten szava a mérvadó, nem az emberi engedékenység.

(Példabeszédek 28:13) 13 Aki elfedezi törvényszegéseit, nem lesz sikeres, aki viszont megvallja és elhagyja azokat, irgalomra lel.


A vers alapján két dolgot tehetsz:

Avval bizonyítod, hogy megbántad ha megvallod a bűnt a teremtőnek, és kifejezed mélységes sajnálatodat.Valamint alázatosan kéred a megbocsájtását.


S azzal tudod be bizonyítani még hogy így érzed, amint a vers másik része mondja, hogy nem teszed többé.


Ha ismersz olyan érett keresztényt akik erről szívesen segítene neked, akkor kérd a segítségét.


(Jakab 5:16) 16 Valljátok meg azért egymásnak nyíltan bűneiteket, és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok. Nagy ereje van az igazságos ember könyörgésének, amikor kifejti hatását.

Zsömle/lány

2012. aug. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Létezik olyan fogalom, hogy "második tisztaság". Aki fiatalkorában elvesztette a szüzességét, mert nem tartotta fontosnak, de aztán rádöbben a tisztaság értékére, annak a második tisztasága majdnem olyan értékes lehet, mint az első.


Itt olvashatsz hasznos tanúságtételeket a második tisztasággal kapcsolatosan:


[link]

2012. aug. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egy idézet a második tisztaságról:


"Mindig hiszünk az újrakezdés lehetőségében. Sajátos esélyük van az újrakezdésre azoknak, akik még a házasság előtt, a jegyesség idején megértik, hogy a testi kapcsolat nélkül jobban meg tudják ismerni egymást. Világszerte és hazánkban is vannak plébániák, ahol az újrakezdésre, és a testi kapcsolat felfüggesztésére hívják az erre nyitottnak látszó, már együtt élő jegyeseket. Többen képesek megtenni ezt a nem könnyű lépést. Életem során sok ilyen párral kerültem kapcsolatba, akik megértették e döntés fontosságát, saját jövőjük szempontjából. Ez a fordulat, általában a nem hívő fél megtérését is magával hozza, és mindkét fél megújulását, valamint kapcsolatuk elmélyülését."

2012. aug. 18. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ami már megtörtént, azon nem lehet segíteni, tehát kár még tovább rágódnod rajta. Amelyik fiúnak nem kellenél így, annak meg üzenem, hogy nézzen magába, ő mindig jól döntött, és nem botlott meg még soha?

Jézus azt mondta a bűnös asszonynak, hogy "az vesse rá az első követ, aki közületek bűn nélkül való!"

2012. aug. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%
Na, tessék, akkor meg nem tök mindegy. D*ghattál volna orrba -szájba is, akkor sem k*rvázhatnak le, mert mindenki bűnös. Fuck logic!
2012. aug. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 mustafa33 ***** válasza:

Azért ne essetek át a ló másik oldalára. Biztosan nem az volt Isten szándéka amikor az első embernek meggyurmázta a nemi szervét és egyébb erogén zónáit, és megadta az embernek a nemiség gyönyörét, hogy ortodox zsid´k módjára lukas lepedőn keresztül érintkezzenek kizárólag gyereknemzés céljából.

Bizonyára az sem volt az ő szándéka szerint ahogy a papok Imre herceget vallási rajongásból eredő impotensnek nevelték és késübb még ezért a szűzházasságért szenté avatták és az ifjúság patrónusának és példaképének hirdették. (Pedig tudjuk, csak az volt a cél, hogy az Árpádháznak magja szakadjon és a német érdekek érvényesüljenek a trónutódlásban, mikor ezt veszélyeztetve látták inkább merénylethez folyamodtak. vadkan mindig akadt jó pénzért).

Az meg mire jó, hogy bűnbánatra, gyónásra buzdítjátok ami avval jár, hog az őszinte bűnbánat után ígéretet kell tenni, hogy többé nem vétkezik. Nem nagyobb bűn e annál mint amit meggyónunk az, hogy már akkor tudjuk, hogy ígéretünket úgy sem tartjuk be. Mert akkor ez hamis ígéret. Mert az ember gyarló és vágyai erősek. Igen tudom erre azt mondjátok, hogy -az különbözetett meg az állattól... meg hogy az önmegtartóztatás annál nagyobb erény, minél nagyobb kísértést kell leküzdeni és hasonlók. De az egészséges ember a vétkezés tudatában is enged vágyának és ezt tudja előre, ha csak nem naiv vagy vallási megszállott. Ezért ha nem akar frusztráltan és állandó bűntudatban élni, el kell fogadni a nemiség tényét az életünkben és fölösleges gátlások nélkül élni vele a józan ész határain belül. Csak így lehet az ember élete teljes értékű és nem deformált. És nem mellékesen Isten akarata szerinti küldetését teljesítő.

2012. aug. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Na, tessék, akkor meg nem tök mindegy. D*ghattál volna orrba -szájba is, akkor sem k*rvázhatnak le, mert mindenki bűnös. Fuck logic!"


Ha úgy tette volna fel a kérdést a kérdező, hogy "Orrba szájba dugtam", akkor nem ezt válaszoltam volna...

2012. aug. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 HudsonHawk ***** válasza:

Szia : )


Ádámnak Isten hozta el Évát. Biztos vagyok benne, hogy rád is van gondja és egy olyan párt tervez melléd aki meg fog érteni!!!


22/fiú hasonló gondokkal

2012. aug. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!