Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mekkora bűnnek számít, ha...

Mekkora bűnnek számít, ha házasság előtt lefekszem egy nővel (mert nem bírom ki)?

Figyelt kérdés

önkielégíteni is szoktam naponta 1-2-szer, azt se tudom betartani, viszont járok templomba minden héten


római katolikus keresztény vagyok



2012. aug. 5. 19:19
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
82%

Isten szemében nincs kisbün meg nagybün,de a paráznaság mégis megvan különböztetve az igében.

Kerüljétek a paráznaságot! Minden más bűn, amit elkövet az ember, kívül van a testén, de aki paráználkodik, a saját teste ellen vétkezik. Vagy nem tudjátok, hogy testetek, amit Istentől kaptatok, a bennetek levő Szentlélek temploma, és ezért nem a magatokéi vagytok? Mert áron vétettetek meg: dicsőítsétek tehát Istent testetekben.

2012. aug. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
79%

Csupán a tízparancsolat, a kereszténység alaptételének megszegése.


Csak tudnám, te is miért vallod magad katolikusnak, ha közben semmi közöd hozzá?


De a te életed, nekem igazából mindegy. Csak én, mint ateista nem tudom elképzelni, hogy valaki hívőnek tartja magát, egy adott társulathoz tartozóként, és a legalapvetőbb szabályokat sem tartja be...

2012. aug. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
hé, azért szoktam ám gyónni is! :D
2012. aug. 5. 19:36
 4/44 anonim ***** válasza:
62%

Ha valaki szándékosan vétkezik az ismeret birtokában, hogy mit szabad mit nem,akkor ott nincs bűn bocsánat, hanem az ítéletnek valami rettenetes várása.

Nem ér semmit a gyónás, mert semmi hasznod abból, az nem is igazi büntetés.

Ezért nem érzed a súlyát tettednek és engedékeny vagy a saját szemedben.


(Héberek 10:26, 27) 26 Mert ha készakarva gyakorolunk bűnt, miután megkaptuk az igazság pontos ismeretét, akkor nincs többé áldozat a bűnökért, 27 hanem valami félelmetes ítéletvárás. . .

2012. aug. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
hát akk mindegy, nem vagyok igazi keresztény
2012. aug. 5. 19:54
 6/44 anonim ***** válasza:
83%
Ne egy papnak gyond meg a büneidet hanem Istennek,Jézus áldozatára nézve bocsájtja meg a bünt ha azt öszintén megbánod,egy ember nem képes bünöket megbocsájtani.
2012. aug. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
de az a baj, ha őszintén meg is bánom, újból meg fogom tenni, ha nem is a következő nap, v héten, hanem vmikor később... :S
2012. aug. 5. 20:04
 8/44 A kérdező kommentje:
gondolok most az önkielégítésre
2012. aug. 5. 20:04
 9/44 anonim ***** válasza:
75%

Kedves Tanú!


Hát igen ezek az ösztönök. Siess nősülj meg.

2012. aug. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
20%
Azzal fekszel le, akivel jólesik. Istennek tetsző az, ha boldog embereket lát :)
2012. aug. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!