Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan népesítette be a...

Hogyan népesítette be a földet Ádám és Éva?

Figyelt kérdés
Ha hitelt adunk a bibliában foglaltaknak akkor hogyan szaporodtak el az emberek a földön.Tudtommal Ádámnak és Évának két fia volt.Káin és Ábel.Hogyan lett a többi ember?Ha mégis volt lányuk csak nem írja a biblia akkor az hogyan szülhetett gyermeket a saját testvéreinek?Nem ellentmondásos ez?

2012. aug. 18. 09:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
36%
Uncsiiiiiiiii.......
2012. aug. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 anonim ***** válasza:
20%

Én is ezt szoktam kérdezni, amikor téríteni akarnak.

Ateista.

2012. aug. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 A kérdező kommentje:
Ezt most komolyan kérdeztem.Uncsi vagy nem tud valaki erre valami magyarázatot adni?Senkinek nem tűnik fel ez a bökkenő?Még soha nem hallottam,hogy valaki ezt megkérdezte volna pedig elég feltűnő paradoxon.
2012. aug. 18. 10:12
 4/78 anonim ***** válasza:
71%

A hitben ne keresd a tudományos biztosítékokat,mert nincs benne olyan.

Ha elhiszed,hogy az úgy történt ahogyan le van írva,akkor elhiszed,hogy két fiú és esetleg néhány nem említett lány benépesíti a Földet.

Ha meg nem hiszed el,akkor úgy is tudod hogy nem 4-5,hanem egy egész sereg ember népesítette be a bolygót.

Nincs értelme hogy tudományos hátteret keressünk a hitnek,nem lehet őket összeegyeztetni.Vagy úgy hiszed el,ahogy le van írva,vagy ne hidd el az egészet.Ez van.

2012. aug. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 anonim ***** válasza:
78%

"Senkinek nem tűnik fel ez a bökkenő?"

Azért írtam hogy unalmas, mert unalomig ismételt, agyonrágott, közhely számba menő kérdés. Persze, ha gyerek vagy még, akkor számodra minden új, akkor elnézésedet kérem.

2012. aug. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 anonim ***** válasza:
71%
Persze, ezen ellentmondás feloldására mondják azt, hogy a bibliát nem úgy kell érteni, hogy Isten az egyetlen embert teremtette meg, hanem hogy az első emberpár volt Ádám és Éva. Ebben a megfogalmazásban viszont már nincs kizárva az, hogy nem teremtett további emberpárokat is. (Max. arról már a Biblia nem beszél.)
2012. aug. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 anonim ***** válasza:
73%
Ezen csomószor gondolkoztam én is. Főleg, hogy Káin megöli Ábelt, Káint meg elüldözik... de ezekben a történetekben már sok másik ember is szerepel... gondolom amikor Isten kiűzte őket a Paradicsomból teremtett más embereket is (,csak ezt valamiért nem írták, lehet hogy egyértelműnek tartották). Mindenképp kellett, hogy másik embereket is teremtsen, különben vérfertőzés lett volna, már rég kihalt volna az emberiség.
2012. aug. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 anonim ***** válasza:
61%

Mozes elso konyve a teremtesrol, 4. es 5. fejezet. E ket fejezet elolvasasa utan remelem tisztaban lesztek egyes dolgokkal.


4. fejezet: [link]


5. fejezet: [link]


Szivesen

2012. aug. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
77%
Ugyanakkor szoktak jönni olyannal is, hogy akkor még tökéletesek voltak az emberek genetikailag és nem okozott degenerációt a testvérek egymás közötti szaporodása.
2012. aug. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 anonim ***** válasza:
94%
Köszi 8. gyere máskor is......
2012. aug. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!