Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A középkor visszatért volna?

A középkor visszatért volna?

Figyelt kérdés

Egy mise után odamentem a paphoz és mondtam neki, hogy bizonyos dolgokat én máshogy olvastam a bibliában, mint ahogy prédikálta... Azt mondta, elégedjek meg annyival, amennyit ő mond...

Ezek szerint háttérbe szorulhat a biblia eredeti jelentése a papok szavánál?? Módosíthatják is akár, mint régen?



2012. aug. 18. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem módosíthatják.

De annyira azt hiszik hogy isten megadta nekik a biblia megértését, hogy amire nem tudják a válasz, azt ezekkel a kijelentésekkel hárítják el, mint amit neked is mondott, és azzal hogy Szent Titok nem értheti senki.


Már pedig a teremtő a titkok feltárója, és meg adja a rabszolgáinak ezek megértését.DE nem mindenkinek.


(Dániel 2:28) 28 De van Isten az egekben, aki a titkok Feltárója, . . .

(Ámós 3:7) . . .Mert a legfőbb Úr, semmit sem tesz úgy, hogy ki ne nyilatkoztatná bizalmas ügyét szolgáinak,....


a teremtő mielőtt bármit tenne mindig közli az emberekkel szándékait, amikhez mindig embereket használt fel.

Régen a közlési csatornák emberek, próféták, királyok, pásztorok, stb voltak.


aztán az apostolok és a mára Jézus a tanítványait használja fel erre a munkára, hogy figyelmeztessék az embereket.

2012. aug. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Lebannen ***** válasza:
91%
Csak nézz körül a világban.A középkor nem tért vissza.El sem múlt.
2012. aug. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%

A római katolikus egyház soha nem is jött ki a középkorból.

Mindmáig folytatják az ellenreformációt, közel 500 éve, csak már nincs meg a hatalmuk ahhoz, hogy ugyanazokkal az eszközökkel tegyék, mint akkoriban.

A híveiknél soha nem is nézték jó szemmel, ha a Bibliát olvasták, mivel a római katolikus egyháznak számos tanítása, gyakorlata egyenesen ellentmond annak, amit a Biblia ír. Halottak lelki üdvéért imádkoznak? Szobrok előtt térdre borulnak? Istenként imádják az oltáriszentséget? A pápa tévedhetetlen? A papok kötelezve vannak a nőtlenségre? Mária szűz maradt, miután Jézus megszületett, sőt már ő is szeplőtelenül fogantatott? A katolikus egyház "egyedül üdvözítő" egyház? Halott emberek testrészeit tisztelik? stb.

Ezek közül mindegyikre lehet cáfolatot, vagy tiltást találni a Bibliában.


Azért a biztonság kedvéért, ha egy katolikus hívőnek mégis a kezébe kerülne egy Biblia, átírták benne azokat a fontosabb részeket, amik nem tetszettek, így például mindmáig más Tízparancsolatot "használnak", mint ahogy az ÚR Isten azt Mózesnek a kőtáblára ráírta szent ujjaival!


És mielőtt valaki azzal jönne, hogy miért gyalázom a katolikus egyházat: én egyáltalán nem gyalázom, ezek mind száraz tények, melyeket nem lehet letagadni.

2012. aug. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Ti protestánsok még mindig a reneszánsz katolicizmusnál tartotok.
2012. aug. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Megírod, mit prédikált s Te mit olvastál? Kíváncsivá tettél. Köszi!
2012. aug. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Úgy beszéltek egymással, hogy ide nem is kell egy ateista troll. Gratulálok.

Egy vallás egy másik szemszögéből mindig hibás lesz. Ha egy véleményen volnának, egy egyház lenne. Minek ezen évezredekig vitázni?

2012. aug. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Vallási kérdéseket illetően ajánlok mindenkinek egy kis olvasnivalót:


[link]


[link] (elsőre az első három kötetet javaslom)


[link]

2012. aug. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Lebannen ***** válasza:

Ezen érdemes elgondolkodni.Isten ezt mondja a Bhagavad Gítában:


(66)Add fel a vallás minden változatát, s hódolj meg egyedül énelőttem! Én megszabadítalak minden bűnös visszahatástól, ne félj!

2012. aug. 19. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyeseknek véget se ért...
2012. aug. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!