Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Visszatért a hitem. Ha mostant...

Visszatért a hitem. Ha mostantól templomba járok, Isten segít majd nekem is?

Figyelt kérdés

Amikor az apám meghalt, elvesztettem a hitemet Istenben. Ebben az évben megismertem a nagy szerelmet, és úgy érzem, Isten adta Őt nekem.

Tele vagyok kétségekkel - úgy érzem, nem vagyok elég jó a barátomnak, és a családjának, úgy érzem, semmire sem vagyok jó, semmire nem vagyok képes.

Ha mostantól eljárok templomba, és megerősítem a hitemet, akkor előfordulhat, hogy képes leszek megküzdeni a kételyeimmel, és legyőzhetem őket?

Kérem, csak hívők írjanak választ!


16/L


2010. júl. 11. 13:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%

Igen! Bízz Istenben, sose hagyott magára senkit!!Engem sem, voltak nehéz pillanatok az én életemben is, és rájöttem, hogy semmi sem történik ok nélkül. A szenvedés akár az üdvösségünkre is szolgál.

Amúgy meg amiatt ne aggódj, hogy nem vagy elég jó a barátodnak!Akkor járna veled, ha nem szeretne?:)Erősítsd meg a hitedet(én is azon igyekszem:))és meglátod minden rendbe jön.

2010. júl. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Akkor is segít, ha nem jársz templomba. Én pl. nem szeretek templomba járni, mert sok mindennel nem értek egyet, amit ott csinálnak a hívek és a papok, de hiszek Istenben, szoktam imádkozni és mindig meghallgat.
2010. júl. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
5%

Egy közösség kellene Neked, ami megtart. Ajánlom az Új Jeruzsálemet, ha budapesti vagy.


www.uj-jeruzsalem.hu

2010. júl. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Remélem nem probléma,azért,hogy írok,mert én nem hiszek benne?

Én azt gondolom,hogy a sors akarta így,minden rossz után csak is jó következhet:)Nem történhet mindig, csak rossz,vagy csak jó:)Az emberek mindig kitalálnak maguknak valamit,amiben hinni lehet,ez lehet vmi kabala is:)Mert,akkor könnyebb elérni a céljainkat,ezért jó, ha hiszel magadban is:)és nem csak Istenben;)

2010. júl. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
hinni magadban kell, Isten magadban van nem a templomban a tested a templom.
2010. júl. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%

ne haragudj, te normális vagy hogy szektába küldesz egy 16 éves gyereket?????


kedves kérdező, akkor menj templomba ha ott békét lelsz, jól érzed magad, megnyugvást hoz.

... ha nem a rossz dolgoktól való félelmedben leszel jó ember, hanem őszintén és szívből, akkor Isten, Buddha, Allah, vagy akiben hiszel, melletted lesz.

2010. júl. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
76%

Igen, a hited erősödhet, de egy valamivel vigyázz. A szerelem szép érzés, de nem biztos hogy Istentől van. Ha pedig nem tőle van, és nem történnek a dolgok úgy, ahogy szeretnéd, akkor mi lesz megint elveszíted a hitedet?


Nem a veled történő dolgok alapján kell hinned vagy nem hinned,nézd meg azokat, akik végtelen nyomorúságban élnek, de soha, egyetlen percig sem veszítik el a hitüket. Nézd meg azt aki akkor találja meg Istent, amikor kiderül, hogy rákos, és tudja hogy meg fog halni, és mosolyogva beszél a hitéről.

Ezzel csak azt akarom mondani hogy fontos, mire alapozod a hitedet.

Remélem minden jól működik majd számodra, és főként remélem, megérik a hited és megerősödsz, bármi történik is. (Én 25 évesen találtam meg azt az embert, akivel mindketten tudtuk, hogy összetartozunk és Isten akaratából vagyunk együtt. Előtte is voltam szerelmes, de az igazit csak akkor tudod, amikor már benne vagy. Légy türelemmel, nagyon fiatal vagy még. És részvétem az apukád miatt. )

2010. júl. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Nem attól függ, hogy segít-e, hogy jársz-e templomba vagy nem, sok templomba járó csak "díszből" van ott, aztán amint kilép a templomból, folytatja tovább a mocskos, hazug életét. Mondom ezt úgy, hogy én járok templomba, és én hiszek, és igyekszem úgy élni, hogy hiteles életet éljek, ne legyek kétszínű, és látom, mit csinálnak egyesek, akiknek az egész csak egy rutin, színjáték, és undorító. Szóval ha úgy érzed, hiszel, higgyél, élj úgy, ahogy te ennek megfelelően jónak látod, csak ne legyél kétszínű.
2010. júl. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kérdező!

Próbálj meg nagyon sokat imádkozni. Mond el az érzéseidet, gondolataidat, örömödet, vágyaidat, biztos lehetsz benne, hogy meg fog hallgatni a Teremtő Isten. Hiszen mindent lát, hall, tud, még a legbennsőbb érzéseinket is. Talán ez még többet jelent annál, hogy elmész a templomba. Persze arról sem szeretnélek lebeszélni.

2010. júl. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%

Igen.

Mondom nektek: Éppen így jobban örülnek a mennyben egy megtérő bűnösnek, mint kilencvenkilenc igaznak, akinek nincs szüksége megtérésre." (Lk 15, 1-7)

Isten Fiának ajándéka a Általa alapított Egyház.Neked(is) segít, hiszen Urunk nem azért alapította Egyházát, hogy mi semmibe vegyük, hanem, hogy segítsen bennünket az üdvösség felé vezető úton.

2010. júl. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!