Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a sorsa a gyilkosoknak a...

Mi a sorsa a gyilkosoknak a Biblia szerint?

Figyelt kérdés
Mi történik azzal aki gyilkos lesz? Kerülhet a Mennybe vagy a pokolban fog megrohadni? Gondolok itt az egyszerű gyilkosokra, öngyilkosokra, tömeggyilkosokra, állatgyilkosokra. Vagy megbánhatják bűneiket?

2012. aug. 18. 15:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
36%
A Biblia szerint kövezés (kivéve, ha más vallásúakat ölt meg, mert azokra felmentés vonatkozik). A pokolról egy árva szót sem szól.
2012. aug. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
44%
A bűnhődés és ha meg akarják menteni a lelküket vezekelni életük végéig.
2012. aug. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
44%
Ha meggyónják, akkor volt nincs gyilkosság és mehetnek a mennybe. Így értelemszerűen az öngyilkosok mindenképp pokolra jutnak, mert az öngyilkosság után már nem igazán tud gyónni.
2012. aug. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Sághegyi Csaba ***** válasza:
95%
Jézus minden büntetést kifizetett, van megtérés gyilkosságból. Még olyan megtérő is volt, aki nem kevés embert megevett, mielőtt elkapták. Az öngyilkosság kényes terület. A Biblia szerint Isten a szívet nézi. Ha egy pokolian szenvedő öngyilkos lesz, nem hiszem, hogy Isten ellen lázadna, csak nem akar szenvedni. Ez nem gonosz indíték.
2012. aug. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
54%

Természetesen, ha megbánja komolyan, és elfogadja Jézus megváltását, bűntelen lesz. (Persze, úgy élni, hogy megölt egy embert nem könnyű, még ha ki sem derül, szerintem elég nagy büntetés). Isten szemében nincs kis és nagy bűn, nála bűnös emberek vannak, akiket szeret, és megváltott.

Nem mondja, hogy a földön nem kell őket büntetni, sőt szerintem kell, de mindenképp beszélni kell neki Jézusról. Egyrészt ezért sem jó a halálbüntetés, mert esélye sincs megbánni tettét, mielőtt kivégzik.


Nos, az öngyilkos, viszont elég súlyos bűn, ugyanis csak Istennek van joga eldönteni, ki mikor hal meg. Ezért nem helyes a gyilkosság, de az öngyilkosság esetében nincs esélyed megbánni azt, hogy Istent játszod. Másik oldala az is, ha el akarsz menekülni a világból, akkor azt jelenti, hogy nem bízol Istenben, hogy Ő megsegít téged.


A tömeggyilkos, szerintem ugyanaz az eset, mint a sima gyilkos.


Az állatgyilkost nem tudom, hiszen az is Isten teremtménye, de mi uralkodunk rajta, és ráadásul, kell a fehérje. Szerintem azt az állatot kell megölni amit szükséges, pl.: amit megeszünk, vagy, meg akar támadni, de csak úgy hobbiból állatot öldösni, már lehet, hogy bűn. Az első kettő indokban biztos vagyok az utolsóban nem. Ha arra gondolsz, hogy a vegetáriánusoknak igazuk van-e, akkor nincs.

2012. aug. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

Ez egy igen kényes téma.


Mert valóban kaphat felmentést az aki világi korában nem ismerve isten eredeti szándékét akár tömeg gyilkos is ha megbánja és nem teszi többé, hanem összhangba hozza az életét Isten akaratával, akkor megbocsájt neki.

De ezzel nem lehet vissza élni, a teremtő nagyon jól tudja az emberek gondolatait érzéseit, ahogy előttem már leírta valaki.


Viszont ha valaki úgy követi el, ezt, hogy a terveiben ezt akarja végig csinálni:(megölöm, gyorsan megbánom és megváltozok)akkor az már előre kitervelt szándék, nincs megbocsájtás.

A teremtő nem csak azt nézi mit tett valaki, hanem azt is mi van mögötte, nem lehet Őt becsapni.

2012. aug. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%
Kerülhet mennybe gyilkos is, de csak akkor ha megbánta bűneit és Istenhez fordul. Az öngyilkosság már nehezebb ügy, ezért nem folyok bele.
2012. aug. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
44%
A Biblia szerint jó formán azt csinálsz amit csak akarsz,de hinned kell Istenbe és az elég is!Szerintem ez akkora baromság,hogy az elképesztő.Példa: Gipsz Jakab fogja magát azt csinál 20 pokolgépet és szépen fölrombantja mindet,ezzel megöl mondjuk 200 embert,majd utána megtér akkor már is tök jó csávó.Ez azért elég nagy hülyeség.Persze tudom a többször megcáfolt,borzasztó hiteles könyv az megkérdőjelezhetetlen.
2012. aug. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%
Te meg azt hiszed Isten ostóba? Tényleg azt hiszed, hogy nem tudja ki bánja meg tetét vagy ki játsza meg? Ennyire nem érted? Isten nagyon jól tudja ki az aki megbánta és ki az aki úgy cselekszi meg, hogy aztán megbánja. Megvan írva a Bibliában, hogy nem mindegy. Istent nem lehet átverni. Olvasd el a Bibliát, mert benne van. Ha ez nem világos akkor értelmetlen bármit is felhoznod a Bibliából. Ha értelmezted amit a Bibliából írunk akkor azt is értelmezned kell, hogy Istent nem tudják becsapni. Ennyi.
2012. aug. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
54%
Nem lehet becsapni ebbe egyetértünk!Ezért sajnálom azokat a valaha élt embereket akik a Bibliát írták,mivel megtévesztettek rengeteg embert a történelem folyamán és miattuk embereket öltek Isten nevében!
2012. aug. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!