Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szempontjából elfogad...

A Biblia szempontjából elfogadható a tudomány?

Figyelt kérdés
Úgyértem, lehet, hogy isten a tudományt használja?

2012. aug. 18. 22:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Hogy használja-e vagy sem azt nem tudom, de az egészen biztos hogy ellene sincs.
2012. aug. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%
Isten szerintem sem használja a tudományt, legalábbis nem abban az értelemben, mint, de a Biblia nem tiltja azt.
2012. aug. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
Ha Isten létezését elfogadjuk, akkor Isten nem használja a tudományt, hanem ő maga teremtette a szabályait, amely szerint a világ működik, és amelyből még alig néhányat ismer a mai tudomány.
2012. aug. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
A Vatikán komoly pénzeket fektet tudományos kutatásba, és ők ugyebár a Bibliával szoros kapcsolatban vannak.
2012. aug. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

Nagy részben előttem sokan leírtak helyes érveket.


A teremtő nem akadályozza meg a tudomány fejlődését, amíg az ember hasznára van.

S részben szükség is van jelenleg még egyes kutatásokra, mivel még tökéletlenek vagyunk, és a gyógyszerek és egyéb egészségüggyel kapcsolatos dolgokra az embereknek szüksége van.

Meg hát miért is ne engedné meg a természetben megfigyelhető dolgok kutatását, lássuk milyen gyönyörű és páratlan a teremtés, ami a teremtőt dicséri.


A baj ott van amikor az ember ezeket az önző, egoista, és mások elnyomására, vagy életét veszélyeztetve használja fel.

Meg ott vannak azok a tudományos dolgok amiknek semmi értelme nincs az ember jólétére, csak kárára vannak. Na ezt már nem szereti a teremtő, de még nem szól bele.

Majd nem soká.....:(

2012. aug. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Lebannen ***** válasza:
34%

A válasz egyszerű.

Egy fűszál sem rezdülhet meg Isten akarata nélkül.Mindennek oka,és következménye van a világban,még ha mi nem is értjük.

Semmi sem történik véletlenül.

2012. aug. 19. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 lsandor ***** válasza:
38%

Isten maga alkotta meg a fizika törvényeit, de felettük áll.

Azt is megjegyezném, hogy a Biblia az tudományos szempontból is pontos

2012. aug. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%
Minden Istentől van, még a tudomány is. Ő mindenben benne van.
2012. aug. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Hazardteam ***** válasza:
62%

Persze, hogy elfogadható, sőt kell is. Isten nem vakhitet vár el. Én épp az asztrofizika/kozmológia/quantumfizika tanulmányozása közben kezdtem el hinni Isten létezésében. Aztán később kijelentette magát. De egyébként a biblia állásfoglalása a tudományokról és a teremtett világ tanulmányozásával kapcsolatosan ez:


"Mert nyilván van az Istennek haragja mennyből, az embereknek minden hitetlensége és hamissága ellen, kik az igazságot hamissággal feltartóztatják.


Mert a mi az Isten felől tudható nyilván van ő bennök; mert az Isten megjelentette nékik: Mert a mi Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén MEGLÁTTATIK; úgy, hogy ők menthetetlenek.


Mert bár az Istent megismerték (felismerték) mindazáltal nem mint Istent dicsőítették őt, sem néki hálákat nem adtak; hanem az ő okoskodásaikban hiábavalókká lettek, és az ő balgatag szívök megsötétedett.


Magokat bölcseknek vallván, balgatagokká lettek; És az örökkévaló Istennek dicsőségét felcserélték a mulandó embereknek és madaraknak és négylábú állatoknak és csúszó-mászó állatoknak képmásával" (lásd: evolúció ELMÉLET)

2012. aug. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%

Igen, a tudomány elfogadható és szükséges, nagyon jó, hogy van, és hiszem, hogy Istentől van. Szerintem nem szükséges ebbe az egész "Isten maga a tudomány, Ő találta ki" stb. dologba belemenni, mert itt nyilván az emberi tudományról mint intézményről van szó, nem A Tudományról mint valami elvont fogalomról, önálló, függetlenül létező entitásról.


Nem teljesen világos nekem, hogy értetted, hogy Isten "a tudományt használja", de mondjuk tegyük fel, úgy értjük ezt, hogy Isten felhasználja-e, talán ötletekkel/sugallatokkal segíti-e stb. az emberi tudományt azért, hogy a világ olyan irányba menjen, ahogy Ő akarja?

Szerintem igen. A tudomány ugyebár, sok máshoz hasonlóan, olyan dolog, amit nemes és aljas célokra is lehet használni, és még csak nem is mindig nyilvánvaló, hogy mikor melyik történik (ld. a tudomány etikai dilemmáit, különösen a biológiában, genetikában, orvostudományban).


Van egy csomó olyan, az emberiség sorsát pozitív irányba billentő dolog, ami egyértelműen olyasmi, hogy okkal gondolhatjuk, Isten akaratával megegyezik. Például a tudomány és/vagy a technika fejlődésének köszönhetjük, hogy a világ igen nagy részén nagyon-nagyon radikálisan lecsökkent a csecsemőhalandóság. Ez egy nagyszerű dolog, és a tudományon keresztül valósult meg. Mivel én hiszek abban, hogy minden jó dolog Istentől származik (ezt írja a Biblia), ezért úgy gondolom, hogy igen, vehetjük úgy, hogy engedte/segítette az embereknek azokat a dolgokat megismerni, felfedezni, megvalósítani, amik ennek eléréséhez kellettek.

Hasonlóképp azt is mondhatjuk, hogy a tudományos megismerés, a bölcsesség stb. a Bibliában általában jó dologként, követendő, elérendő dologként jelenik meg, egyetlen kivétel az volt, ha a tudás forrása illegitim természetfeletti forrás (--> okkult). Dánielt például dicséri az írás, amiért a babiloni bölcsek között a legnagyobb volt - mert ő a bölcsességét Istentől nyerte, és Isten céljainak megfelelően használta fel.


De nem is kell addig visszamenni, az újkorban is és napjainkban is számos tudós volt/van, köztük egészen korszakalkotó figurák is, akik meggyőződésük szerint Isten segítségével művelték/művelik a tudományágukat, és úgy vélik, hogy minden új felfedezésük az Ő ajándéka.

A tudomány tehát, normális esetben, nagyon is jó viszonyban van mind a Bibliával, mind Istennel.

És előttem már leírták azt az idézetet, ami azokról szól, akik a tudományt arra használják, hogy ezzel is Isten ellen lázadjanak. Ezt balgatagságnak, ostobaságnak tartja a Biblia, hiszen logikailag könnyű belátni, hogyha tényleg létezik egy mindenható, mindentudó Isten, aki meg fogja ítélni az embereket a cselekedeteik szerint, akkor nagy butaság annak szentelnie valakinek az életét, hogy olyan elméleteket gyártson, amivel Őt akarja tagadni.


Most például még az jut eszembe, hogy ott van az a drága Curiosity végre a Marson. Ez tök jó, engem is nagyon érdekel, és nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit fog ott találni, rendkívüli dolog, és nagyon örülök, hogy olyan korban élhetek, amikor mindennek tanúja lehetek.

De azért mindig ott van a háttérben valami, ami szemet szúr az embernek, és amit a média sosem felejt el hangsúlyozni: hogy azt akarják vele kutatni, "kialakulhatott-e" a Marson az élet valaha is, vagy netán van is ott valamilyen életforma jelenleg, vagy volt-e valamikor olyan környezet a Marson, ami kedvezett az élet lehetőségének stb.

Persze, ez egy érdekes kérdés, hogy milyen volt a bolygó múltja, és mi van rajta. De ez a név, amit adtak neki, "kíváncsiság"... igazából nem a kíváncsiságról szól ez az egész. Arról szól, hogy találni akarnak valami arra utaló nyomot, hogy az abiogenezis, a szervetlen anyag szerves, élő anyaggá szerveződése lehetséges. Mert azt hiszik, hogyha ennek a leghalványabb jelét is fel tudnák mutatni, akkor azzal végre "bizonyítani" lehetne, hogy lám, akkor a földi élet is így alakult ki, és tényleg egy villám csapott az óceánba 4 milliárd évvel ezelőtt, így lettünk mi, mivel így lettek a marslakók is valamikor, csak már kihaltak...

Szóval a lényeg az lenne, hogy végre lehessen "tudni", hogy nem Isten teremtette az életet. Persze, ha a Marson is volt esetleg élet valamikor, az sem bizonyítaná az abiogenezist, és nem is cáfolná Istent, hisz lehetett már neki egy világa, egy teremtése és egy mindent elsöprő ítélete ott is, ezt csak Ő tudja. De az embereket bizonyára nem érdekelné ez a logikai hézag, csak a tény: igen, lehetett élet a Marson! Kukába a Bibliával...


Na szóval a tudomány csodás és nagyon hasznos dolog, hálás is vagyok érte Istennek, még az űrkutatásért is, mert az meg egyenesen fantasztikus.

De hogy Istent valaha is cáfolhassa... na, arra egyáltalán nem alkalmas.

Mert:

"Péld 21:30 Nincs bölcsesség, és nincs értelem, és nincs tanács az Úr ellen."

2012. aug. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!