Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért zavarja egyeseket, hogy...

Miért zavarja egyeseket, hogy a zsidók a kiválasztott nép?

Figyelt kérdés

az utálkozás, gyűlölet némelyekből szinte árad csipi a szemüket ez a tény.

Ezenkívül problémáikra, bajaikra mert már megint a zsidók így kezdik akkor már tudom megint ömlik a ..... !

Ez Isten döntése nem erőlteti rá senkire még most lehet mellémagyarázni a Bibliát de annak meg lesz a következménye, ezért jobb most korrigálni a tévedéseket.


2012. aug. 19. 22:04
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
10%
ah,bien sûr ..A polytheista sûr-vallás papját hallottuk.
2012. aug. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Szokatlannak, sőt természetellenesnek tűnhet, hogy egy vad fa ágát oltsák be egy nemes fába. Az első században mégis ezt tette némelyik földműves. Isten eljárásmódja ugyanígy szokatlan volt. A zsidók szemszögéből a nem zsidók képtelenek voltak elfogadható gyümölcsöt teremni. Ennek ellenére Isten éppen őket tette egy olyan ’nemzet’ részévé, mely megteremte a Királyság gyümölcsét (Máté 21:43). Attól kezdve, hogy i. sz. 36-ban Kornéliusz – az első körülmetéletlen nem zsidó, aki megtért – fel lett kenve, megnyílt a lehetőség a körülmetéletlen nem zsidók előtt, hogy beoltassanak ebbe a jelképes olajfába (Csel 10:44–48).

Vajon ez azt jelenti, hogy i. sz. 36 után a test szerinti zsidóknak már egyáltalán nem volt lehetőségük, hogy Ábrahám magvának a részévé váljanak? Nem, nem azt jelenti. Ahogy Pál magyarázza, „ha [a test szerinti zsidók] nem maradnak meg hitetlenségükben, beoltatnak majd; mert az Isten képes ismét beoltani őket. Mert ha téged kivágtak a természet szerint vad olajfából, és természet ellenére beoltottak a szelídolajfába, mennyivel inkább be fogják oltani ezeket, akik természet szerintiek, a saját olajfájukba!” (Róma 11:23, 24).


. Pál így fejezi be a gondolatmenetét: „részlegesen megkeményedett Izrael, mígnem bejön a nemzetekből valók teljes száma, és ily módon az egész Izrael megmentésben részesül” (Róma 11:25, 26). Vajon itt arról jövendölt, hogy az utolsó pillanatban a zsidók tömegesen áttérnek a keresztény hitre? Egyértelmű, hogy semmi ilyesmi nem történt.

Pál „az egész Izrael” kifejezés alatt a szellemi Izraelt értette, vagyis azokat a keresztényeket, akik a szent szellem által lettek kiválasztva. Arra utalt, hogy bár a test szerinti zsidók nem fogadták el a Messiást, ez nem hiúsította meg Istennek azt a szándékát, hogy legyen egy szellemi „olajfa”, melynek minden ága gyümölcsöt terem. Ez összhangban van azzal a szemléltetéssel, melyet Jézus mondott. Egy szőlőtőhöz hasonlította magát, melynek gyümölcstelen ágait le fogják nyesni. Ezt mondta: „Én vagyok az igazi szőlőtő, és az én Atyám a szőlőműves. Minden rajtam levő szőlővesszőt, amely nem terem gyümölcsöt, eltávolít, és amelyik gyümölcsöt terem, azt mind megtisztítja, hogy több gyümölcsöt teremjen” (János 15:1, 2).

A modern kori Izrael állam létrejötte tehát nem lett megjövendölve a Bibliában, a szellemi Izraelé azonban igen

2012. aug. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 Hazardteam ***** válasza:

Mert azt hiszik ők így kimaradnak a buliból, vagy hogy kisebbek/kevesebbek és támadásba mennek át. Ilyen az emberi faj, tök tipikus. Amit nem ért: támadja és annyi. Mindennel kapcsolatban ezt csinálják, legtöbb dolog, ami ma megszokottnak számít anno ugyanilyen értetlenséget és támadást váltott ki az emberekből. Meg aztán szeretik a cirkuszt.

Valahogy így műxik: http://www.youtube.com/watch?v=qvzNfKvIG9s

2012. aug. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar, bar az is igaz, hogy nem gondolom hogy az allitas igaz. Ez csak egy megalazott nep bosszuja, ezert hiresztelik magukrol. S ha butuska vagy, meg a vegen el is hiszed ezt a badarsagot :D nincs kivalasztott nep! :D ne farasszatok ilyesmikkel :D
2012. okt. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 Hazardteam ***** válasza:

"Ez csak egy megalazott nep bosszuja, ezert hiresztelik magukrol. S ha butuska vagy, meg a vegen el is hiszed ezt a badarsagot :D nincs kivalasztott nep!"


Az tövény, az ószövetség, az újszövetség és a próféták egybehangzóan tanúságot tesznek arról, hogy Ábrahám, Izsák és Jákob (Izrael) leszármazottai a kiválasztott nép, a "szelíd olajfa" amelybe beoltatnak a nemzetekből való hívők vad olajágként. Ezzel együtt, még egy zsidó embert nem láttam erre hivatkozni, vagy ilyesmivel "hencegni", pedig ismertem párat mindenféle típusút/karakterűt... Nem is tehetnék, mert senki nem választhatja meg hová, milyen nemzetségbe, etnikumba, országba és családba születik bele vér szerint és attól még, hogy ki minek születik (legyen az a választott nép akár) önmagában nem teszi jobbá, vagy igazabbá sem Isten, sem emberek előtt. De rosszabbá sem..

2012. okt. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Nem zavar,ellenben ennél mélyebb emberi elme absztrakció nem létezik!Ez tulajdonképpen a legegoistább emberi megnyilvánulás,az ateizmus magasiskolája!Az Isteni egységtudattól való elfordulás non plusz ultrája!Ez nem Isten döntése,hanem az egoizmus tudattalanságának kevélysége!


Szegények,az Isten áldja meg őket!

2012. okt. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 Hazardteam ***** válasza:
"Isteni egységtudatról" nem beszél a biblia. Az, hogy te a kifacsart önistenhited alapján nem értesz dolgokat Pietro, még nem jelenti, hogy hülyeség az egész biblia és Isten hazudott. Te vagy hazug, Isten nem téved és mindent céllal tesz, nem a te korlátozott intelligenciádhoz, vagy okoskodásaidhoz szabja.. Ülj le, hallgass csendben és ne homályosítsd az örök rendet tudatlan beszédeiddel jógyerek.
2012. okt. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Pietrosol ***** válasza:
56%

Szia Hazardteam!


Lefordítom amit írtál!


Hazardteam:-"Az én egoizmusba vetett hitem és a tény,hogy könyvből élek ezeket a gondolatokat nem fogadhatja be!Az nem lehet,hogy a könyv,amibe kapaszkodom ne legyen igaz,mert képtelen vagyok az önálló gondolkodásra,ugyanis mások gondolatainak függésében élek!Az egóm nem tévedhet,mert létének alapja az alázatra való képtelenség és önhazugságainak állandóságába vetett hitem!Takarodj innét Pietrosol!Hogy mered Isteni szintre emelt egó rendünket sérteni!"


Minden jót!

2012. okt. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

" 27 írja:"Isteni egységtudatról" nem beszél a biblia."

Dehogynem.Dehogynem! ÉS már nem lehet "egyebbnek" lenni semmilyen megkövesült kiválasztott tudattal sem.


Nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nő; mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban. (Gal3,28)

"Én és az Atya egy vagyunk." (Jn 10.30).


Aki a fentieket nem ért az ÚSz-ből -az az egészet nem érti. De jó, mert legalább most már lehet kezdeni megérteni, miről is van szó?

2012. okt. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Hazardteam ***** válasza:
Szánalmas..
2012. okt. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!