Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az "Én Istenem, jó Istenem,...

Az "Én Istenem, jó Istenem, lecsukódik már a szemem. " kezdetű imádság ugye katolikus imádság?

Figyelt kérdés

Én így tudom, anyósom viszont állítja, hogy református imádság. Én református vagyok, de soha nem imádkoztam ilyet.

(Anyósom is református!!!)



2012. aug. 20. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én anno katolikus voltam, akkor még az volt.
2012. aug. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is katolikus. (Katolikus vagyok.)
2012. aug. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én imádkoztam, átalakítva a második versszakot, mert nincs testvérem.

Katolikus vagyok.

2012. aug. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első osztályos református hittankönyvben biztosan benne volt. Vagy húsz éve. Persze nem tudom, hogy az általad ismert változat pontosan hogy folytatódik :). Az imádságok nincsenek "felcimkézve", csak a protestánsok nem szoktak olyan imákat mondani, ami nem Istenhez szól (hanem Máriához vagy valamelyik szenthez), ezért van egy csomó imádság, amit kb. csak a katolikusok használnak. Plussz a katolikusok sokkal nagyobb hangsúlyt fektetnek a kötött szövegű imákra.
2012. aug. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én reformátusként tanultam a református hittanórán, úgyhogy figyelembe véve az előző válaszokat is szerintem felekezetközi. :)
2012. aug. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kimondottan katolikus imádság. A presbiteriánusok is használják.
2012. aug. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sem köthető egy egyházhoz. Használja több felekezet is. Nincs semmi olyan benne, ami egy egyházhoz láncolná.
2012. aug. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!