Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért azonosítják a keresztény...

Miért azonosítják a keresztények (és egyéb nem hindu vallásúak) a siva lingamot (siva szimbólumát) a pénisszel?

Figyelt kérdés

A kérdésem NEM provokáció, hanem a keleti tanokat tanulmányozom, és sokszor ütközöm abba az elméletbe, amiről a kérdésem szól.


Főként keresztény írásokban (de más nem hindu forrásokban is) olvastam ezt úgy, hogy a siva lingam a férfi nemi szerv, amit állítólag a yonival (női nemi szervvel) együtt ábrázolnak.

Azért ez már túlzás, hogy egy vallásban még a mai modern időkben is egy nemi szervet imádnának! Honnan vették ezt a téves azonosítást azok, akik ezt vallják?


Megnéztem több helyen, és hindu források általában elutasítják a fent említett nézetet, azt mondva, hogy a siva lingam jelentése: Siva szimbóluma.

Vagyis a lingam jel, jelkép, szimbólum. Forma nélküli Tudatosság jelképe. A sivalingam az Isten (Siva) forma nélküli alakja, mielőtt manifesztálódna a látható világban.

Siva egyik írásban Lingam (Lángoszlop) formában jelent meg Visnu és Brahma előtt, amikor a két utóbbi azon vitatkozott, hogy ki a magasabb rendű...


Amit a keresztények (és nem hinduk) a phallosz és yoni egyesülésének hisznek, az nem más, mint az isteni belépése a világba, vagyis a láthatatlan láthatóvá válása.


Továbbá a hinduk hite szerint amikor valaki elhagyja fizikai testét (vagyis meghal), akkor a lelke "Linga Sharira" állapotba kerül. Ez is azt mutatja, hogy a Linga szó nem jelölheti a férfi nemi szervet. Vagy akkor elég érdekes lenne, ha bizonyos lelkek a test halála után azzá változnának.


A péniszre van egy egészen más szó: "shishna"


2012. aug. 21. 00:08
 1/7 A kérdező kommentje:

Itt van egy forrás a sok közül, ami a szavak eredetére és jelentésére, illetve a téves eszme terjesztésére mutat rá.


[link]

2012. aug. 21. 00:14
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert jól hangzik és nem sok keresztény ismeri a hindit vagy más indiai nyelvet vagy a hindu vallást, így az első kézenfekvő magyarázatot fogadják el. Én amúgy még nem hallottam erről a dologról.
2012. aug. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Andizsuzsi ***** válasza:
74%
Gondolom az alakja miatt. Bár nem hiszem, hogy a keresztényeket különösebben foglalkoztatná a dolog.
2012. aug. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, hogy kiábrándítalak de az nagyon leegyszerűsítve márpedig egy pénisz. Síva erejét, potenciáját szimbolizálja a lingam.


Egy hindu.

2012. aug. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem, hogy milyen hindu vagy?

A lingamnak csak a másodlagos jelentése lehet az.


Mi van akkor a lelkekkel, azok is pénisszé válnak a test halála után??? Lásd az eredeti kérdésben írt utalásomat.


Arra a bizonyos szóra is leírtam a megfelelő idegen nyelvű szót. Indiai hindukkal is beszélgettem erről.

2012. aug. 22. 22:16
 6/7 anonim ***** válasza:
"Sivát háromágú szigonyával díszített templomaiban leginkább lingaként vagy fallosz-szimbólum formájában imádják. E linga-forma Siva ősnemző szerepét hangsúlyozva képviseli őt. Ősnemzőként ő mozdította ki egyensúlyából az anyagi energiát, rábírva azt a teremtés folyamatában való részvételre."
2012. aug. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6. válaszoló!


Megadnád a forrást, ahonnan idézted?

2012. aug. 23. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!