Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tegnap egy megdöbbentő Jehova...

Tegnap egy megdöbbentő Jehova Tanúi-s videót láttam. Még nem tudtam napirendre térni felette. Más is van így vele? Ez számomra olyan hihetetlen!

Figyelt kérdés
Ez volt az: [link]
2012. aug. 26. 09:34
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
0%

Megbízható tanács a gyermekneveléshez

„Ha használod a Bibliát, abból a gyerekeid felismerik majd, hogy mit gondol a Teremtő egy adott dologról, vagyis azt, hogy nem csupán anyu vagy apu véleményéről van szó.


Jehova gondolkodásának zsinórmértéke szerint nevelni’ azt jelenti, hogy segíteniük kell a gyermekeknek, hogy úgy tekintsék a dolgokat, ahogyan Isten.


A gyermekeket a hétköznapokban is lehet tanítani. Mózes azt tanácsolta a szülőknek, hogy beszéljenek Jehova emlékeztetőiről, ’amikor a házukban ülnek, amikor úton vannak, amikor lefekszenek, és amikor felkelnek’

(5Mózes 6:7).


Nevelés ingerlés nélkül

Dr. Robert Coles, neves pedagógus és kutató elmeorvos, egyszer ezt mondta: „ A gyermekekben erkölcsi érzék bontakozik ki. Szerintem ez Istentől van, és a kicsik erkölcsi irányítást igényelnek.” Ki elégítse ki ezt az erkölcsi iránymutatás iránti szükségletet?

Az Efézus 6:4-ben a Szentírás erre int: „ti apák, ne ingereljétek föl gyermekeiteket, hanem továbbra is Jehova fegyelmezésében és az ő gondolkodásának zsinórmértéke szerint neveljétek őket.” Észrevetted, hogy ez a vers elsősorban az apákat tartja felelősnek azért, hogy a gyermekeikkel megszerettessék Istent, és mélységes értékelést ébresszenek bennük Isten irányadó mértékei iránt?

Az efézusiaknak írt levél 6. fejezet első versében Pál apostol apákra is, anyákra is utalt, amikor arra utasította a gyermekeket, hogy ’engedelmeskedjenek szüleiknek’.

2012. aug. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
23%-os, talán még igazad is lenne, vagy lehetne, ha igaz lenne, hogy azok, akik használják a Bibliát gyerekneveléshez vagy bármihez, jobb emberek lennének, mint a többi. De nem jobb emberek és a gyerekeik sem lettek azok, csupán korlátoltak, a világ jelentős részétől elzártak, visszafogott és kiéletlen indulataik miatt később aberrált gyilkosok (pl. prostituáltak gyilkosai) (is) lettek, vagy hitek, tanok, eszmék kérlelhetetlen ellenségei, hiszen azt hiszik, hogy Jehova örül meg haragszik, örül, ha az ellenségeit írtják, haragszik, ha nem. Csak tébolyultakat és barbárokat termel ez a hit.
2012. aug. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
Bocsánat, 34%-ost akartam írni...
2012. aug. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 A kérdező kommentje:

34%

"Ahogy a gyermek szervezetének megfelelő táplálékra van szüksége, hogy mire felnő, erős és egészséges legyen, ugyanúgy van szüksége az elméjének és szívének is oktatásra. Ha a gyermekeid otthon nem tanulnak tőled erkölcsi értékeket, akkor feltehetően az osztálytársaik, a tanáraik vagy a média által közvetített értékrendhez fogják szabni magukat."

Azt nem érted, hogy az otthon tanult erkölcsi érték az nem az, hogy ne játssz olyan játékkal, amiben akár egy szem varázslatos dolog is előfordulhat, vagy olyan, ami picit is erőszakra utalhat, de ne is nézz olyat ,se olyat amiben akár házasságon kívül megcsókolják egymást, stb. Ez korlátozás, mégpedig elég nagy, és butaság. Mert az ember megtaníthatja a gyerekét arra, hogy mi mese, mit kell helyesnek vennie, és mivel kell inkább foglalkozzon, és akkor nem lesz probléma, játszhat a varázslós figurával, megnézheti a Gyűrűk Urát, és nem kell bűntudatot éreznie miatta. Mert ebben (Gyűrűk Ura) pl. semmi rossz nincs, mégis olvastam olyat is, hogy "jajj nem szabad, mert mágia van benne". Na és akkor mi van? A gyerek majd nem létező nazgulokat kezd ledönteni a képzeletbeli lovaikról egy fehér bottal hadonászva vagy mi? Inkább az ártalmas, ha a gyereket egész kiskorától arra nevelik, hogy "vagy engedelmeskedsz, vagy meghalsz". Így élnek a Tanúk.

2012. aug. 26. 19:39
 25/63 anonim ***** válasza:
0%

Hát nagyon szomorú, hogy emberek és keresztények írnak ilyeneket más emberekről.



Hivatalos személyek gyakran megdicsérik Jehova Tanúit a tisztaságukért, rendezettségükért és tiszteletteljes magatartásukért

A La Stampa című újság például ezt írta egy kongresszusról, melyet az olaszországi Savonában rendeztek meg: „Ha az ember végigsétál a területen, lehetetlen nem észrevennie, milyen tiszták és rendezettek az emberek, akik itt vannak.”

mexikói újságíró megjegyzését: „Jehova Tanúinak nagy része bizony a fiatal korosztályhoz tartozik. Szembetűnő ezeknek a fiataloknak a frizurája, tisztasága és rendes öltözéke.” Micsoda öröm, hogy ilyen fiatalok vannak közöttünk!


Egy spanyol törvény 1980-ban biztosította a vallásszabadságot, kijelentve, hogy „az államnak nem lesz hivatalos vallása”. Ez arra késztetett néhány városi hivatalnokot, hogy nyilvánosan elismerje a Jehova Tanúi által végzett munkát. Az elismerés egyik jeleként földet adományoztak a Királyság-termek építéséhez.



A montreali (Kanada) katolikus érsekség hetenként megjelenő bulletinje, a L’Eglise de Montréal a következőket mondta Jehova Tanúiról: „Figyelemre méltó erkölcsi értékeik vannak.” Tanárok, munkaadók és kormányhivatalnokok nagy számban egyetértenek ezzel.


Ezen kívül ha az ellensége lennénk a társadalomnak, akkor is Keresztény kötelessége lenne azoknak akik itt beírtak imádkozni értünk.Mert Jézus erre tanította a követőit és nem arra, hogy megalázó gyalázkodó szavakat használjanak a felebarátaik ellen.

Nem tudom ki az akik most megszegték ezeket, Én vagy Ti?


Ahhoz képest, hogy senkit nem bántottunk eléggé kegyetlen emberek azok akik mint valami eltaposni való embereknek tartanak minket, pedig a 236 országban élő több mint 7.millió 300 ezer tanúkról sehol sem lehet olyat hallani, mint egyes felekezeteknél.


Jehova tanúit mindenhol kiváló embereknek tekintik el a hatóságok, soha nem keverednek rendőrségi ügyekbe, nem tanítanak terror támadásra, nem tanítják meg a gyermekeiknek, hogy 14. évesen szüljenek gyereket....


De nem baj, ez is meg van írva....:)

2012. aug. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:

Nem vagyok JT, de meg kell őket védenem az itteni hangnemmel szemben.

Ha teljesen független lennék, értem ezalatt, hogy nem ismerném JT-it, akkor is azt kellene mondanom, hogy ez a stílus nem megengedhető, csak indulatra épül, minden tényszerűt mellőz.

JT-i, ezt már nálatok is tapasztaltam más kérdéseknél, ti is legalább ennyire tudtok személyeskedni és támadni ugyanúgy tények nélkül, legalábbis vagytok jópáran itt a GYK-n, de ennél a kérdésnél ez tényleg nem rátok igaz.


Egy korábbi hozzászólásomra viszont nem reagáltatok, csak kíváncsi lennék hogyan látjátok:

15:03-as vagyok

"JT-hoz szólna a kérdésem, miért nem lehet az ilyen varázslós figurát annyival elintézni, hogy ez egy mese, ugyanúgy, mint a beszélő macska, vagy a repülő elefánt?

Szóval miért kell a gyereket megfélemlíteni? Nem hiszem, hogy ez a jó megoldás, noha én sem szeretem ezeket a mindenféle kütyüket."



"Jehova tanúit mindenhol kiváló embereknek tekintik el a hatóságok, soha nem keverednek rendőrségi ügyekbe, nem tanítanak terror támadásra, nem tanítják meg a gyermekeiknek, hogy 14. évesen szüljenek gyereket.... "

Ez azért más felekezetekre is igaz. Én egy kb. 400 fős katolikus csoport tagja vagyok, akik ugyanúgy tiszták és rendezettek bármilyen összejövetelre mennek, a legtöbb fiatal már családos, nagycsaládos, keresztény életet élő,

Nem keveredünk rendbontásba, nem tanítunk terror cselekményekt, nem szülünk 14 évesen gyereket, nincs drog.

Sok ilyen más közösség is létezik, én erről tudok konkrétan írni, mert ezt ismerem.

De olvastam már tőletek (JT-tól) számtalan kritikát és ítéletet a katolikusokra és tulajdonképpen mindenkire, aki nem JT.

Ez sem túl keresztényi a részetekről, ugye?

Ha az állami szervek pozitívan nyilatkoznak JT-ról, akkor azt büszkén hirdetitek, ha valamit kritizál vagy korlátozást kaptok, akkor szemforgató alázattal azt mondjátok, "ennek így kell lennie, a Biblia is megírta, mi vagyunk az üldözöttek, "

2012. aug. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
Azért arra kíváncsi lennék, hogy ha tényleg ennyire jóban van a JT az állammal, akkor miért minősítették nemzetbiztonságra veszélyes szervezetté? Nem provokáció, csak kicsit ellentmondásnak érzem.
2012. aug. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


érdekes írások, némelyik még vicce is :)

2012. aug. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
0%

Nemzet biztonságra veszélyes?

Ne viccelj már, milyen alapon? :))


Bene vagyunk a 18 kiválasztott egyházakban akik szabadon gyakorolhatják a hitüket.(nem véletlen)

Mi nem politizálunk, nem fogunk fegyvert, inkább vállaljuk a bebörtönzést mint bárkit hazafias érzületből megöljünk!!


Igen vannak akik rosszat tesznek, de azokat a gyülekezet tisztasága érdekében kiközösítik, hogy ne legyen alkalma bemocskolni Isten nevét.


Már voltak ilyenek a történelem során testvéreink sokat voltak politikai semlegességük miatt börtönben, és nem voltak hajlandóak megalkudni, hogy katonák legyenek és megtanuljanak harcolni más felebarátaik ellen.


Mai napig is vannak testvéreink gyerekestül családostul börtönökben bizonyos országokban ahol száműzik őket, megfosztják útlevelüktől,állampolgárságuktól, mert nem alkusznak meg a kormánnyal akik katonákat harcosokat akarnának belőlük is csinálni.

Testvéreket gyilkoltak le pici gyermekükkel, mert nem akartak harcolni a politikai kormány mellett.

Ki a veszélyes?

A második világháborúban a zsidók mellett tanukat vertek meg csonkítottak meg állásukból kirugták őket, elvették a gyerekeiket és berakták Náci nevelő táborokba, hogy Hitlernek neveljenek belőlük katonákat, levágták a testvérek fejét, volt aki 20 évesen halt meg a börtönben mert golyó általi halálra ítélték, amiért nem írta alá a hitét megtagadó nyilatkozatot.


És mi veszélyesek vagyunk?Személyes tapasztalatom, hogy a Bibliával a kezemben prédikálás közben Rendőrt hívtak rám és a testvéremre.

A rendőr kinevette az emberkét, hogy ekkora hülyeséget még nem látott.A kongresszusainkra nem kell rendőri egységet kivezényelni, mert nincs miért,

Mint egy futbal mérkőzésre, ahol törnek zúznak meg egymást agyon verik.


Templomba járó emberek küldenek az anyukám után káromló szavakkal.


Nemzet biztonság? Jehova tanúi sehol semmilyen országban nem jelentenek veszélyt a kormányokra, mert Jézus királysága nem a földön uralkodik.

Jézus azt mondta Pilátusnak, hogy ha az Ő királysága e világban lenne a tanítványai harcolnának, hogy megvédjék, de nem teszik mert Jézus nem e világban és a földről uralkodik.Nem játszunk katonásdit!!!

Semmilyen szervezkedésben, (sztrájkolni) nem veszünk részt, nem megyünk senkire szavazni, mert mi már szavaztunk.:)

Jézus királyságára.:)

2012. aug. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
16%
igy van 100%-ban semlegesek maradunk a politikába, nemfogunk fegyvert, nem csaljuk el az adót stb . ezért az állam tisztel minket és megfelelő jogi státuszokat ad persze ez Isten érdeme nem emberé, az hogY az állam ellensége vagyunk csak értetlenkedés. Ezt a varázslós témát meg annyiror kifejtettük, a varázslás a démonoktól , bukott angyaloktól ered, Isten ezt gyűlöli merg ami nem Istentöl jön, akkor az a világ uralkodójátó sátán tól ered , ugyan olyan mint a játék pisztoly esete az se lő nem éles fegyver de mire használják? persze hogy minden szülő tiltja a gyerekétől, ugyan ez a varázslással is Ha Isten gyűlöli akkor gyűlöli, ez a parancsa hogy taetsuk távol magunkat ezektől.
2012. aug. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!