Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tegnap egy megdöbbentő Jehova...

Tegnap egy megdöbbentő Jehova Tanúi-s videót láttam. Még nem tudtam napirendre térni felette. Más is van így vele? Ez számomra olyan hihetetlen!

Figyelt kérdés
Ez volt az: [link]
2012. aug. 26. 09:34
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
0%
én nem szeretem Jehovát, mert szerintem egy zsarnokgyík
2012. aug. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
32%

Kedves Súr

Már megint nem bírsz magaddal.

Én meg a Főnöködet Sátánt nem szeretem aki Jehova legfőbb ellensége.


Jehova és Jézus hamarosan eltávolítják az útból a főnöködet,

s ha nem hagyod el ezt az árulót akkor téged is.


Ha Jehova zsarnok akkor szerinted Sátán mi?

Egy gyilkos, és hazug.

Az egész amit csinálnia kellett a teremtőnek a te buta főnököd lázadásának köszönhető, aki nem bírt az agyával, és megakarta szerezni, amit úgy sem tudott volna, csak sajnos ez akkor még nem jutott el a picike kis agyáig.


De már mindegy, nem sokára meglátod hogy mekkorát tévedtél

2012. aug. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 A kérdező kommentje:

„Hivatalos személyek gyakran megdicsérik Jehova Tanúit a tisztaságukért, rendezettségükért és tiszteletteljes magatartásukért

A La Stampa című újság például ezt írta egy kongresszusról, melyet az olaszországi Savonában rendeztek meg: „Ha az ember végigsétál a területen, lehetetlen nem észrevennie, milyen tiszták és rendezettek az emberek, akik itt vannak.”

mexikói újságíró megjegyzését: „Jehova Tanúinak nagy része bizony a fiatal korosztályhoz tartozik. Szembetűnő ezeknek a fiataloknak a frizurája, tisztasága és rendes öltözéke.” Micsoda öröm, hogy ilyen fiatalok vannak közöttünk!”

Általánosítás, hogy Jehova Tanúi tisztábbak, rendezettebbek lennének, mint mások. Le kell törnöm a lelkesedésed. Tudod miért? Lehet a kongresszusra tisztességesen felöltöznek, de a hétköznapokban láttam már nem egy slampos Tanút. Hogy miért ilyenek? Mert az utolsó napokat éljük, miért is a pénzkeresés legyen a feladatunk? A munkájukban is olyanok, hogy előbbre helyezik a gyülekezetet és a prédikálást, mint az állásukat. Még szép, hogy a számlák, az étkezések mellett már nem jut ruhára, aztán lenőtt, olcsó ruhákban járnak. Van egy-kettő jobb arra az esetre, ha összegyűlnek.

De nézzünk egy világi példáját. A világi is ha megy pl. színházba, tisztességesen felöltözik a legjobb ruhájába. Ha hivatalos eseményre megy, nem a legszakadtabb pólóját fogja felvenni, de hivatali ügyintézéshez sem a sáros cipőjében fog beállítani az adott szervhez. A fiatalokra ez kifejezetten igaz. Ők még inkább szeretnének „csinosak” lenni.


„236 országban élő több mint 7.millió 300 ezer tanúkról sehol sem lehet olyat hallani, mint egyes felekezeteknél.”

Lehet ám, volt pedofil botrány is nálatok, nem is egyszer derült ki, hogy a hatalmával egy magasabb tisztségű férfi visszaélt, szexuális zaklatások, és hasonlók. Világvége várás több időpontban is, szektaszerű szokások, mint a világtól és a „világi” szokásoktól való elzárkózás és elkülönülés, valláson belüli házasodás, kiközösítés, stb.


„De nem baj, ez is meg van írva....:)”

Most újat mondok. De Isten választott népe a zsidó volt, és a zsidókat a mai napig jobban támadják, mint bármely más felekezetet. Honnan gondolod, hogy nem róluk jövendölt a Szent könyv? ^^


„Mi nem politizálunk, nem fogunk fegyvert, inkább vállaljuk a bebörtönzést mint bárkit hazafias érzületből megöljünk!!”

Ha megállítanának az utcán egy fiatal férfit, hogy besorozzák katonának, a frontvonalba állítják, és lője, akit csak ér, a férfi is azt mondaná, hogy ő aztán nem. Nemcsak Jehova Tanúi.


„Ezt a varázslós témát meg annyiror kifejtettük, a varázslás a démonoktól , bukott angyaloktól ered, Isten ezt gyűlöli merg ami nem Istentöl jön, akkor az a világ uralkodójátó sátán tól ered”

A „varázslás” nemcsak démonoktól eredhet, avagy Mózes szerinted mivel, ha nem varázslattal választott szét egy tengert kétfelé? Nem varázslat volt-e az, amikor a „vizek vérré váltak”?

Másrészt szegény gyerek nem varázsolni akar, csak játszani egy figurával. Nem érted, sajnálom.


"meglátod, hogy mekkorát tévedtél"

Ez ugyan nem nekem szól, de szerintem nem fogja meglátni, ahogy más világi sem. Mert mi világiak materiális halált halunk, és belenyugodunk a ténybe. Nem lázongunk és nem kapaszkodunk az örök élet képzetébe, nem úgy mint azok, akik nem tudják elfogadni, hogy az időnk egyszer lejár, és utána nem vár más.


Egyébként írt valaki privátot nekem, hogy miért olyan megdöbbentő ez a videó? És hogy miből gondolom, hogy a Jehova név hozzá van téve, nem pedig eredetileg is ott szerepelne. Gondolom egy JT írta. A videó döbbenetességéről már írtam, az „eredeti” iratokban, amiből ők vagy bárki más fordított meg nincs benne annyiszor a Jehova név.

2012. aug. 27. 09:04
 34/63 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva, nem minket sértett meg hanem Istent, csak ő nem tudja hogy Isten személyes neve Jehova, mert nem olvasgatta a bibliát. De hidd el Súr ha súlyos beteg leszel, te vagy valamelyik hozzátartozód, persze ne legyen így én soha nemkívábnnék rosszat senkinek, de ha mégis , fogsz te még Istenhez Jehovához Gyíkhoz ahogy te mondod imádkozni könyörögni, nehéz próbateljes idők lesznek , mindenkinek ki lesz próbálva a hite ugy hogy ne gunyold Istent inkább ismerd meg , mert ő téged soha nem gyűlölt nem tett neked rosszat, akkor te miért sértegeted ?
2012. aug. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:

Persze kedves Kérdező:)De ezt is megbeszéltük ezt is itt a gyiken.

Akik nem illenek bele Isten gyülekezetébe azok nem lehetnek része kiközösítés vár rájuk és vissza kerülnek a világba.


Az is igaz és ezt is megbeszéltük, hogy vannak akik nem fognak fegyvert máshol is,

Csak annyi a különbség, hogy egy adott vallásban ez megosztott,az egyik X vallású nem de egy másik ugyan az a vallású meg igen. a tanuknál pedig mindenhol így kell gondolkodni.Senki nem foghat fegyvert.

Ettől egységes a világon mindenhol Isten népe, minden országban ugyan azt tanuljuk.


A problémákról, meg annyit, hogy a "pedofil botrány 20 évvel ezelőtt történt, Amerikában és egy eset van.

Azóta is ezt az egyet tudják emlegetni.

Más egyéb hitűeknél sűrűbben vannak, és még sem csinálnak botrányt belőle.

Sőt még nem is oly rég sorozatban lepleztek le egyház főket, és mai napig is támogatják az Isten ellenes egy neműek házasságát, még sem napi rendű téma.


Még sem oszlatják fel ezeket a vallásokat.Továbbra is élvezik az állami támogatást, még kinevezések meg szenté avatások történnek.

Most akkor miről beszélgetünk?


Ez a legnagyobb problémátok, hogy egy keresztény szülő nem akarja megengedni a gyermeknek azt ami a bibliában helytelen Isten szemszögéből?

Nem verte agyon a gyermekét, nem tette a kezét tűzbe, hanem bibliai érvekkel elmagyarázta Isten álláspontját a gyermek korának megfelelően.

Nem úgy mint régen, hogy az apa vesszővel ütlegelte a gyereket a pap bácsival együtt ha nem tartotta meg a hittant.:(


A társadalom meg a pusztulás felé halad.Ez nem olyan nagy baj, hogy az emberek éheznek, meg egymást agyonütik pár forintért.?

Nem ezen kéne kiakadni, inkább örülni, hogy vannak akik még komolyan veszik Isten tanítását.És a gyermekeiket is szeretetre szeretnék nevelni.:)

2012. aug. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
Ide most már Sátánok, meg Jézusok megbizottjai is írnak? :o))) Meg Jehovák gyűlölnek meg szeretnek? Lassan nem különbözik ez a téma sem a reptoidoktól meg a plejádoktól... de emberek, remélem, felnőttek is írnak ide olykor pár szót, csak azért mert ha Isten olvasná ezt, szerintem sírna a röhögéstől. Persze, nem is olyan nagy baj, ha jókedve van, legalább nem csak mi ámuldozunk itt ezen-azon. )))
2012. aug. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:

Kedves 33-as.

Az öltözködésről pedig annyit, hogy amennyire lehet segítjük egymást.

Én 15 éve nem vettem egy ruhát sem magamnak mert kis nyugdíjból élek.De senki nem vette észre hogy használt ruhákban járok.

Ha olyan helyre megyek mint Pl kutya sétáltatás nyilván nem fogok frakkba menni, jó a legócskább ruha is amit a kutya összepiszkol játék közben.


Itt ahol élek, egyetlen olyan testvért nem látok aki nagyon rosszul öltözött lenne, még az utcán sem, jó lehet nem 10 ezer forintos, és legújabb divat szerinti ruhát vette volna.

Mi igyekszünk konzervatívan öltözni, mennyire lehet, jó lehet vannak akik megengedhetik maguknak a hosszú körmöket, divatos ruhákat, de szerényebb körülmények között.

És nem a színházba járásról beszélek mert nagyon kevés az a testvér is aki megengedheti magának színházat, vagy a mozit.

Azt sem mondtam, hogy más fiatal nem öltözködik szépen.

Ezek csak üres rágalmazások ha egy két ember kilóg az Isten népe közül, de ezeknek meg vannak a megfelelő kezelése gyülekezeten belül.


Ezen felül a testvéreknek van munkahelyük ahol igyekeznek becsületesen dolgozni.

Nálunk nincsenek hajléktalanok, vagy tétlenkedők a munkájukban.

A keresztényi életünket egyensúlyban tartjuk a világi munkánkkal, mert nekünk sem adják ingyen a kenyeret.


A prédikáló munkát pedig mindenki a szabad idejében végzi, és nem a munka vagy a munkaidő helyett.Pál apostol Jó példa erre, aki nem csak utazott és prédikált, hanem dolgozott is.

Az igaz keresztény kemény munkával keresi a kenyerét.

S ha az életben úgy adódik, soha nem hagyjuk testvéreinket a bajban hanem segítjük amivel tudjuk, amíg helyre nem tud állni anyagilag, hiszen mi sem vagyunk mentesek a világban levő problémáktól, csak mi másként oldjuk meg!

2012. aug. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:

Fúú, olvasom itt a kommenteket, van itt minden a burkolt fenyegetőzéstől kezdve a kárörvendésig.


"Ez a legnagyobb problémátok, hogy egy keresztény szülő nem akarja megengedni a gyermeknek azt ami a bibliában helytelen Isten szemszögéből?"


Félreérted eléggé, hogy mi a probléma. A gond az, hogy a gyerekbe nevelnek egy vallást/felekezetet, ahelyett hogy saját magának kéne megtalálnia a világnézetét. A gyerekek nagyon fogékonyak mindenféle ismeretre és ez hatással lesz egész életükre. Nincs jogunk ahhoz, hogy beléneveljük az általunk elfogadott igazságot. Az ember egy intelligens lény (tudás fája ugye) és a Biblia szerint Isten szabad akaratot adott. Ha valakit gyerekkorától kondícionálunk egy nézőpontra, akkor ott nem érvényesül a szabad akarat. Nézzünk egy példát egy másik vallás esetében. Tegyük fel, hogy van két sátánista(valamelyik fajtája, teljesen mindegy most) vallást valló személy, születik egy gyerekük. Ők kezdettől fogva tanítják neki az általuk elfogadott tanokat, lehet még ilyen videókat is csinálnak. :) Szerinted milyen vallású lesz az a gyerek felnőtt korában? Elég nagy eséllyel sátánista.

Morálisan te ez ellen NEM tiltakozhatsz, hiszen te is egyetértesz azzal, hogy a gyereket vallásra kell nevelni.


Más téma:

"Kedves Súr

Már megint nem bírsz magaddal.

Én meg a Főnöködet Sátánt nem szeretem aki Jehova legfőbb ellensége.


Jehova és Jézus hamarosan eltávolítják az útból a főnöködet,

s ha nem hagyod el ezt az árulót akkor téged is."


Fenyegetőzés? Nagyon keresztényi cselekedet.

A félelemkeltés egyébként alapvető eszköze a legtöbb vallásnak. Miért? Mert rohadtul hatásos, azért.

"A félelem motívuma tehát akkor a leghatékonyabb, ha az üzenet 1. nagy ijedtséget kelt, 2. tartalmaz kifejezett útmutatást a veszély elhárítására/csökkentésére 3. az ajánlott cselekvést a befogadók a veszély elhárítására/csökkentésére alkalmasnak találják 4. és elhiszik, hogy véghezvitelére képesek." (Anthony Pratkanis, Elliot Aronson - A rábeszélőgép)


Az idézet Leventhal kísérletéről szól, aki egyébként a dohányzásról való leszoktatást vizsgálta.


"Az egész amit csinálnia kellett a teremtőnek a te buta főnököd lázadásának köszönhető, aki nem bírt az agyával, és megakarta szerezni, amit úgy sem tudott volna, csak sajnos ez akkor még nem jutott el a picike kis agyáig."


Ezt nem igazán értem, a Sátánt talán nem Isten teremtette? Nem ő alkotta ilyenné?


"Az ember ezt, ha egykor ellesi,

Vegykonyhájában szintén megteszi. -

Te nagy konyhádba helyzéd embered,

S elnézed néki, hogy kontárkodik,

Kotyvaszt, s magát Istennek képzeli.

De hogyha elfecsérli s rontja majd

A főztet, akkor gyúlsz késő haragra.

Pedig mit vársz mást egy műkedvelőtől?"

2012. aug. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
Már megnéztem a videót párszor, de azt mondja meg valaki, hogy az hol van a Bibliában, hogy Jehova a biciklit szereti!!! A Sátán meg a kis lila műanyag figurákat... rongyosra keresem a Bibliában, de vesztésre állok... ((( A bicikli nem varázslat? Azt lehet? Mert az már Jézusnnak is volt? Kis harcos játékfigurája meg nem volt?
2012. aug. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
8%
tegyükfel utolsó válaszoló , hogy. benne van hogY a biciklizés jó, de te akárhányszor elolvasnád a bibliát akkorse találnád meg. :D
2012. aug. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!