Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Írnátok néhány muszlim szokást...

Írnátok néhány muszlim szokást, és ünnepet?

Figyelt kérdés
Írjátok azt is hogy mit szoktak azon az ünnepen csinálni,és hogy mikor van.
2012. aug. 29. 20:07
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
45%

Ramadam,úgy tudom.

Pontosan nem tudom mit csinálnak,de az biztos hogy a ramadam idején nem lehet szexelni,semmilyen formában.Enni és inni csak napnyugtától napkeltéig lehet,mert akkor Allah nem látja.

amúgy google.

2012. aug. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
Muszlim szokás: Ha valamit kérnek Allahtól, vagy kimennek a temetőbe egy rokonhoz, baráthoz stb., akkor fohászt mondanak, amit lehet anyanyelven is. A kezeket fordított tenyérrel kicsit felemelik, elmondják a fohász, majd az arcukat/homlokot a kezekkel "megtörlik".
2012. aug. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
66%

A Ramadan egy hónapos böjt napközben, kb. most van (nem azért lehet este, mert Allah nem látja, hanem hogy mégse haljon éhen az ember, egy hónapig nem tudom ki bírná kaja és víz nélkül)


Van még valami hús ajándékozás december elején, azt hiszem bayram - nak hívják.


Napi ötszöri ima Mekka felé, amit a müezim éneke jelez, aki a minaretből énekel (manapság már hangszóróval) Ezt tapasztaltam, mert voltam olyan városban, ami mohamedán.


Azt hiszem náluk is van körülmetélés, csak nem 8-ad napos korban, hanem 13 évesen.


Van a péntek d.u. közös ima.


Ennyi amit tudok.

2012. aug. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 mustafa33 ***** válasza:

ünnep a hidzsra napja = moszlim új év.

Ramadan = böjti hónap

Id al-fitr, (Idul Fitr, Eid ul-Fitr,) törökül Seker Bayrami = kis ünnep a ramadan végén. A sawwal (10. hónap) 1. napján a Ramazan ki´Id ünneplésén minekután aki böjtölt az Igdahra (ünneplési tér) menés előtt, el kel végezni a böjti alamizsna áldozatot (roza ki Fitrat, Sadaqatu´l-fitr) ami 2,5 kg gabona és gyümölcs, vagy ennek megfelelő pénz szétosztása a szegényeknek, mert amíg nem adnak addig az Úr visszatartja az illető böjzjét a meny és föld között. Ezután ♫8sszegyűlnek a igdahon és az imám vezetése alatt két rak´ah imát mondanak, utána az imám fellép a nimbarra (szószék) és elmondja a khutbah-ot (ünnepi beszéd).

´Id al-adhá ( idul adha) törökül Kurban Bayrami, mondják Baqri Eidnek is (tehén ünnepe) a Nagy ünnep - áldozási ünnep a Thul-Hijjah 10. napja, ugyanazon a napon van, mint a Yauman Nahr a Hajj zarándoklat alatt. a 22.36 szúra írja elő az áldozást ezen a napon, Ábrahám áldozatának emlékére. Állatot áldoznak, a húst a család eszi meg, de kötelező bőséges részt adni a szegényeknek.

Mindkét Eida (Bayram) napon tilos böjtölni.

Vannak ünnepi éjszakák:

Lajlat al-kadr, a korán jelenéseinek kezdetének emlékére a Ramadán 27. éjszakáján.

Lajlat al-nabi, Mohamed (Allah áldja és adjon neki nyugodalmat) születésnapja.

Lajlat al-Baráah, sabán (Ramadan előtti hónap) 15. éjszakája, a feljegyzések éjjele. Allah feljegyzi minden ember előírt cselekedetét a következő évre és minden születendő és maghalandó gyereket.

Lajlath al-Mir´adzs (Mirac) , Mohamed (Allah áldja és adjon neki békét) menybemenetel, Radzsab hónap 27. éjszakája. Ezen az éjjelen kivilágítják a mecseteket és minareteket.

Ezeket az éjszakákat minden moszlim betartja az egész világon. Imádkoznak a mecstekben és koránt olvasnak.

2012. aug. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

Kedves Musztafa!


Kérdésem lenne: Honnan számláljátok az év kezdetét, és honnan a hónapok kezdetét?

2012. aug. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 mustafa33 ***** válasza:

"És fognak kérdezni téged (ó, Muhammad) az új hónapokról. Így válaszolj: -Ezek az idő jelei az emberek számára és a zarándoklatok (megállapítására)..." (Korán 2:189)

A moszlim időszámítás kr.u.622 július 16. kezdődött. Ezt a számítást a 2. kalifa Umar bin Al-Chattab vezette be a Hidzsra 16. évében (kr.u.638).

Az iszlám naptár holdhónapokból áll, ezek 29-30 naposak és napnyugtával kezdődnek (a napok is nem 0 órakor, de napnyugtakor kezdődnek). Ezért az év 12 hónapból áll azaz 354 nap. Ezért 11 nappal kevesebb mint a keresztény naptár, vagyis minden év 11 nappal korábban kezdődik.

2011.XI.27. - 1433 Muharram 1.

2012.XI.15. - 1434 Muharram 1.

2013.XI.5. - 1435 Muharram 1.

Az új hold az új hónap kezdete. Hónapok:

1. Muharram, 2. Szafar, 3. Rabi`Awwal, 4. Rabi`Thani, 5. Dysumada Awal, 6. Dysunada Thani, 7. Radzsab, 8. Sa`bán, 9. Ramadán, 10. Sawwal, 11. Dhul-Qi`dah, 12. Dhul-Hidzsdzsah.

Négy szent hónap van: Radzsab, Muharram, Dhul-Qi´dah, Dhul-Hidzsdzsah. Ezekben a hónapokban tilos a vadászat és a harc, kivéve az önvédelmet.

Az évek ciklusa a gregorián naptárhoz képest kb. 33 év múltán ismétlődik.

2012.7.20.-8.18. - Ramadan 1433,

2013.7.9.-8.7. - Ramadan 1434.

Még egyszer pontosítom az ünnepeket hónapok szerint:

1. Muharram - új év

10. Muharram, Asura napja - a sunniták ünneplik a zsidók átkelését a Vörös tengeren, a siíták Husein ibn Ali, Mohamed unokájának mártírhalálát.

12. Rabi ´Awwal - Maavlid an nabi - a sunitáknál Mohamed születésnapja (3 napos ünnep)

17. Rabi´Awwal - a siítáknál Mohamed születésnapja (3 napos)

13. Radzsab (Rajab)- Ali ibn Abi Talib, Mohamed unokatestvérének születésnapja

27. Radzsab - isra a miradzs - éjszakai út, Mohamed menybemenetele

15. Sa´bán - Mid-shabán - a megbocsájtás éjjele, a feljegyzés éjjele

1. Rmadan - a böjti hónap kezdete

21. Ramadan - Ali ibn Abi Talib vértanú halála

27. Ramadan - Nazul Al-Qurán ami a Lajlat al Qadr része - a Korán kinyilatkoztatása (írtam már róla)

1. Sawwal - Eid al-Fitr 3 napos ünnep (írtam róla)

8.-13. Dhul-Hidzsdzsah - dhu al-Hidzsdzsah - zarándoklat Mekkába.

10. Dhul-Hidzsdzsah - Eid al-Adha, Ibrahim próféta ünnepe (Ábrahám pátriárka áldozata) (írtam róla)

18. Dhul-Hidzsdzsah - a siítáknál Mohamed próféta utolsó prédikációjának ünnepe.

24. Dhul-Hidzsdzsah - Eid al-Mubahila, Mohamed fogadta a Najrani keresztényeket - emléknap.

2012. aug. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 mustafa33 ***** válasza:
Bocs, elírtam, nem Dysumada akart lenni, hanem Dzsumada (Djumada).
2012. aug. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
mustafa 33 te magyarországon élsz és muszlim vagy?
2012. aug. 30. 22:14
 9/31 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy faggatlak musztafa, csak érdekel a téma.

Azt írod az első hónap, "1. Muharram - új év "


Engem az érdekelne, hogy mi határozza meg, hogy melyik újhold az első az évben?


Tehát tegyük fel, semmit nem tudok az előzményekről, és ki szeretném számolni, hogy melyik az év első napja, mondjuk a mostani naptárban. Melyik újhold lesz az? Mi alapján tudom megmondani, hogy melyik lesz az újév első hónapjának első napja?

2012. aug. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 mustafa33 ***** válasza:

Az iszlám szerinti hónap újholdal kezdődik. De kötődik az előzőre. Vagyis amikor véget ér az év 12. hónapjának utolsó napja, akkor kezdődik az új. De naplementekor! nem éjfélkor. A naplemente órája is változik naponta.

Most 1433. év van. Ez az év 2012 november 14.én este ér véget és 2012 november 15 (valójában november 14 naplemente után) kezdődik a 1434-es moszlim év Muharram hónap 1.ével.

A holdfázisok kiszámítását valahol megleled. Egyeztesd ezzel amit írtam. Előző, vagy az előti válaszomban leírtam a tavalyi és a jövő év kezdetét is. Ezekből az adatokból kiindulhatsz. Szóval az év első hónapjának első napja (új év) csak azután következik, hogy véget ér az adott év utolsó hónapjának utolsó napja.

2012. szept. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!