Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény Isten, Allah,...

A keresztény Isten, Allah, Krisna ugyanaz?

Figyelt kérdés

2012. aug. 30. 06:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
43%
Krisna az más,a többi ugyanaz csak a nevük más.
2012. aug. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%
Attol fugg, kit tartasz kereszteny Istennek...
2012. aug. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
12%
Igen; emberi agyszülemény mindegyik.
2012. aug. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
38%

Hát ez igazán jó kérdés.

De ha mélyen belegondolunk akkor a válasz az :NEM


Már az izraeliták idejében is rengeteg istent imádtak az emberek.

De a teremtő Isten mindig bebizonyította, hogy ki az igazi valódi teremtő Isten.

Csak példaként:

Egyiptom isten milliókat imádtak, és ezek nem tudták a héberek Istenét, legyőzni, vagy megszüntetni a 10 csapást.


Vagy Illés esetében a Baál istenhez kiáltozók hiába kiabáltak istenükhöz, hogy az állat áldozatot tűzzel megeméssze, semmi nem történt.

De amikor Illés kérte imában Jahvét, hogy mutassa meg magát, és fogadja el az áldozatot és tűzzel megeméssze az bizony megtörtént.így megszentelte és igazolta magát a valódi Isten.


A teremtő megismerteti magát nem rejtőzik el senkitől, mint valami elérhetetlen misztérium, hanem leereszkedik az emberekhez és azt mondja nekik, hogy "KÉRLEK".

Persze az embereket ez sem érdekli.

A teremtőnek van egy személyes neve, vannak tervei gondolatai, tanítást, vezetést nyújt, erőt ad, és jelenleg is azon munkálkodik, hogy az eredeti tervét helyre állítsa.


Hogy a fent említett "istenek" mit csinálnak, kik ők, mit tesznek, milyen terveik vannak....?

2012. aug. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
6%

Több Isten van a Biblia szerint is!

"És mondá Isten: teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra"( 1 Móz. 1,26)

2012. aug. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem Krisna más, ő alapvetően kék és szeret furulyázni a pásztorlányoknak.
2012. aug. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%

Mostanság elterjedt a nézet: Egy Isten van, csak máshogy hívjuk. Ezzel én egyet is értek, hisz a kereszténység azt vallja, hogy csak egy Isten létezik, ezzel pedig ellentmondásos lenne az, hogy más vallásúak más Istent imádnak. Ugyanaz az Istenük, mint nekünk(most eltekintünk attól a felvetéstől, hogy őket a Sátán tévesztette meg, és valójában őt imádják).


Nem szabad elfelejteni azonban azt, hogy teljesen más az Istenről alkotott képünk. A kérdés az, hogy ki mond igazat, és ki állít abszolút hülyeségeket. Nyilvánvalóan mindenki azt gondolja, neki van igaza, elvégre ez a hit lényege, így én is azt mondom, hogy a kereszténység istenképe a valós.


Ugyanabban, az Istenben hiszünk tehát, de nem ugyanazt hisszük. Az igazi kérdés az, hogy vajon Isten hogy áll hozzá a különböző vallásokhoz.

2012. aug. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
3%
Ez a, bruhaha, aki nem a te Istenedet imádja, az a Sátánt imádja szöveg annyira öntelt, annyira pökhendi, annyira gőgös, hogy vitatkozni sem lehet vele! )))
2012. aug. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Öntelt, pökhendi, gőgös szerintem az, hogy a szépen levezetett gondolatmenetemből nem azt ragadtad ki, amit gondolok, hanem azt a felvetést amitől eltekintettem, ami egyenlő azzal, hogy elvetem.


Öntelt, pökhendi, gőgös, hogy a hozzászólásokat olvasva rögtön azt keresed, hol tudsz belekötni valamelyikbe, ahelyett, hogy írnál egy értelmes választ.


Kérlek tanulj szövegértelmezést, és ne ragadj ki egy mondatot a szövegből. A szöveget nem lehet szétszaggatni, azt mindig egészében kell vizsgálni.

2012. aug. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem is neked szólt Bálint, hanem annak, ezt így gondolja. ))
2012. aug. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!