Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A "keresztény" és a "keresztyé...

A "keresztény" és a "keresztyén" szónak ugyanaz a jelentése?

Figyelt kérdés
Római katolikus vagyok,nemrég voltam egy ökumenikus hittantáborban,ott a felnőttek(főként baptisták,reformátusok) a keresztyén szót használták,én meg nem,és érdekel,hogy csak írásában más,vagy jelentésében is?

2012. aug. 20. 00:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak írásban és kiejtésben különbözik, egyébként ugyanazt jelenti. Protestánsoknál a keresztyén, katolikusoknál a keresztény szokott előfordulni.
2012. aug. 20. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Keresztély is van.
2012. aug. 20. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


Igen, ugyanazt jelenti, mindkettő jelentése a "krisztusi" lenne, ez a helyes fordítása az eredeti görög "cristianous" szónak, melyről Apostolok Cselekedetei 11:26-ban olvashatunk:

"a tanítványokat először Antiókhiában nevezték keresztyéneknek."


Én azt gondolom, hogy a régies magyar forma, amit Károli is használt:

"keresztyén" nagyon szép, de mára sajnos elavult. A keresztény szóból sajnos sokan a keresztre asszociálnak, de ma ez az általánosan bevett forma. A helyes tehát, ha a "keresztény" formát használjuk, és hozzátesszük, hogy ami Krisztusit, Krisztushoz tartozót, Krisztust követőt jelent a szó szoros értelmében. Én így szoktam eljárni, és ezt mindenki megérti.


Üdv. Péter

2012. aug. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Keresztyén vagyok, azaz református. Nem elavult szó. Ha valaki így nevezi magát, akkor fontos neki, hogy reformátusnak tartsák, ne katolikusnak.
2012. aug. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
o ilyet református nem katolikus .szegény
2012. aug. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!


Utolsót nem igazán értem,de nem baj :)

2012. aug. 20. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!