Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol találok összetartó katolik...

Hol találok összetartó katolikus közösséget Bp-en?

Figyelt kérdés
Szeretnék új embereket megismerni, elsősorban katolikus közösségen belül. Az lenne a kérdésem, hogy van-e Budapesten olyan katolikus közösség, amiben fiatalok összetartanak, összejárnak, és közös programokat szerveznek egymással, ahol van lehetőség megismerni a másikat.

2012. szept. 2. 01:22
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem írni, hogy 25F vagyok
2012. szept. 2. 01:23
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha egy faluból írnál, nehéz lenne válaszolni, de Budapesten... elég sok ilyen közösség van:

Pl.

Cserkészet

Szentjánosbogár

Regnum Marianum

Fokoláré

Nyolc Boldogság

Antióchia

Háló

Magis

Regnum Christi

stb...


Keress rájuk a neten, és ha valamelyik megtetszik, menj el egy-két programjukra.


Vagy ha egyik sem tetszik, a google elég sokmindent kidob a "katolikus közösség"-re való kereséskor.

2012. szept. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Illetve keress rá Pál Ferire meg a Csücsopra. És az Elizeus szolgáló csoportra. Pál Feri nagycsapata kissé kötetlenebb, de sok lehetőséget biztosít, a Csücsop nagyon összetartó de egyben befogadó, rengeteg lehetőséggel, az Elizeus kicsit vegyesebb korosztály, de nagyon megéri.


Ha esetleg érdekel a latin és a régi rítusú szentmise, akkor javaslom a Szent Mihály Laikus Káptalan szentmiséit, de ez eléggé speckó. :) Sok a fiatal köztük - bár nem írtál korosztályt. Ők olyan egyetemistáktól fölfele.

2012. szept. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ja bocs, írtál kort. :)
2012. szept. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én hallottam még az MKK-ról. Itt találsz róluk infót: mkk.bme.hu/


(A többiektől kérdezném, hogy szerintetek ilyen korban van még "értelme" elkezdeni közösségbe járni?

Mert is majdnem egyidős vagyok a kérdezővel és most kezdtem el gondolkodni azon, hogy jó lenne közösségbe járni, de pl. a Szentjánosbogárról meg a Fokoláréról tudom, hogy szinte oda "beleszületnek" az emberek és ilyen idősen már nehéz becsatlakozni, nem? )

2012. szept. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A Szentjánosbogarat tényleg sokan gyerekként kezdik, de nem lehetetlen később sem csatlakozni hozzájuk. Fokoláréban rengeteg embert ismerek, aki huszon-harmincévesen csatlakozott, nincs azzal semmi baj, és nagyon megérheti!

A Schönstattot viszont pont azért nem írtam, mert ott ilyen korban inkább már csoportvezetők az emberek, de oda sem lehetetlen bekerülni később sem, úgy, hogy még jól is érezd magad.


Sosem késő közösséget keresni, mindig megvan a Neked szánt! :) Hajrá!

2012. szept. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
ezek közül melyek azok, ahol a közösségi programokra helyeződik inkább a hangsúly, és kevesebb mondjuk a közös ima?
2012. szept. 2. 19:47
 8/13 anonim ***** válasza:

Én már egy ideje készülök a Csücsöp-ra, de elbizonytalanodtam,mert én már 29 vagyok, s tudom, hogy oda elsősorban fősulisok járnak. Csak hát,ha az ember új városba költözik, s nem nagyon ismer senkit, akkor kell egy hely, ahol közösségre talál.


Azt hiszem, nem halogatom tovább a döntést és megyek! :)

2012. szept. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hali!


Én a Szentjánosbogárba járok évek óta. Kicsit gyerekes, illetve feminin nevű, mert 21 éve tényleg a kicsikkel foglalkozott először, de most már olyan nagy, hogy bármilyen korban lehet csatlakozni. Pl. van külön felnőtt táborunk is 21 éves kortól a "sírig". Sok 25 feletti, felnőtt ember is csatlakozik, nem csak beleszületnek az emberek, sőt, az ma még ritkább.

2012. szept. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Nagilum ***** válasza:
100%

Csücsopra jár minden korosztály, többek között ezért hagytam ott. Egy olyan kiscsoportba tettek, ahol csupa 30 feletti szerencsétlenség volt, és nem voltunk egy hullámhosszon, gyakorlatilag untam magam a beszélgetéseken. Ha csücsopba mentek, mindenképp próbáljátok elérni,hogy a ti korosztályotoknak megfelelő csoportba osszanak. De szerintem rengeteg jobb közösség van a csücsopnál, az egyetlen vonzerejét Bíró László adja. Tele van ilyen kis lelki szegényekkel, hogy "40 vagyok anyukámmal lakom és bocsánat, hogy élek, de Isten azért szeret". Nem tudom, ez kit mennyire zavar, én az életet jobban szeretem, mint a langyos lábvizet. :)

Amúgy most én is keresgélek, szóval, ha van valami jó, írjatok.

2012. szept. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!