Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Néhányan miért erősködnek,...

Néhányan miért erősködnek, hogy Ádám és Éva nem volt meztelen, mikor azok voltak mielőtt kiűzettek az Éden kertjéből?

Figyelt kérdés
2012. szept. 2. 10:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és még a fügefa levelek előtt, nemcsak a bőrruhák előtt.
2012. szept. 2. 10:34
 2/12 pelgrim ***** válasza:
42%
Tudatlanságból, mint ahogy ez a kérdés is abból származik. A bibliai teremtéstörténet egy tanmese, hitrege, nem valós történet.
2012. szept. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tisztázzuk már. Én nem hiszek a Bibliában, se egyetlen istenben sem. Csak olvasom a kérdéseket. És mivel tudom mit ír a Biblia erről, nem értem, hogy ha egy "mese" azt írja, hogy ez+ez volt, miért ferdítik, hogy "áááááá nem".
2012. szept. 2. 10:38
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
De ki a fene látta őket, hogy mezitelenek voltak vagy sem?
2012. szept. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%
Az első emberpár, akiket nem tudunk megnevezni, mert nem tudjuk azt sem, hogy hol, mikor lépték át azt a vonalat, amitől kezdve embernek nevezzük őket, nyilvánvalóan ruha nélkül járt. Legfeljebb szőrrel tudtak védekezni az időjárás viszontagságai ellen.
2012. szept. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
18%

A Bibliában a meztelenség a jellemtelenség, bűnös ember jelképe. Ez nyilván nem az első néhány fejezetből fog kiderülni. A fehér ruha a bűntelenség szimbóluma. Ha megfigyeled, akkor körülkötőket készítettek maguknak, hogy elrejtőzzenek Isten színe elől. Ha ez ruha lett volna, akkor miért áldozott volna fel Isten egy állatot vagy többet az emberért, hogy ruhát csináljon? Már itt megjelenik az áldozat, hogy az emberért van, hogy ne legyen meztelen.

Szerintem nem azért erősködnek, hogy meztelenek voltak-e vagy sem, legalábbis én nem, hanem az ellen vagyok, hogy a bűnbeesésük után az volt a legnagyobb problémájuk, hogy kilátszott a mütyürőjük. Nem! Ettek, és nem történt semmi. Rájöttek, hogy a kígyó hazudott. Ajánlok figyelmedbe egy apokrif iratot, a Mózes apokalipszisét, ott részletesen le van írva.

Itt például elolvashatod, nem olyan hosszú, szerintem egy 20-30 perc alatt megvan még odafigyelve is:

[link]

2012. szept. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 pelgrim ***** válasza:
13%

# 3/5


A hitregék, vagy tanmesék nem hazugságok, azok alapja valóság, vagy akár lehet valós történet is, úgy elbeszélve, hogy a kezdetleges emberi tudatnak érthető legyen, hogy levonhassa belőle a tanulságot.

2012. szept. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ki szerint nem voltak meztelenek? Én még soha életemben nem hallottam ilyet senkitől. Természetesen meztelenek voltak.

De tényleg, hol hallottad ezt?

2012. szept. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
9%

Csatlakozom Pelgrim válaszához.


Mivel minden ember két nemű, (férfi, nő,) ahogy az állatoknál is az volt a természetes, nem volt mit szégyellni.


Figyeljük meg az állatokat, azok sem hordanak ruhát, nincs is bűn tudatuk.Miért, mert nem vétetettek semmi ellen.

2012. szept. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia !


A meztelenség felismerése a bűnbe esés után történt, előtte én és mások is úgy gondolják Isten dicsőségének egy része volt rajtuk ruhaként.

A bűneset után ez lejött róluk ezután jött az előbb említett felismerés majd elrejtőzés.



Shalom.

2012. szept. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!