Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki a Hit Gyülekezetébe jár,...

Aki a Hit Gyülekezetébe jár, az milyen vallású?

Figyelt kérdés

2012. szept. 3. 18:38
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
65%
Keresztény :)
2012. szept. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
76%
Keresztény. Engem viszont az érdekelne, hogy akkor a Hit Gyülekezete az a felekezetük? És melyik felekezethez hasonlítanak az tanaik?
2012. szept. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 yuda ***** válasza:
94%

Wikipediaból ollóztam, idézet:

A Hit Gyülekezete egy magyarországi alapítású és központú keresztény felekezet, a pünkösdi–karizmatikus mozgalom egyik jelentős képviselője. Az 1979-ben kis imacsoportból indult gyülekezet dinamikusan növekvő felekezetté vált, ma már az országhatárokon túl is vannak közösségei. A 2001. évi népszámlálás alapján[1] a tizenkettedik legnagyobb a hazai felekezetek közül. Vezető lelkésze Németh Sándor.


Tehát úgy mondják: pünkösdi-karizmatikus mozgalomhoz tartozik.

Teljes oldalt itt találod:

[link]

és itt:

[link]

2012. szept. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. szept. 3. 19:11
 5/61 mustafa33 ***** válasza:
27%
Mamonnita
2012. szept. 4. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 kzs ***** válasza:
7%

Pietrosolban nem csalódtam.

Válaszában most is a "Szia!" ér valamit, az összes többi - mint mindig - most is hazugság! Pusztán hírhajszálás, és gyűlöletkeltés.

Pietrosol, problémád van a Hit Gyülekezetével?? Na ennek örülök! Mindig akkorát röhögök a válaszaidon! :D


Felelve a kérdésre: keresztény, pünkösdi-karizmatikus neoprotestáns jellegű.

2012. szept. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
55%
De miért fosztogatja a gyülekezete tagjait?Hova tünik az a sok pénz?
2012. szept. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 Pietrosol ***** válasza:
67%

Szia kzs!


Örülök,hogy jó kedved lett!Tedd fel újra a kérdésedet,de ezúttal magadnak!Kinek van problémája a H.Gy-vel?

A válaszomat te töröltetted,mert látni sem akarod amit írtam!

Miért?talán mert szerelmes,függő viszony fűz a szektádhoz,és ez elhomályosítja a látásod!A szerelmes csak annyit érez,hogy kedvese milyen lágyan csókol és ölel és közben nem veszi észre,hogy a zsebében turkál!


Ahol te gyógyulást remélsz,csak kuruzslók vannak!Olyanok,mint a szemorvos,aki felír egy szemüveget a látáskárosultnak és elégedetten összedörzsöli a kezét a recept felírása után!Csak,ha leveszed a szemüveget,kiderül hogy nem gyógyultál meg,mert tulajdonképpen annyi történt,hogy a segédeszköz hatása ideiglenesen kivett a homályból!


Te még a homályban élsz és ami nem fér bele a világodba azt látni sem bírod!Tudom,hogy a szektád sok-sok embert derít jó kedvre,de ennek semmi köze nincs a Teremtőhöz!Ez csupán az elme blokkjainak elengedése egy moderátor segítségével!


Kipróbáltad már,hogy nem jársz a gyülibe,mondjuk egy évig?Ugyanúgy visszaesnél abba az állapotba,aminek okán felkerested őket!Mert függő vagy,de nem Isten,hanem gyülekezet függő!


Na ezért nem tartom ezt vallásnak,hanem az érzelmekkel,lélekkel történő játszadozásnak,ráadásul külső benyomásokra!


Istennel,csak magadba tudsz járni,minden más csak illúzió!

2012. szept. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 kzs ***** válasza:
65%

Szia Pietrosol!

Továbbra is erős a bírálatod, de mintha egy kicsit visszavettél volna a stílusból... ez nem baj, sőt, én is így teszek: igyekszek fogalmazni higgadtan, sőt udvariasan. Tehát ígérem, hogy mindenféle gúny, intrika nélkül fogok írni. OK?


Szóval:

Én úgy gondolom, hogy mindenki számára megadatott az, hogy ott gyakorolhassa a hitét, ahol akarja. Éppen ezért, ha úgy gondolja, hogy ő nem a Hit Gyülekezetében találja meg azt, amit keres, hanem mondjuk a Katolikus Egyházban, vagy éppen a Reformátusban - szíve joga.

Vallásszabadsága van, vagyis meg kell adni mindenki számára azt, hogy úgy és ott keresse Istent, ahogy és ahol akarja. Egyetértünk?


Természetesen beszélhetünk - sőt kell is beszélni - a hit dolgairól, de én úgy gondolom, hogy akkor vagyunk korrektek (akkor járunk el igazságosan), ha a SzentÍrásra hivatkozva tesszük fel a kérdéseinket.

Miért is? Hát csak azért, mert - ha keresztény felekezetről, gyülekezetről van szó - kutyakötelessége a SzentÍrást, vagyis Isten Igéjét hirdetnie.


Példának okáért: nekem semmi közöm a Jehova Tanúihoz. Van amiben egyetértek velük (pl. a Krisztusi áldozatból való megigazulás, üdvösség), de olyan is van - sajnos elég sok - amiben különbözünk: én pl. vallom azt, hogy Jézus testben feltámadt. Ők nem. Én vallom, hogy Isten Szelleme személy, ők meg nem.

De - ne haragudj Pietrosol, nem bántásképpen mondom - szóval nem kezdek el sértő jellegű, lejárató válaszokat kreálni róluk, mert NEM az én dolgom az, hogy ítélkezzük felettük. Nekik is megadatott a vallásszabadság, és hidd el: amikor a földi életnek vége, mindenki meg fogja enni azt, amit megfőzött! És ebben nincs kivétel: olvasd el a Máté 7/13-29-ig terjedő részeket: pontosan idevaló.


Még egyszer mondom: abban semmi gond nincs, ha a hit dolgait megbeszéljük, megvitatjuk. De miért kell minekünk háborúznunk? Fejtsd ki az álláspontjaidat a SzentÍrás alapján, vagy csak egyszerűen kérdezz - minden ilyesmit köszönettel veszek, és tisztelni foglak érte.


De ne használj sértő kifejezést, és az álláspontjaidat, véleményedet NE mások véleményére alapozd.

Bizonyossággal állítom, hogy akkor jársz el helyesen, hogy ha azt vizsgálod meg, hogy „X egyház” a SzentÍrás ennek és ennek a részét hogyan értelmezi, hogyan gyakorolja.


Ami a "szekta" szó jelentését illeti: én úgy gondolom, hogy vallási értelemben akkor beszélünk szektáról, ha az adott csoport jelentősen eltér a Bibliától, saját elveket vall, az oda való belépése is sajátos.


Nos, én úgy gondolom, hogy a Hit Gyülekezete - már a kezdetektől is - nagy hangsúlyt fektet a SzentÍrás tanulmányozására. Te nem ezt látod a "Vidám Vasárnap" nézésekor? Van egy téma, és ezt vizsgálja meg NS.

És nyitottak bárki számára - ezért is van az, hogy be lehet telefonálni, vagy írhatsz be véleményt.


Nem mondom, vannak híresztelések a Hit Gyülekezete körül. De én úgy gondolom, hogy ha ezek bármiféle bizonyítást nyertek volna, a megfelelő hatósági szervek rég felléptek volna. És teljesen rendben van minden, beleértve a pénzügyi dolgokat is.


A HGY nem vall sajátos elveket, és NINCS saját Bibliája: a Károli-féle fordítást használja. Igaz, leggyakrabban NS prédikál, de az Igehirdetésének tartalmával (vagyis ahogy hirdeti azt) nagyon sokan egyetértenek – valószínűleg meg van rá az oka.


Innentől kezdve, én úgy gondolom, sokkal inkább ráillik más egyházra a „szekta” kifejezés: gondolok itt arra, amikor olyat tanítanak, amik köszönőviszonyban sincsenek a Bibliával…


Régebb óta ismerlek itt a fórumon. Tettél fel kérdéseket a HGY-vel kapcsolatban, amire több válasz is született. És is írtam.


Nem hittél nekem, de én nem hibáztatlak ezért.

Végülis bárki írhatja azt, hogy "ide járok", meg "oda járok". Végtére teljesen anonim a fórum. A beérkezett válaszok közül emiatt nem is könnyű az igazságot leszűrni annak, aki nincs benne az adott egyházban, gyülekezetben, felekezetben (nevezzük annak, aminek).


Én ezzel tisztában vagyok, nem is ezzel volt nekem gondom. Amiatt haragudtam meg, az volt az érzésem, hogy tudomást se veszel olyan válaszokról, amik nem lejáratni akarják a Hit Gyülekezetét, hanem ellenkezőleg: elismerve szóltak róla.

Inkább negatív véleményekre adtál, pedig semmi kézenfogható bizonyítékuk nem volt.


Én azt mondom: minden esetben a SzentÍrás alapján kell megismerni, ez legyen a mérce, az adu, az alap. Hallomások, vélemények, stb. - ezeket mindig kétkedve fogadd, főleg ha annak igazsága (forrása) nem tisztázott.


A másik, ami az anyagiakat illeti: figyelj, a HGY mind a mai napig el tudott számolni a bevételeiről. És senki ne gondolja, hogy megvette az APEH-et!

Az meg, hogy ki mire költi a pénzét, az legyen mindenkinek a saját dolga.

Van aki cigire költi, van aki italra, stb., és van aki ide hozza.

Egyébként a bővölködésről (beleértve az adakozást és a tizedfizetést is) beszél a Biblia, úgyhogy teljesen jogszerű ennek a gyakorlata bármely keresztény egyházban.


Ami pedig a gyógyulást illeti: figyelj, szerintem hadd maradjanak meg az emberek abban a tudatban, hogy meggyógyulhatnak. És még valamit: NEM a HGY adja a gyógyulást. Ez kizárólag Krisztus áldozatába vetett hit során érhető el, nem pedig emberi tekintélyelv alapján. A HGY mindig is ezt hirdette (más dolog, hogy van-e elegendő hite arra az illetőnek, hogy magáévá tegye az Isteni gyógyulást…)


Nézd Pietrosol: akárhogyan is, fogadd el: Jézus előtt mindenki elszámol az életével. Gondolj csak a Máté 7/ 21-23-ra, valamint a talentum-példázatra.

Te így gyakorolod a hitedet, más meg úgy – legyen ez vallásszabadság mindannyiónk számára. Úgyis meg leszünk ítéltetve Jézus által!

2012. szept. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 mustafa33 ***** válasza:
83%

Tiszetelt kzs,

ami pedig a gyógyuláíst illeti, te azt írod, hogy nem a HGY gyógyít de a hit, A Jézus krisztusba vetett hit által. Na ez is lehet probléma. Ha ti valakinek aki komoly beteg bebeszélitek, hogy csak mélyen kell hinnie és meggyógyul és persze mivel gyógyíthatalan, nem gyógyul meg, akkor a meglévő nyvalyához még egy újabb társul, az amire semmi szüksége nincs az, hogy elkezd kételkedni saját hite mélységében, a gyógyulás sikertelenségét saját hibájának fogja tartani. Erre az újabb, ezútal lelki nyavalyára pedig éppen a ti agymosásotok által tessz szert. nem kitaláltam, olvastam erről. Nem tudom már idézni pontosan a forrást, de valamelyik pszichológiai oldalon volt.

2012. szept. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!