Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bérmálás, mit tehetnék?

Bérmálás, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A szüleim és a nagyszüleim szeretnék,hogy ha bérmálkoznék,de én nem hiszek Istenben.Római katolikus vagyok,megkereszteltek,elsőáldoztam,de talán 12 éves koromig hittem azt,amit a Biblia állít.Engem nem zavar,sőt nem is érdekel,ha valaki hisz benne,de ne próbálják rámerőltetni,csak sajnos ebben az esetben a családomról van szó,akik úgy érzik,hogy több beleszólásuk van az életembe,mint magamnak.

Szerintetek mit tehetnék,mit mondhatnék nekik,hogy lebeszéljem őket arról,hogy belekényszerítsenek egy ilyen helyzetbe?Már minden tőlem telhetőt megpróbáltam,de semmi sem tántorítja el őket a szándékuktól...Kérlek segítsetek!



2012. szept. 4. 17:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
52%
Mindenképpen a felkészítő pappal beszélj erről, segíteni fog. Ha most ügyes leszel, talán később önként tudod ezt vállalni. Teljesen természetes, hogy akik otthonról hozzák a kereszténységüket, azok serdülő koruk környékén elkezdik idegennek érezni. Ez azért van így, mert a serdülőkor éppen a család értékrendjével való szembefordulást hozza el az életedbe, hogy rájöjj, ki is vagy te. Ha idősebb leszel, majd szeretettel tudsz visszafordulni a család értékrendjéhez, a valláshoz is, és önként vállalhatod a bérmálást. Sok sikert, bízom benne, hogy egyszer eljutsz odáig! Ha nem, akkor is teljes értékű ember leszel.
2013. márc. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!