Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen az a liberális keresztény?

Milyen az a liberális keresztény?

Figyelt kérdés

A kereszténység ha nem is arról szól, hogy Isten megmondja mit csinálj, azért elég sok minden van amit be kell/kéne tartani.

A liberalizmus arról röviden szól, hogy azt csinálsz amit akarsz, senki nem mondja meg. Más kérdés, hogy a mai liberalisták meg akarják mondani, hogy más mit csináljon.


Ez a kettő gyökeresen más, és a liberalizmusnak van egy csomó olyan "értéke" amit a Biblia tökéletesen elutasít. Akkor milyen az a liberális keresztény?



2012. szept. 7. 20:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

Én az vallom, hogy azt csinálsz, amit csak akarsz, amíg másoknak vele nem ártassz.

De van sok dolog, amit nem célszerű megtenni vagy passzívan árthat neked is és másoknak is, ami nem túl jó dolog.


Sem halhatatlanok nem vagyunk, sem gépek és nem látom értelmét rombolni. A tetteknek bizony következménye van. Nem csak az egóról szól a világ.


A kereszténység számomra = Főleg Jézus tanításain alapul.

Mózes többnyire csak a zsidónak szólt. De a legtöbb történet lényege inkább a tanítás.


Jézus Krisztus fő mondanivalója pedig a szeretet és nem a kitalált dogmái néhány egyháznak.


No meg a Bibliát is sokan máshogy szokták értelmezni. Eltorzítják vagy a mondanivalóját vagy szövegeket emelnek ki belőle hülyeségek bizonyításra.

2012. szept. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Ozmium42 ***** válasza:
25%
A liberális szó szinonimája az én szememben a közömbösség és a következetlenség.
2012. szept. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

A liberális keresztény:

hiszi, hogy akik nem keresztények, azok is megmenekülhetnek az isteni kegyelem eredményeként

ellenzi a papi nőtlenséget

a homoszexualitást betegségként definiálja, és megengedné nekik a házasságot

támogatja a reformtörekvéseket az egyházban

...és a keresztény elvű pártokra szavaz.

Ilyen a liberális keresztény.

2012. szept. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

Ozmium kolléga nyilván nincs tisztában a liberális/liberalizmus szó jelentésével.


A nevelésben is látjuk hogy ha a gyermeknek hagyjuk hogy magától jöjjön rá dolgokra, hatékonyabban tanul. Jelenlétünkkel támogatjuk, ha segítséget kér, segítünk, de NEM AVATKOZUNK BELE amíg ez elkerülhetetlenné nem válik.


Azt is tudjuk hogy a morális viselkedés kialakulásában a tiltás/tekintélyelvű nevelés a legrosszabb módszer. A jó példa és ennek látható pozitív hatásai szabad döntésjoggal kombinálva viszont mindig célra vezetnek.


És itt nem csak a gyermeknevelésről van szó, hanem, hogy a kérdésre is válaszoljak, a keresztény viselkedésre. Morálisan élni szép dolog és követendő példa, de inspiráló csak akkor lesz, ha a morálisan cselekvő ember szemmel láthatólag boldog, elégedett és szeretetteli. És nem támaszt követelményeket másokkal szemben.


Nos, én liberális keresztény vagyok ami azt jelenti számomra hogy bár a magánéletemben konzervatív értékek szerint élek, de ezt másoktól nem várom el. Nem nézem le a másképp gondolkodókat, nem értek egyet pl az abortusszal, de az abortusz jogi tiltásával sem, mert tisztában vagyok azzal hogy mi folyik egy olyan országban ahol ez jogilag tiltott (Írországra gondolok). Nem nézem le a homoszexuálisokat, nem gondolom hogy más vallásúak a pokolba kerülnek. Élni és élni hagyni, ez a mottóm. Nem ítélkezem hogy ne ítéltessem. Ez annyira egyszerű, hidd el, Jézus volt a legnagyobb liberális. A cselekedeteit nézd.

2012. szept. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#1 és #4 köszi. #2 nem a szó jelentésére vagyok kíváncsi, hanem az eszme és a vallás kereszteződésére.


#3!

A négy tulajdonságból kettőről ellenkezőt ír a Biblia.

Jézus kifejezetten mondja, hogy csak za mehet be az Isten országába aki hisz benne (Ján 14,6). Szerintem először ezt kell megtartani, és aztán jön szóba a kegyelem. Aki egész életében Jézus ellen van, szánt szándékkal, és minden cselekedetében a vallásellenesség van az is megmenekül? Akkor mi van a Jelenések könyvében lévő tüzes tóval? Az kiknek van?

A homoszexualitást is bűnnek mondja elég sok helyen. Most nem tudok példát mondani, de itt van elég http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..

A másik kettőhöz meg nem kell liberálisnak lenni.

2012. szept. 7. 21:31
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Én ugyan nem értek egyet a homoszexualitással, mégis liberális kereszténynek vallom magam.

1. Nem hiszem, hogy házasságig kéne várni az "elsőre". Manapság van olyan, hogy óvszer és fogamzásgátló...


Nem járok templomba, mert egyszer a papa azt mondta: ,,csak az üdvözülhet, aki minden vasárnap részt vesz a szentmisén". Hát már csak azért sem! Ugyan már, az a teremtő Isten, akinek volt elég IQ-ja és kreativitása megteremteni a Földet, hogy lehetne ennyire felszínes?!


Nem értek azzal egyet, amit az egyház tanít, úgy all in all. Nem hiszem, hogy egy tehetséges és szorgalmas nő nem lehetne orvos, mérnök vagy jogász. Butaság, hogy nem lehetnek szabad gondolataink, mert a dolgok nagy része nézőpont kérdése (kiv. gyilkosság, kínzás, lopás).


Ránézésre nem mondanád meg, hogy keresztény vagyok. Igazából csak szoktam volt templomba járni, már meguntam, ugyanazokat a szövegeket mondják el, meg amúgy is egy ember nézőpontját akarja ránk erőltetni a pap. Én pedig nagyon szeretek veszekedni ;)


18/L

2012. szept. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
33%

Jézus nem tanította, hogy liberálisnak kell lenni. Mert ott nincs összhang, és egység.

Ő viszont pontosan ezt akarja, mindenki egységben és összhangban egymással mutasson be Istennek imádatot.

Nem tanította, hogy mindenki úgy legyen keresztény ahogy akarja.

ez a függetlenséghez vezet, és a teremtő pedig az imádatban nem engedélyez függetlenséget.


A függetlenség szelleme nem keresztényi, és nem össze kovácsolja az embereket, hanem széthúzza.


Zsömle/lány

2012. szept. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%
-.- Mi van?! Szerintem a felnőtté váláshoz tartozik a függetlenség, önállósodás, önálló akarat, hogy te dönts jó és rossz között. De ez a Bibliában is benne van, Isten szabad akaratot adott az embernek. Másrészt kiűzte a Paradicsomból, azért, hogy gondoskodjon magáról. Az előző hozzászóló akármilyen okosnak és jártasnak akarja mutatni magát Biblia terén, nagyon nincs képben!
2012. szept. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Kedves 8-as.

Én nem a létfenntartásról beszélek, hanem az Isten imádatáról.

És ha az első ember nem hibázik akkor is saját magáról kellett volna gondoskodnia.

Mert az a parancsot kapta, hogy a földet tegye széppé. és hajtsa birodalma alá az utódaival együtt.


A teremtő nem csinált volna mindent helyette, akkor is neki kellett volna a földet bevetnie aratnia, ha nem esznek a fáról.


Arról bátorkodtam nyilatkozni amit a kérdező felvetett, hogy a keresztény életben az Isten elvárását mennyire lehetne liberalizálni.


Erre írtam azt, hogy sehogy, mert ebben nem enged függetlenséget.Az imádatnak az emberek között egységesnek kell lennie, bár jelenleg még nem az, de hamarosan...


Zsömle/lány

2012. szept. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudom, vannak ezek a 34%-os válaszolók, akik minden szegény kérdezőnek térítgetős-agymosós szöveget adnak be, és elárulom, nem tudom, vagy fapofával nézek, vagy röhögök a kommentjeiken. Nem baj :D Nagyon fáj XD
2012. szept. 8. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!