Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Leírná nekem valaki részletese...

Leírná nekem valaki részletesen, hogy mi a különbség a görög katolikus és a római katolikus vallás között?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy párszor már feltették de azokban nem voltak részletes válaszok.
2012. szept. 10. 15:56
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Főbb különbségek:

-liturgiában: a görög katolikusok megtartották a keleti szokásokat, a mise nagyjából hasonlít a rómaira, de sok helyen már imákat mondanak, személyes tapasztalatom szerint többet énekelnek, többször tömjéneznek, áldozáskor az ostya helyett kenyeret használnak. Amúgy meg a legegyszerűbb, ha megnézel egy ilyen misét, és egyből látod majd a különbséget (szerintem youtube-on is van fenn videó)

-a g.k.-ok papsága ugyanúgy hierarchikus, elfogadják a római pápa főségét, viszont a papok nősülhetnek. (A püspöknek itt is nőtlennek kell lennie!!) Házasodni a szentelés előtt lehet, utána már nem.

-szinték külső különbség: fordítva vetnek keresztet: tehát homlok, szív, jobb váll, bal váll

templomban belül ikonosztáz van, ami nem csak egy szép dísz, hanem liturgikus célokra is használják

-úgy tudom, (de egy görög katolikus nyugodtan kijavíthat), hogy a g.k.-nál egyszerre (illetve rögtön egymás után) történik a keresztség és a bérmálás

-a papok öltözete is más: a görögöké díszesebb, a püspök süveg helyett zárt "kalapot" visel.


Nagyjából ennyit tudok hirtelen, de ha valami konkrétumra vagy kíváncsi, akkor kérdezz nyugodtan!

2012. szept. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!