Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsidó vallásra nevelnétek a...

Zsidó vallásra nevelnétek a gyermeketeket?

Figyelt kérdés
Olyan sokat gondolkodok.. járhat zsidó óvodába, iskolába, és istentiszteletre, de jó ez egy gyereknek? Jó az ha hitre nevelem? Olyan nehéz kérdés... mit tanácsoltok? (teljesen mindegy milyen vallás, a lényeg hogy ti mit tesztek?)

2012. szept. 12. 16:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
94%
Ha zsidó lennék, aszerint nevelném, de mivel nem vagyok az, elég hülyén venné ki magát.
2012. szept. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
85%

Én nem vagyok zsidó, de a kereszténység gyökere a zsidó vallás, a zsidó vallás szent irata, a Tóra része a keresztények Bibliájának, tehát sok közös pont van.


Hogy miért pont a zsidó vallás követése merült fel benned, azt nem írtad; és csak szólok, hogy nem olyan egyszerű sem a betérés, sem maga a vallás.


De épp ma van a zsidó újév, erről egy kis érdekes olvasnivaló, amit pár perce találtam a Facebookon:


[link]


Úgy általánosságban én azt gondolom, hogy mindenképp jó lehet, ha egy gyermeket hitre nevelnek, ha azt nem fanatikus-szemellenzős módon teszik. De nagyon fontos, hogy a választás ne légből kapott legyen, hanem olyan, aminek igazságáról és helyességéről a szülők meggyőződtek; mert így tudnak jó példát is mutatni, ami a legjobb útmutató a gyerekeknek. A képmutatást, a visszásságokat nagyon hamar észreveszik a gyerekek, és ez pont az ellenkező irányba fordítja őket, mint amit a szülők szerettek volna. A bigott nevelés ellen is fellázad a többség, és elhagyja az adott vallást, tehát nagyon körültekintően kell eljárni; és mindenképp meg kell hagyni a szabad választás jogát, mert a gyerekek fel szoktak nőni ám... :)


Üdv. :)

2012. szept. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

azért a zsidó vallás merült fel mert én is zsidó asszonyka lennék :)


De nem terheli meg a gyerek lelkét a vallás?

2012. szept. 12. 16:54
 4/28 yuda ***** válasza:
20%

A bibliában az van megírva, hogy a zsidó vallás, már ha ugyanazt érted, ami abban van, akkor az a cselekedetek vallását jelenti.

Az ószövetségben adott parancsolatok betartását érted ezalatt igaz?

Hadd kérdezzek valamit:- mit gondolsz, ha az ószövetségi parancsok, tiltások stb.. (ez összesen 613 parancsolat), - szóval ha azt be tudták volna tartani a zsidók, vagy elvonatkoztathatunk a zsidóktól és fogalmazhatok úgy is, hogy ha bárki a földön be tudta volna tartani azokat a cselekedeteket, erkölcsi követelményeket, hozzzáállást, akkor mi szükség az újszövetségre?

Érted a kérdésem?


Ha a régi szövetség betartható, és általa üdvözül az ember, akkor mi szükség egy újra?

Megmondom inkább, mert lehet nem látod át a súlyát.

Az ószövetségi törvény normáit senki nem tudta betartani attól az egyszerű oknál fogva, hogy minden ember Ádám leszármazottja, így az Ádámék engedetlensége miatti következmények minden egyes, tőlük származó emberre elhatottak, ami azt eredményezte, hogy mindenki a bűn alá van rekesztve.


A törvények tehát jók és szellemiek, de az emberiség viszont testi és a bűn uralkodik rajtuk.

Érted az ellenmondást?



Tanítatni akarod a gyermeked egy olyan vallásra, amit nem lehet betartani?!

Az van megírva a törvényben, hogy aki vétkezik egyetlen egy parancsolat ellen, az egész törvény ellen vétkezik.


Jézus keresztáldozata behozta a hit általi megigazulást. nem cselekdetek, hanem hit által.

Erre sem lehet megtanítani egyébként senkit, hanem ha elér egy olyan életkort, hogy hit által elfogadja Jézus megváltását és befogadja az Urat a szívébe,újjászületik bibliai módon, akkor üdvözülni fog.

2012. szept. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
72%

Most nehezet kérdeztél, legalább is tőlem mindenképpen :) Nekem több zsidó felmenőm is volt, de engem nem így neveltek, a szüleim is már keresztények. Én magam csak felnőttként kezdtem jobban érdeklődni a zsidó vallás iránt. Ez volt egy hosszú folyamat kezdete, aminek még jó messze van a vége (már ha van egyáltalán vége), de most már talán többé-kevésbé azt mondhatom, hogy vallásos vagyok (viszont még nem tértem be, ennek több oka is van, de majd arra is sor kerül).

Na eddig oké a dolog, viszont van nekem egy fiam is :) Hát ilyenkor legyen okos az ember, hiszen kisebb korában azért ő nem ehhez szokott hozzá, ez nem volt téma annyira. Zsidó óvodába nem is tudnám járatni, itt nincs ilyen, szóval ezen a részén nem kell törnöm a fejem. De a vallásra nevelés kérdésében még elég tanácstalan vagyok. Más lenne a helyzet, ha akkor született volna, amikor már betértem, hiszen akkor egyértelmű, hogy ő már zsidónak született volna. Most viszont valamiféle köztes állapot az, ami nálam van, így részemről tényleg kérdéses, hogy dönthetek-e ebben a kérdésben helyette. Azt leszögezném azért, hogy a hitre való nevelés nem kérdéses nálam, ami gondolkodóba ejt, az a vallásos nevelés. Végül is arra jutottam, hogy igyekszem felkelteni az érdeklődését (tekintve, hogy öt éves, ez elég könnyű, rettentően fogékony mindenre), aztán egyszer majdcsak kitalálom, hogy hogy legyen a továbbiakban :)

Hú, bocsi a kisregényért, de ezt rövidebben nem tudtam volna leírni.

2012. szept. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Most nézem, szóismétlés szóismétlés hátán, elnézést, ennél összeszedettebben szoktam fogalmazni, csak közben legalább ötször volt valami halaszthatatlanul fontos észrevétele az említett gyermeknek, és mindig elveszítettem a fonalat :)
2012. szept. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Hitchens ***** válasza:
30%

Szia!


Miért kéne egyáltalán egy hitre nevelni? Miért nem hagyod inkább, hogy maga döntse el, hogy miben hisz vagy nem hisz, ha elég idős és kialakult a saját világnézete?

2012. szept. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
75%
Ha zsidó lennék, biztosan. És hidd el, nem megterhelő neki, ha jól csinálod. Ha van közösség, amibe jársz, ott biztosan tudnak segíteni. Én ismerek zsidó asszonyt, aki elmesélte, hogy náluk mi, hogy van. A gyerekek nagyon tudják élvezni a történeteket, ünnepeket, az ehhez fűződő magyarázatokat (nyilván az ő szintjükön). Nem kell neked 3 éves korára megtanítani olvasni, hogy aztán 5 évesen a fél Tórát tudja (hacsak nem vagy ultraortodox :) Minden azon múlik, hogy hogyan csinálod. Ártani nem ártasz vele.
2012. szept. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
76%
Mindenképpen jó, ha hitre neveled, mert különben elég nehezen ismerne meg egy vallást. A zsidó vallás ráadásul több, mint 600 szabály megtartását igényli; ezt nehéz utólag pótolni.
2012. szept. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Úgy látom, kitörölték a válaszát annak az emberkének. az enyémmel együtt.ok


Zsömle/lány

2012. szept. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!