Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1 éves gyermeketeket hogy...

1 éves gyermeketeket hogy tudtátok a bébiszitterrel hagyni?

Figyelt kérdés

Muszáj, hogy vele legyen. De nagyon anyás a picúr. Az én szívem meg megszakad, ha úgy kell elmennem otthonról, hogy sír utánam.

Mit tegyek? Jártatok már hasonló cipőben?



2012. szept. 5. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:
26%

amuszáj nagy ur sajnos

nekem nem volt muszáj nem tudom átélni ezt de ha kell menned menyjél

2012. szept. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudtam ott hagyni, hogy nem volt más lehetőség. De a bébiszitter olyankor elterelte a gigyelmét, hogy ne sírjon.
2012. szept. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egy ideig nagymama volt a bébiszitter, de még így is a szívem szakadt meg vagy 5-6 alkalomig. Utána az ember meg a gyerek is hozzászokik, mert sajnos a muszáj tényleg nagy úr tud lenni.....:S
2012. szept. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a fokozatosság híve vagyok.

Mondjuk a muszáj nálunk is megvan, de általában megoldottuk nagyszülővel, nagynénivel.

Előbb hozzászoktattam a lányomat, hogy velük is találkozzon, ismerje őket, bízzon bennük, majd rövid időre hagytam velük: pl vigye le a játszótérre, vagy sétálni. Vagy csak a sarki boltba szaladtam le, és addig hagytam ott őket. Majd fokozatosan egyre hosszabb időre.

Kb. 9 hónapos volt, amikor elkezdtük ezt és elég jól bevált a módszer, most került bölcsibe (most 20 hónapos) és simán megy a beszoktatás, de olyannal aki rendszeresen vigyáz rá simán elvan akár 5-6 órát is.

Csak arra kell nagyon figyelnem mindig, hogy többször beszéljük át, hogy mit fog csinálni, amíg nem vagyok ott, mikor megyek érte. Pl. fogtok játszani, kimentek csúszdázni, és ebéd után jövök érted. Így tudja azonosítani a dolgokat és biztonságban érzi magát.

+1 jótanács: próbáld a gyerek oldaláról a pozitív dolgokat hangsúlyozni, ne azt, hogy neked el KELL menned. Mond azt, hogy milyen jót fog játszani: rajzolni fognak vagy hintázni vagy bármi...

2012. szept. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!