Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus vagyok, de reformátu...

Katolikus vagyok, de református istentisztelere és gyülekezetbe járok. Szerintetek sem normális?

Figyelt kérdés

Nem régóta járok egy református gyülekezetbe, és azóta templomba is. Sokkal jobban tetszik mint a katolikus szentmise, sokkal érthetőbb(számomra).Amikor ezt megtudta a hittantanárom, kisebb agyvérzést kapott, és nem értettem, hogy miért. Szerintetek is elitélendő/szégyellendő, esetleg nem normális dolog ez?

Előre is köszönöm!


2012. szept. 13. 18:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Üdv

Én magamtól lettem református néhány éve mégis a katolikusokhoz járok.

2014. okt. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
En katolikus vagyok,de kb.masfel eve reformatus felekezethez is jarok.Mindkettonek lattom a pozitiv es nagyon idezojelbe teve ,,negativ"oldalat! De,en igy erzem jol magam,hogy pl.vasarnap reggel megyek Istentiszteletre( eros,buzdito,meghato Igehirdetes miatt)Este romai katolikus misere megyek ( szent aldozas -> gyonyoru jelentossege miatt).Utobbi idokben kisse tavoljartam a reformatusoktol,de mar vagyok vissza hozzajuk(persze jo,szeretetteljes kozosseg miatt is)...Katolikus hitvedelmet hiszem, igy nem tudnek reformatus lenni...Azert meg annyi,hogy szivemhez es lelkemhez a reformatus Isten dicsoitesek allnak kozelebb! Aldas,bekesseg! Dicsertessek a Jezus Krisztust!
2016. márc. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Keresztényeknek egy az Istenük Jézus.

Tökmindegy hogy te egy református katolikus evangélikus vagy egy baptista,stb gyülekezetbe imádod az Istened.

2016. márc. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Pacsi. Üdv a klubban. Katolikusnak kereszteltek, református gimibe jártam :D remélem hamarosan konfirmálhatok, annak ellenére, hogy anno bérmálkoztam.
2020. jan. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!