Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet eljutni az Úrhoz,...

Hogy lehet eljutni az Úrhoz, hogy lehet hitem?

Figyelt kérdés

Ha mind a Kereszténység, mind az Iszlám valamilyen szinten a Judaizmusból fejlődött ki vagy vett át nagyon sokat, akkor nekem, nem zsidónak/gójnak,hogy lehet hitem a Judaizmus szerint?

Mert,hogy ők nem ismerik el Jézust.

Tegyük fel, hogy ők nem kanyarodtak el, nem tértek le az útról :-), hogy ők tudják jól.



2012. szept. 14. 18:13
1 2
 1/12 Mulder614 ***** válasza:

János 17:3

"Az pedig az örök élet+, hogy ismeretet+ szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról."


Tehát Jézus elismerése létfontosságú.

A hit pedig nem csak egy halott dolog, tettekkel kel párosulnia.

Jakab 2:17 "Ugyanígy a hit is, ha nincsenek cselekedetei,+ halott önmagában."

2012. szept. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A Keresztény hit szerint el kell ismerni,de aJudaizmus nem ismeri el.

Akkór szerintük egy nem zsidóm, hogy részesülhet a hit ajándékában ,jelentse ez bármit is :-)

2012. szept. 14. 18:35
 3/12 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező!


Istenről nem csak ismeretet kell szerezni hanem megismerni kell. S nem csak őt hanem a fiát Jézust is.

Ez így ebben a formában nem teljesen igaz. Ugyan is Jézus tanítványai mind zsidók voltak akik elismerték őt messiásnak. Persze nem az összes zsidó ismerte el de azért sokan voltak. S amikor kiküldte a tanítványait feltámadása után akkor kezdődött meg a más nemzethez tartozó emberek tömeges csatlakozása a kereszténységhez.


A kérdésedre a válasz: János 14:6 Jézus így válaszolt: "Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam.


Jézuson keresztül lehet eljutni az Atyához ő az ÚT. Őt kell követni. Mert csak is rajta keresztül juthatsz el az Atyához.

2012. szept. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Elnézést a kérdésed második felére nem válaszoltam.


A hit hallásból van. Olvasd a Bibliát kezd az evangéliumokkal. Az evangéliumokban van leírva Jézus élete és tanítása és az az üzenet is amit a mennyei Atya küldött az embereknek. Isten országa/királysága. Ki hogy nevezi. De a lényeg az hogy Jézus megváltotta az emberek bűneit így megszabadulhatunk tőle s a haláltól is. De ezt el is kell hinni. A hitről pedig a cselekedeteink tesznek tanúbizonyságot.

2012. szept. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Mulder614 ***** válasza:
Igen. Hisz a hit halott cselekedetek nélkül.
2012. szept. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Jézus ma is köztünk van (vagyis bennünk).Beszélj hozzá ,hall téged és megmutatja az utat...


Mt6,6,... menj be a te belső szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozzál a te Atyádhoz, a ki titkon van; és a te Atyád, a ki titkon néz, megfizet néked nyilván.


Mt6,8.. jól tudja a ti Atyátok, mire van szükségetek, mielőtt kérnétek tőle..



(K.Gy)

2012. szept. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Isten meghallgat téged! Ha csak magadban beszélsz is hozzá, fontos, hogy a bűneidet lerendezd vele és egyenként kérni rá bocsánatot,mond el neki bánataidat vagy örömeidet, és add át neki az életed azaz hagyj fel bűnös életeddel.Felejtsd el a bűnt és kérd Isten áldását az életedre, és ,hogy mutassa meg neked az utat. Ha ezt teljse szívből elmondod Isten vezetni fog!:-)
2012. nov. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

örülnék én is, ha ide konkrét válasz jönne, mert én akartam menni templomba, beszédem volt vele nagyon nyomós indokkal, nem elég most az itthoni ima úgy érzem és zárva volt az ajtó! gondolom persze fontosak neki mindenhol háború, meg éhezés én teljes eltörpülhetek ezek mellett, de úgy éreztem ez egy jel és nem akar engem látni :(


a Judaizmus, meg egyéb eltérítések Istentől eszembe sem jutna.

2014. ápr. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Vidiripi


ApCsel 17:24 Az Isten, aki a világot teremtette és mindazt, ami abban van, mivel ő mennynek és földnek ura, kézzel csinált templomokban nem lakik,


Hát persze zárva volt az ajtó és ez egy jel. De mire az?

2014. ápr. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Doctor zsozso válasza:
a kereszténység szerint a hit Isten ajándéka, ha nem kaptad meg akkor szíás de tök mindegy mert Jézus önfeláldozásával Isten megbocsátotta mindenkinek mindenkori bűneit úgyhogy bármit csinálsz ezalapján a mennybe jutsz mert Isten már előre megbocsátott de egyébként az egész kersztény vallás egy nagy kamu és ostobaság
2014. ápr. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!