Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek jó, hogy Jézus...

Szerintetek jó, hogy Jézus Krisztus mindent megbocsájt?

Figyelt kérdés

2012. szept. 15. 09:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
32%

:)

Relatíve.

Mindent azért nem.

Ha mindenért mindig meglenne bocsátva, akkor nem éreznénk a súlyát a tetteinknek.


Lásd, jelenleg még nincs büntetés az elkövetett tettekért, és nézd mennyire elfajultak a dolgok.


Zsömle/lány

2012. szept. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Szerintem sem jó.
2012. szept. 15. 09:20
 3/26 yuda ***** válasza:
78%

Szerintem jó.

Meglepődve olvasom, hogy első beíró vagyok, aki nem kételkedik Isten tökéletességében, abban, hogy Ő, mindent amit csinál, jól csinálja, pl. a megbocsátás kiemelkedően jó.

Jézus Krisztusra sok mindent mondtak már, de hibát nm találtak benne.

Aki megkérdőjelezi a mindent megbocsátás fontosságát, akkor én veszem a bátorságot és megkérdőjelezem, hogy az illető hívő keresztény ember lenne.

Egyébként egy dolgot, a Szentlélek káromlását nem bocsátotta meg és nem is fogja.

Aki megkérdőjelezi azt, hogy Jézus megbocsátása nem tökéletes, vagy nem szükséges, az az ember ezzel a kijelentésével magasabbra emeli magát, mint Isten és ez nonszensz.

2012. szept. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

3

"Aki megkérdőjelezi azt, hogy Jézus megbocsátása nem tökéletes, vagy nem szükséges, az az ember ezzel a kijelentésével magasabbra emeli magát, mint Isten és ez nonszensz."

Ezt nem értem. Mint ahogy azt sem, hogy miért fontosabb Istennél a megbocsájtás, mint a büntetés - mármint erkölcsileg. Ha tudjuk, hogy úgy is mindent megbocsájt, miért ne bűnöznénk?

Amúgy tényleg nem vagyok hívő keresztény.

2012. szept. 15. 09:45
 5/26 yuda ***** válasza:
80%

Mit nem értesz?

Nem érted, hogy Isten mindenek felett álló személy és ki vagyok én, vagy ki vagy te, hogy megkérdőjelezed az Ő döntéseit.

Régóta alkalmazom magamra és neked is tanácsolom, ill. bárki másnak, ha nem értünk valamit, mondjuk azt, hogy nem értem, nem tudom, mintsem okoskodni.


Jézus keresztáldozata már befejeződött. Magára vette az emberiség minden bűnét. Ez elvégzett dolog. Ha akarod, ha nem, -ez már rég megtörtént.

Nem az a kérdés, hanem hogy te, saját életedre nézve elfogadod ezt az igazságot, vagy sem.


Nyugodj bele, a büntetés ideje is eljön, de Isten egyelőre kivár. ha eljön az idő, akkor itélni fog, de sok ember van még a földön, aki megváltozhat. Lehet most Isten ellenségeként tevékenykedik, lop, gyűlölködik, erkölcsi fertőben él..stb..de eljön a nap és megbánja a bűneit, elfogadja Jézus áldozatát és megtér. Istenhez közelít és megváltozik az élete.

Na! Ezért vár Isten.

Ő, maga a szeretet. Nem szívesen és nem örömmel büntet, de ha elkerülhetetlen, akkor meg kell tenni. Mint a szerető szülő, aki jót akar a gyerekének. Nem szívesen bünteti és akkor is csak annyira, amennyire muszáj. Utána alig várja, hogy a gyerek ne rosszalkodjon, mert a szülőnek is nagyobb öröm a rendes gyerek.

Isten ugyanígy van ezzel, de eljön a nap, amikor azt mondja, hogy ennyi volt, eddig vártam és itt a vég. Aki akart megtért, aki nem az elveszett. Kész.

Istennek az az akarata, hogy minden generáció hallja az örömhírt(evangélium) és lehetősége legyen arra reagálni.

Lesznek akik élnek vele és lesznek akik nem.

Jézus prédikálását sem fogadta el mindenki, pedig Ő biztos a leghelyesebben tette.

2012. szept. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
92%

Kedves kérdező szerintem az emberek azért bűnöznek mert ők csak az anyagi világ törvényeit ismerik el! Amely szerint semmilyen istenhez fogható lény vagy bármi nemű "varázslatos" dolog nem létezik! Ezért bármit is tesznek életükben azért a túlvilágon nem kell büntetéstől tartaniuk mert ők nem hiszik hogy a halál után van bármi folytonossága az életnek!


Jézusra kitérve hát nem tudom vannak emberek akiknek vannak bocsánatos bűneik! De ha olyan embereket néznénk akik a pénzért cserébe sok ember életét tönkre teszi én nemigazán adnák neki megbocsájtást amellé hogy tudom mennyi fájdalmat okozhatott másoknak!


Végülis szerintem a megbocsájtás az egyik legszebb dolog , de nem tömeggyilkosokra értve meg ilyesmi!

Azért egyszer én is megnézném ha isten létezne hogy megbocsájt-e még az ilyeneknek is! Ennyi erővel az ördöggel is leülhetne megbeszélni a dolgot és megbocsájthatna neki akkor már a pokol sem lenne többé! :D

2012. szept. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

5

Nem tudom, hallottál-e róla, de a kereszténységen kívül vannak más vallások is, arról nem is beszélve, hogy az isteni valóság empirikusan bizonyíthatatlan. Szóval nem kéne annyira felháborodni azon, hogy valaki nem veszi készpénznek automatikusan a kereszténység tanításait, dogmáit.

Arról nem is beszélve, hogy a többi hozzászólásból is kiderül, a kérdésem mennyire jogos. Ezen kéne elgondolkodnod, nem pedig magas lóról kiosztani...

2012. szept. 15. 10:48
 8/26 pelgrim ***** válasza:
90%

Jézusnak semmi köze a ,i bűneinkhez, hacsak nem személyesen őt bántalmaztuk azokkal.


Az evangéliumból tudhatjuk, hogy Jézus azonnal és feltétlenül megbocsátott az ellene vétőknek, halála előtt még így kérte az Atyát: „bocsásd meg nekik mert nem tudják mit művelnek”.


Ez szerintem egyértelműen jó és példás, nekünk is így kellene viselkednünk.

2012. szept. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

8

Ez butaság, hiszen Jézus egy Istennel, vagyis Jézus az Isten - legalábbis a kereszténység szerint.

2012. szept. 15. 11:40
 10/26 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kérdező, Te komolyan gondoltad, hogy ennyi vallási fanatikus között fogsz kapni olyan választ, hogy nem igazságos dolog, hogy Jézus mindent megbocsájt?


Amúgy szerintem sem igazságos, és ezt egy példán keresztül szeretném szemléltetni:

1.

Van egy idős asszony. Egész életében példás Istennek tetsző életet él. Segít a szegényeken elesetteken, jár templomba, hisz Istenben, imádkozik, megbocsájt az ellene vétkezőknek. És mindezt teszi őszintén, tiszta szívből.

De! Mivel nagyon kevés a nyugdíja, ezért rákényszerül, hogy ellopjon egy kenyeret, hogy a hónap utolsó napjaiban tudjon enni valamit. Vissza akarja fizetni majd a nyugdíjából, de addig nem tud tenni semmit, mert kölcsönt nem tudnak adni neki, de ennie kell. Tegyük fel, hogy másnap meghal, anélkül, hogy megbánta volna a bűneit, hogy meggyónt volna, így a lopás bűne terheli a lelkét, ami a tízparancsolat szerint elég súlyos bűn.

2.

Ugyanakkor van egy pacák. Maffiafőnök. Soha nem hitt Istenben (bár meg van keresztelve). Emberek százai halnak meg a parancsára vagy a saját keze által. Az emberei drogot terjesztenek az utcán, halálra ítélve az emberek egy részét. Ő eközben csak hízik és gazdagodik mások szenvedése által, mindezt persze tudja, de nem érdekli. Jótékonyságról még csak hallani sem hallott. De egy nap beteg lesz és az orvosok azt mondják, hogy nincs neki sok hátra. És akkor megtér. Nem azt mondom, hogy látszatból, hanem azt mondom, hogy tényleg tiszta szívből. Ugyanígy tiszta szívből megbánja a bűneit, a pap feloldozza és meghal. Többször hangsúlyoztam, hogy itt a lényeg azon van, hogy ténylegesen sajnálja és bánja azokat a bűnöket amiket elkövetett, vagy a parancsára elkövettek.

Mérleg:

Akkor itt van egy tisztességes becsületes idős asszony, aki életében elkövetett egy hibát, nem lelt rá megbocsájtást és a pokolra kerül ezért. És itt van nekünk egy velejéig romlott gonosz embernek sem nevezhető valaki aki bűnbocsánatot nyert és a mennyországba kerülhet, dacára az általa kioltott életeknek.

Akkor kérdem én. Hol itt az igazság?


Juda: Te miért lennél jobb annál az embernél aki nem hisz Istenben vagy Jézusban. Te sem Istentől kaptad a sugallatot, hogy így fog történni minden, ahogy leírtad. Ez csak egy olyan dolog, hogy elolvastad a Bibliát, aztán összeraktál magadnak egy szép kis sztorit, és most ebben hiszel. Ugyanúgy az ateista, aki azt mondja, hogy nincs Isten, mert nem tesz értem semmi jót, ezért nem hiszek benne.

Ő is és te is a saját tapasztalataira alapozva találja ki a saját maga világát. És mindkét fél azt hiszi hogy neki.


És most kedves mélyen hívők, legyetek szívesek és gyakoroljátok a hiteteket, a jóságotokat, a megbocsájtást amit annyira hirdettek, és álljatok bosszút azzal rajtam, hogy lepontoztok azért, mert más a véleményem.

2012. szept. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!