Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akkor most a muzulmánok azért...

Akkor most a muzulmánok azért lettek erőszakosak, mert egy film azt állította, hogy. Erőszakosak?

Figyelt kérdés

2012. szept. 17. 21:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem, hanem azért, mert egy film gyalázza a prófétájukat, Mohamedet, akit az iszlám szerint megkérdőjelezhetetlen tisztelet kell, hogy övezzen. A demonstráló, vandálkodó muzulmánok pedig azt hiszik, hogy az Egyesült Államok (és más nyugati országok a felelősek a filmért), mert az ő területükön készült. Nem értik, hogy itt nem tud a kormány mindent betiltani, cenzúrázni, mint náluk. Ők máshoz szoktak.


Ugyanakkor fontos látni, hogy nem az összes muszlim reagál erőszakkal a filmre. Sokan békésen tüntetnek a készítők ellen tudva, hogy a nyugati kormányoknak semmi köze a filmhez. Sokan a követségek elleni erőszakos támadások ellen tüntetnek.

2012. szept. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem! Az váltotta ki az erőszak hullámot hogy egy ő általuk nagyon tisztelt személyt Mohamed prófétát állításuk szerint kigúnyoltak! Ez körülbelül olyan sértés számukra mintha valaki oknélkül téged vagy valamely családtagodat sértegetnék! Ami szerintem neked sem esne jól!


Az is sokat nyom szerintem a dolgon hogy amerika közelkeleti háborúival nemigazán szerettette meg magát az arabokkal! Mert ugye főként az amerikai küldöttségek ellen megy az erőszak hullám!

2012. szept. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én mondjuk azt sem értem, hogy miért kell provokálni direkt őket, néhány hülye gyereknek.
2012. szept. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Igen, ez provokáció. "A feldühödött (és felheccelt!) muzulmánok dühét egy primitív, amatőr filmnek is csak jóakarattal nevezhető szemét váltotta ki: [link]

Homály fedi a "producer" személyét, s gyanús, hogy valakik Amerikát az iszlám világgal való véres konfliktusokba akarják belerángatni"

2012. szept. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ha Jézusról csinálna egy 126. senki egy gagyi gyalázkodó filmet, egy "ej, ej, ez bizony csúnya dolog" hatást és rosszalló fejcsóválást váltana ki Európában. Nekem is hiába szidná anyámat valami tapló, csak kinevetném, mivel a számomra semminél is kevesebbet ér a szava.

Ezt az egész "rettentő nagy felháborodást" csak az idióták felheccelésének tudom tekinteni.

2012. szept. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Hazardteam ***** válasza:
100%

Szóval akkor egy USA nagykövetséget sem robbantanál fel és nem hackelnéd meg más országok vízműtelepének honlapját tiltakozásul?


Érdekes módon a keresztények még akkor sem robantgatják iszlám országok nagyköveteit, amikor fél észak afrikában és a közel keleten családostul koncolnak fel és végeznek ki kínok közt keresztényeket százával, akiknek annyi a "bűnük" hogy Jézusban hisznek. Ezzel szemben, az iszlám hívőknek, a bűntetteikhez elég indok annyi, hogy valami hülye szidta mohamedet egy ki tudja ki kreálta "filmben", amiből bár részlet kikerült íoutube-ra. Arányban van ugye? Hagyjuk már ezt.. a kérdező sem komplett..

2012. szept. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Hazardteam ***** válasza:
Érdekes.. én PÁR-at gépeltem és YOUTUBE-ot.. Gont van az UTF8-al kedves GYK?
2012. szept. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 mustafa33 ***** válasza:

Mert ha egy k.... fiának mondod, hogy k.... az anyja az beléd vágja a halefot, ha másnak mondod az nem.

Egyébként nem hiszem hogy a randalírozó félanalfabéta tizennégy éves utcagyerek tudja miről van szó. Lehetőség van egy jó balhéra és ez elég. És vannak akik ezt heccelik. Lehet hogy ugyan azok akik elkészítették a filmet. Lehet hogy egy jarmulka alatt főtt meg az agya valakinek, de lehet az is, hogy úgy történt mint a reichstag felgyujtása. Valaki gyorsítani akarja az eseményeket. És erre még a prófétát is képes felhasználni.

2012. szept. 19. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Hazardteam ***** válasza:
Az észak afrikai CIA és NSA akciók után nem lennék meglepve Mustafa. Jelenleg a globál-egységsugarú vezérkar utolsó ellenlábasa a világon az arab világ és max észak korea (de az meg sok vizet nem zavar) Az én nagymamám sokáig élt Irakban, szinte CSAK jókat mondott az irakiakról, hosszasan tudnék mesélni. De amikor bekapcsoltam a TV-t a CNN-el, tökéletesen az ellenkezőjét "láttam". Kb annyi, hogy nem kecskével alvó vadembereknek írták le, de szerintem csak azért, mert abban nem láttak volna veszélyes ellenséget a kedves angolszász nézők milliói. Szeptember 11-éről, meg a szinte pofátlanul nyílt északafrikai USA szította "spontán" forradalmakról megvan a véleményem.. Egyébként Izraellel is ezt csinálják, nem kivétel. A 90-es évek második felében egyik ismerősöm kint volt nemzetközi megfigyelőként a palesztin területeken a választások alatt. Bekapcsolta a TV-t este és mit lát? Hogy éppen az ő területén "robbantgattak" meg mindenféle bejátszások kődobáló palesztínokkal és könnygázzal pontosan azokon az utcákon, ahol egész álló nap ott volt és nem történt semmi, sőt maga volt a nyugalom! Ugyanakkor aznap egy fiatal párt kivégeztek gépfegyverrel a kocsijukban palesztin szélsőségesek az egyik gyalogátkelőhelynél úgy, hogy átlőtték a szélvédőt. A nő 8 hónapos terhes volt, ő és a férje azonnal meghaltak, hátul ült a 2 kisgyerekük és csak az egyik élte túl valami csoda folytán. Erről egy szó sem szerepelt a drágalátos CNN-en és a hasonló "hír"csatornákon. Az bezzeg igen, hogy aznap "lázongtak" a palesztinok, amiből egy szó sem volt igaz, valami régebbi felvételt vágtak össze egy "tudósítóval" és passz.
2012. szept. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 mustafa33 ***** válasza:

Hazardteam, elhiszem nagymamád jó véleményét Irakról, sőt még a velük nem nagyon jó viszonyban levő Iránról is elhinném, de az a rosz arcú perzsa nem megbízható. Sőt kimondottan veszélyes. Közvetve ránk is, mert akarva vagy nem akarva de valahová tartozunk.

Lehetnek az arab népek bármilyen szimpatikusak, és a zsidók ellenszenvesek, de ha konfliktusra kerül sor (és ez a muszlim vallás által nagyon befolyásolható araboknál nem kizárt) mi a zsidó -keresztény kultúránkal egyértelműen az Umma ellenségeihez tartoznánk.

2012. szept. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!