Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ha a Bibliában...

Keresztények! Ha a Bibliában nem lenne benne a házasság előtti nemi élet tilalma, annak ti örülnétek-e?

Figyelt kérdés
2012. szept. 18. 10:09
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés teljesen komoly, nem provokáció.
2012. szept. 18. 10:26
 2/27 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


Furcsa gondolkodásmódod van. Azt gondolod, hogy a keresztények robotok, akik parancsokat hajtanak végre? Ami nincs benne a Bibliában azt szabad, amit meg tilt azt nem? Ezen az elven a keresztények élhetnek pl. az LSD-vel, mert az sincs benne a Bibliában...


Isten a parancsolatokat, rendeléseket a mi érdekünkben adta, mert szeret bennünket, és azt akarja, hogy boldogok legyünk. Ki tudhatná jobban mi a jó nekünk, mint a saját alkotónk? "Minden szabad nekem, de nem minden használ" - mondja Pál apostol. Miért fontos megtanulnunk az önmegtartóztatást? Mert a bűn világában élünk, és fontos hogy képesek legyünk uralkodni magunkon, és ezt legjobban így tanulhatjuk meg. Tapasztalatból beszélek, 20 éve vagyok házas.


Üdv. Péter

2012. szept. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
64%

Idézd kérlek, hogy hol van benne.

Annyiféle értelmezése van a bibliának...

2012. szept. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, nem a kérdésre válaszoltál. Ha valamilyen oknál fogva ez nem lenne bűn, örülnél-e?
2012. szept. 18. 11:26
 5/27 A kérdező kommentje:
3. Én idézzem? Szerintem sehol nincs benne, a keresztények szerint igen.
2012. szept. 18. 11:26
 6/27 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Pontosan a kérdésre válaszoltam, miszerint rossz a kérdés, mert a keresztények nem annak örülnek, ha valami nincsen tiltva, hanem annak, hogy olyantól kaphatnak az életükre nézve fontos útmutatást, aki a legjobban tudja mi a jó nekik. A paráznaság pedig bűn, és nem azért mert a Biblia annak definiálja, hanem azért mert a következménye rossz. Persze ezt nehéz annak belátni aki abban él, de aki belátta az pontosan tudja, hogy mivel jár együtt.


Üdv. Péter

2012. szept. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Nézd! A paráznaságról hol írja a Biblia, hogy ez a házasság előtti nemi élet tilalmát is jelenti? A paráznaság az összevissza szexelés érzelmek nélkül.
2012. szept. 18. 11:41
 8/27 anonim ***** válasza:
91%

Péternek teljesen igaza van. De hadd válaszoljak kérdéssel a kérdésedre: örülök-e annak, hogy a Bibliában nincs benne az, hogy tilos állatokat kínozni? Kínzok-e állatokat azért, mert nem tiltja a Biblia? Természetesen nem, mert ez nem helyes, állatokat kínozni bűn.

Azt, hogy teszek-e egy dolgot vagy sem, nem az határozza meg, hogy a Biblia tiltja-e. Természetesen ez IS lehet egy támpont - az emberölést például a Biblia is tiltja. De a Biblia vagy a vallás nem olyan, mint egy törvénykönyv, amelyek kiskapukat keresgélünk: ha a KRESZ szerint ennél a táblánál tilos ezt, de én épp csak kiteszem a haveromat és már hajtok is tovább, akkor mégsem tilos... ez nem így működik. Nem helyénvaló a törvényen vagy az erkölcsön kiskapukat keresgélni.

2012. szept. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
97%
Utolsó vagyok. Még annyi, hogy a parancsolatok miértünk vannak, nem pedig azért, mert az Úr a hasára ütött és kitalálta őket. Minden parancsolat a mi javunkat szolgálja, még akkor is, ha elsőre nem látjuk be ezt. Azzal, ha megszegjük őket, magunknak ártunk (és általában másoknak is). Mivel nem szeretnék magamnak ártani, betartom a parancsolatokat. És mivel nem csak egy vakon engedelmeskedő báb vagyok, törekszem arra, hogy megértsem a parancsolatok célját, azt, hogy miért adattak, miképpen szolgálják a javunkat.
2012. szept. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Sághegyi Csaba ***** válasza:
70%

Kérdező, a paráznaság több értelmű a Bibliában, és jelent bármilyen házasságon (vagy "ágyas szövetségen") kívüli szexet is. Idézek egy részt, az 1.Mózes 38:11-24-et:


11

És monda Júda Thámárnak, az ő menyének: Maradj özvegyen addig a te atyád házában, míg az én fiam Séla felnevekedik. Mert így gondolkodik vala: Netalán ez is meghal, mint az ő bátyjai. Elméne azért Thámár, és marada az ő atyja házában.

12

Sok idő múlva meghala Súa leánya, a Júda felesége. Júda pedig megvígasztalódék és elméne az ő juhainak nyírőihez, barátjával az Adullámbeli Khirával, Thimnába.

13

Hírűl adák pedig Thámárnak mondván: Ím a te ipad Thimnába megy juhainak nyírésére.

14

Leveté azért magáról özvegyi ruháját, elfátyolozá és beburkolá magát, és leűle Enajim kapujába, mely a Thimnába vezető úton van; mert látja vala, hogy felnevekedék Séla, és még sem adák őt annak feleségűl.

15

Meglátá pedig őt Júda, és tisztátalan személynek gondolá, mivelhogy befedezte vala orcáját.

16

És hozzá tére az útra és monda: Engedd meg kérlek, hogy menjek be te hozzád, mert nem tudja vala, hogy az ő menye az. Ez pedig monda: Mit adsz nékem ha bejösz hozzám?

17

És felele: Küldök néked az én nyájamból egy kecskefiat. És az monda: Adsz-é zálogot, míg megküldöd?

18

És monda: Micsoda zálogot adjak néked? És monda: Gyűrűdet, gyűrűd zsinórját és pálcádat, mely kezedben van. Oda adá azért néki, és beméne hozzá, és teherbe ejté.

19

Azután felkele és elméne, és leveté magáról a fátyolt; és felvevé az ő özvegyi ruháját.

20

És megküldé Júda a kecskefiat az ő Adullámbeli barátjától, hogy visszavegye a zálogot az asszonytól, de nem találá azt.

21

És megkérdé a helység férfiait, mondván: Hol van az a felavatott parázna nő, aki Enajim mellett az útfélen vala? És azok mondának: Nem volt erre felavatott parázna nő.

22

Visszatére tehát Júdához, és monda: Nem találám azt meg, a helység lakosai is azt mondák: Nem volt erre felavatott parázna nő.

23

És monda Júda: Tartsa magának, hogy csúffá ne legyünk; ímé én megküldöttem volt ezt a kecskefiat, te pedig nem találtad meg őt.

24

És lőn mintegy három hónap múlva, jelenték Júdának, mondván: Thámár a te menyed paráználkodott, és ímé terhes is a paráznaság miatt.

2012. szept. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!