Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Írnátok olyan történeteket az...

Írnátok olyan történeteket az Újszövetségből melyben szerepel a 7-es szám?

Figyelt kérdés

2012. szept. 18. 17:49
 1/8 yuda ***** válasza:

Csak egyetlen könyvre kerestem rá, de ebből kiindulhatsz és beírod a többibe is.

[link]

2012. szept. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

János Jelenések Könyve???:)

Tömve van.

2012. szept. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A Dániel könyvében olvasható prófétai álom egy óriási fáról szól, amelyet kivágtak, azután vas és réz bilincsekbe vertek, amíg „hét idő” el nem múlt felette. Ez alatt az idő alatt „egy állat szívét” kapta (Dániel 4:10–16 [4:7–13, Károli]). Vajon mit jelent ez? Isten Dániellel magyaráztatja meg: Nebukadnezár, Babilon királya elveszti józan eszét, elmozdítják őt trónjáról és elűzik az emberek közül, hogy állat módjára éljen. Hét év elmúltával a király visszanyeri gondolkodási képességét. Valóban ez történt a királlyal, és olyan emberként került vissza trónjára, aki elismerte Isten uralmának felsőbbségét (Dániel 4:20–37 [4:17–34, Károli]). E történetnek azonban van egy tágabb értelme is, ezért jegyezték fel a Bibliában.
2012. szept. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Figyelemre méltó, hogy ez alatt az ókori ünnep alatt 70 bikát áldoztak fel (4Mózes 29:12–34). A 70 a 7 és a 10 szorzata. Ezek a számok a Bibliában égi és földi tökéletességet jelképeznek. Így Jézus áldozata Noé leszármazottjainak mind a 70 családjából, az egész emberiségből javára válik minden hűségesnek (1Mózes 10:1–29). Ennek megfelelően napjainkban szélesebb körben folyik a begyűjtés. Minden nemzetből begyűjtetnek azok, akik hitet gyakorolnak Jézusban, és az a reménységük, hogy egy paradicsomi földön fognak élni.
2012. szept. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne ez, de pl engem a 3 mas szám érdekelne,ha van 3 massal is valami. Nagyon fontos lenne nekem!
2012. szept. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek :)
2012. szept. 19. 21:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Már rögtön a teremtés elején, Isten hat nap alatt teremtette az eget és a földet, a hetediken meg megpihent és azt jellé tette.
2012. szept. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm!!
2012. okt. 6. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!