Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lehet az oka ennek? Csak...

Mi lehet az oka ennek? Csak vallásos emberek válaszoljanak!

Figyelt kérdés

Tegnap lefekvés előtt imádkoztam. Általában ima alatt nagyon mélyen el szoktam gondolkodni mindenfélén. De többnyire ahogy csak bírok Istenre szoktam koncentrálni és gyakran értékelem a körülöttem lévő eseményeket, értékeket. Kérem őt, hogy bocsásson meg, segítsen, vigyázzon ránk, esetleg megosztok vele ezt-azt a napból, és a gondolataimból (bár ő mindent ismer) + hálat adok neki.

Megnyugtató, kellemes érzés és jobb is aludni utána...

Viszont furcsa dolog történt és nem tudom az okát.

Elaludtam :D Ha lehet ezt így mondani...

Ez nem poén. Nem arra kell gondolni, hogy olyan uncsi volt, hogy elkezdett csorogni a nyálam.

Olyan furcsa volt. Tudatos állapotban voltam, de meg voltam győzödve, hogy nyitott szemmel alszom.

Azt is éreztem, hogy zsibbad a kezem és össze van kulcsolva. Ha jól emlékszem nehezen, de sikerült megszűntetnem azt a pózt, hogy ne zsibbadjon, mert gondolkodni bírtam.

Nem volt kellemes érzés. Tényleg abban a tudatban voltam, hogy nem alszom teljesen. Onnan tudom, hogy valamennyire aludtam, mert miután elmúlt, már másképpen érzékeltem a világot.

Az olyan félig álom, félig valóság volt. Hangokat is hallottam. De nem kívülről a való világból jött ez biztos.. Olyan volt, mint amikor az ember magában gondolkodik, csak annál picit életszerűbb és nem annyira saját. Egy szót sem értettem belőle azt hiszem. Aztán valószínűleg közben tényleg elaludhattam kicsit, mert egy olyan dolog is történt "álmomban", ami 100%, hogy álom. Ezt most nem írom le. Magán ügy és nem vallási (de akkor is tudtam, hogy álom és nem a valóság). Akkor most aludtam vagy sem? Mi lehetett ez?

Hallottam olyasmit, hogy az nem túl jó jel, ha valakit zavarnak ima közben...

Ez annak minősül vagy csak egyszerű beájulás volt a fáradtságtól? Egyáltalán ima közben történhet ilyen?

Régen valami olyasmit is hallottam, hogy meg lehet halni közben, de ezt nem hiszem el.

Veletek történt már hasonló? Ez normális?



2012. szept. 22. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Ne ezoterikus tanokkal keverd az imát!

Elaludtál ima közben, ennyi. Nem te vagy az első! Majd ha minél jobban elfáradsz a mindennapoktól lehet, hogy sűrűbben fog előfordulni.

2012. szept. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

lehet olyasmi, hogy "lementél alfába" ezt a hit teljesen elfogadja ezt a tudatállapotot viszont nem szabad oda menni, mert igaz hogy pl könnyebben tanulsz stb, de megnyit egy ajtót a rosszabbik világból, most nem akarom azt írni hogy a démonokhoz, mert az hülyén hangzik.. az egyik hittan órán mondta a tanárom, hogy az ő egyik csoporttársa, amikor teológiára járt, koleszosak voltak, akkor lement alfába hogy tanuljon és ott látta a sátánt, vagy valami démont, de azután soha többé nem ment le annyira félt tőle. ez olyan kapukat nyit ki amin keresztül nem csak a jók jöhetnek be, hanem a rosszak is. próbálj meg mindig a tudatodnál lenni imádkozás közben, és ne nyújtsd el annyira. inkább imádkozz többet egy nap, de ha érzed hogy fáradsz akkor már ne nagyon kísérletezz ezzel.


mindenkinek üzenem hogy ez egy teljesen szubjecktív válasz volt, nem én akarom megváltani a világot és nem is vagyok biztos benne, hogy igazam van. szóval légyszi ne pontozzatok le :) köszi

2012. szept. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Nem kell megijedni, semmilyen kapu nem fog megnyílni az alvilágba:D Módosult tudatállapotban az elméd bizonyos elnyomott részei nyílnak meg amik éber tudatállapotban nem befolyásolhatóak számodra. Tudatalatti. Ez eredményezheti, hogy az elnyomott emlékek, félelmek, vagy bármi ami a tudatalattidban feldolgozatlanul állt az felszínre jön. Meg se lepődök, hogy a teológia szakos emberke, démonokat, meg Sátánt látott:D Valószínűleg sok gondolata járt ezen, talán rettegett is a dologtól...

Na de ez mellékes. Az imának is nagyjából olyan hatása van, mint a meditációnak. Ha nagyon elmélyülsz benne, módosult tudatállapotba kerülhetsz, ami normális nem kell megijedni tőle. Ezt így nehéz megállapítani,de könnyen lehet, hogy mély transzba estél. Nem nagy a határ aközött és az alvás közbeni tudatállapot között, ezért nem nehéz elaludni ilyenkor.

2012. szept. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szóval imádkozz, úgy ahogy jól esik, ahogy jónak érzed.Minél mélyebb annál jobb. És nem kell aggódnod, semmi különös nem történt.;)
2012. szept. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Nyílván nem fogok az imáról lemondani. Csak érdekelt a téma....

2012. szept. 22. 18:05
 6/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, semmi durva nem történt. Van, hogy az ember félálomban fura dolgokat érez, illetve kicsit képzelődik. Ez nem az ima hatása volt.
2012. szept. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát lehetséges. Voltak már furcsa dolgok. De azt még nem figyeltem meg, hogy ima alatt történtek-e vagy sem.
2012. szept. 22. 21:18
 8/11 A kérdező kommentje:

Most meg pislákol a lámpa:D

Biztos rosszat mondtam vagy túl sokat:P

2012. szept. 22. 22:07
 9/11 Ozmium42 ***** válasza:

Hasonló történt velem is egyszer. Éppen támadt egy jó ötletem elalvás előtt, és azon fantáziáltam, fekve. Égett a lámpa, még nem akartam aludni, csak elmélyedtem a gondolataimban, erősen fantáziáltam, beleéltem magam a dologba. Aztán egyik pillanatról a másikra megszűnt a tudatosan irányított fantáziakép, és egy magas épület ablakpárkányáról kiestem. Ez egy pillanatig tartott, amikor szintén tudatosan felismertem, hogy ennek már semmi köze nincs ahhoz, amin előtte filozofáltam, kinyitottam a szemem és megszűnt.


Hát én vallásos vagyok, de én ezt csak annyira vettem vallásos dolognak, hogy révülésnek neveztem :D

2012. szept. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Alvásparalízised volt. Ez teljesen természetes dolog, itt az oldalon is olvashatsz róla, vagy gugliban, ha rákeresel.
2012. szept. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!