Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény fiatalok! Ti...

Keresztény fiatalok! Ti hogyan élitek meg a párotokkal a hiteteket?

Figyelt kérdés
Szoktatok együtt imádkozni, misére/istentiszteletre, lelkigyakorlatra járni, elmélkedni...?

2012. szept. 24. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Igen. Mindig együtt megyünk. És minden szex után együtt imádkozunk, majd gyónunk hétvégente.
2012. szept. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel már házasok vagyunk, azt írom, hogy volt, mielőtt összeházasodtunk.


-Gyakran imádkoztunk együtt, hálát adtunk mindenféléért, és segítséget kértünk a minket (vagy a szeretteinket, másokat) érintő dolgokban.

-Minden vasárnap együtt jártunk istentiszteletre.

-Hét közben együtt jártunk felnőtt hitoktatásra.

Időnként együtt elmentünk az egyház által szervezett, egyéb programokra, pl. táborok, kirándulások, bulik, stb.

-Gyakran tanulmányoztuk együtt a szentírásokat.

2012. szept. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Off.


Nagyon jó kérdés,mégis kevés a válasz.Nosza....

Induljunk be!!!!

2012. szept. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt egy közös imánk, amit együtt mondtunk magunkért, a kapcsolatunkért minden nap.

Sokszor mentünk együtt misére is. Illetve egy közösségbe jártunk.


Ugyanígy van ez ma is, csak már családként tesszük ugyanezt. :)

2012. szept. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15%

Szex után együtt imádkozni? Nem tudom, de ez olyan far*klohasztó.

Meg egyáltalán házastársatok vagy csak a "párotok"?


Szerintem ez a hit mindenkinek a belső titka, mindenki máshogy éli meg. Ebbe a belső közegbe csak Isten léphet be.

2012. szept. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5:


"Szerintem ez a hit mindenkinek a belső titka, mindenki máshogy éli meg. Ebbe a belső közegbe csak Isten léphet be."


Szerintem csak részben. Ha valakivel egy szereteten alapuló párkapcsolatban élsz, ahol közös életet, közös jövőt terveztek, elkerülhetetlen, hogy a hit kérdése előkerüljön. Nekem az az érzésem, hogy a hit közös megélése nagyon is erősítheti ezt a kapcsolatot, és félelmem, hogy ennek a hiányában, amikor a felek külön-külön élik ezt meg, egy kapcsolat gyengülhet.

2012. okt. 2. 15:35
 7/8 anonim ***** válasza:

"egy szereteten alapuló párkapcsolatban élsz"


Ez önmagában is lehet, hogy nincs hit, ami összekapcsol. Mivel környezetemben nagyon kevés hívő ember van és én teljesen máshogy élem meg a hitemet és a Biblia értelmezését mint más ezért ha beszélek Jézusról amit nekem Isten sugalmaz még vitákat is okozhat. Viták formája a családomban is, ha pl. én példabeszédeket mondok, ami benne van a könyvben sokan ingerültek lesznek tőle. És tényleg így van, mert az igazságot sokan gyűlölik. Akkor tudnák önfeledten erről beszélni, ha találnák egy igaz embert a Földön, de még nem sikerült. Ahogy Lót sem talált annak idején, akkor hogy találhatnák a mai világban. Ha megszólalnák és ilyenekről beszélnék, akkor szabályosan kiröhögnének, úgyhogy marad a gyakori kérdések. Úgyhogy meghagynám "titoknak". A gondolataimat meg nagyon jó megosztani Istennel és elég, úgyis egész nap velem van.

2012. okt. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7: "Akkor tudnák önfeledten erről beszélni, ha találnák egy igaz embert a Földön, de még nem sikerült."


Vagyis Te is meg szeretnéd ezt élni, érzed, hogy jobb is lenne így, csak még sincs rá lehetőséged.


"Ahogy Lót sem talált annak idején, akkor hogy találhatnák a mai világban."


Ezzel nem értek egyet, tudom, hogy jócskán vannak olyan párok, akiket a hitük inkább összeköt, mint szétválaszt, még ha a hit alapvetően személyes is.


(Nem írtál sokat, de a válaszod alapján úgy érzem, Te igen sajátosan értelmezheted a Szentírást, ha egyáltalán nem találsz rokonlelkeket. Ha mindenki, de tényleg mindenki kiröhög, akkor azért érdemes elgondolkodni, hogy kivel van a baj. Nem hiszem, hogy Isten egyedüllétre teremtette volna az embereket, Téged sem. Furcsa, hogy belefér az istenképedbe, hogy egyedül csak ő hallgat meg a körülötted lévő emberek közül, csak nálad van az igazság. Nem lehet, hogy a Te istenképed a téves?)

2012. okt. 5. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!