Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus felebarátaim, ti...

Katolikus felebarátaim, ti szerettek templomba járni?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor miért? Ha nem, akkor miért nem? (bár gondolom akkor nem is mennétek)

A papról mit gondoltok?

És a ceremóniákról?

A tanításról?:)

Tavasz végén vagy ősz közepén esik jobban a mise?:)


Békesség nektek:)



2012. szept. 23. 16:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%

Szeretek, mert nekem ez fontos. Ezen kívül itt találkozom sok barátommal.

A papról mit gondoltok? Kedvelem őt, sokat köszönhetek neki. Már több mint 10 éve vezeti a plébániát, kicsit néha szigorú, de nagyon jó ember, bármikor számíthatok rá. Sokat köszönhetek neki, amit most a hitről, a vallásról és az Egyházról tudok.


És a ceremóniákról? Inkább liturgiának hívnám, mivel az a becsületes neve. Sokszor szoktam én is hozzátenni, gyakran éneklünk a miséken az énekkarral.


A tanításról?:) Ez így egy elég tág fogalom. Most így hirtelen az jutott eszembe, amit a kereszteléskor az Atya mond a hitvallás után: "Ez a mi hitünk. Az Anyaszentegyház hite, amelyet boldogan vallunk meg Jézus Krisztusban, a mi Urunkban." És én büszke is vagyok erre a hitre.


Tavasz végén vagy ősz közepén esik jobban a mise?:) Ez nem olyan, mint a lábvíz, hogy jól tud esni... A Szentmiséről nem vélekedek ilyen profán módon, a Szentmise szükségessége és mibenléte nem az évszak minőségétől függ. De hogy megpróbáljak erre a kérdésre is válaszolni, én nagyon szeretem a karácsonyi éjféli misét,főleg, ha esik a hó, mivel nagyon hangulatos, de a hit nem ettől függ.

23/L

2012. szept. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
76%

én voltam katolikus felebarát

én nem tudom miért de olyan álmosság jött rám minden misén, hogy csak nyúlt a szám és egy szóra sem emlékeztem a végén


azóta már nem vagyok katolikus felebarát

2012. szept. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Köszi a tömör választ első hozzászóló:)


sera79, mi vagy most?

2012. szept. 23. 18:02
 4/24 A kérdező kommentje:

Első válaszoló még egy kérdésem lenne. Orgonás mise van nálatok? Vagy milyen zenére szoktál énekelni?


Az én véleményem, hogy nagyon sokat számít a pap személyisége és előadás módja.

Egyébként az évszakos kérdést azért tettem fel, mert télen nekem is jobban esik a mise. Szeretem ha sötét van és a gyertyákat is. Ha hideg, havas időt.

2012. szept. 23. 18:13
 5/24 anonim ***** válasza:
68%

Szia! :)

Én szeretek misére járni. Abban igazat adok Neked, hogy a pap nagyon sokat dog a mise "hangulatán" és az egész véleményről, ami kialakul az egész hitről Benned. Szóval aki nem ezt mondja, az hazudik, vagy akkor nagyon jó és becsülendő ember, ha a "rossz" papot ki tudja "zárni" a látóteréből, és csak a hitre koncentrál. De fontos a közvetítési mód is, nagyon!


De most, hogy jobban belegondolok, ha rossz lenne a pap, akkor is vallásos ember maradnék, és ugyanúgy menne minden.

De azért ha az ember éhes, csak jobb egy szép kanállal enni, mint egy töröttel. :)


Mit gondolok a ceremóniákról és a tanításról ?! :)

Ezt hogy érted?

Szeretem, ahogy a pap prédikál, mert jókat mond, és nagyon sokszor segített a szavaival, és azzal is, hogy néha beszélgettünk csak egymás között, és azt mondta, hogy bármi van, akkor számíthatok rá, szóval ez nagyon jól esett!


Karácsonykor én is jobban szeretek menni a misére, mert olyankor hangulatosabb az egész, de nem ez határozza meg a szentmise lényegét, szóval... mindig szeretek menni. Isten ott van minden gondolatomban, és a mindennapjaimban, szóval amikor vasárnap misére megyek, nincs is bennem az a különös érzés, hogy "találkozom Vele", mert eddig is velem volt...


15/L

2012. szept. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
54%

Első vagyok.

Igen, zömében orgonás mise van, de van egy kis énekkarunk, ami egyben zenekar is, de ezt nem említettem meg. Gitáros dalokat szoktunk énekelni, de nem az egész misén, csak a zsoltárnál és áldozáskor. Ezen kívül van havonta gyermekmise, ahol végig mi zenélünk a gyerekeknek.

Továbbá húsvétkor mindig összejön úgy 10-20 ember, és a nagypénteki passiót mi szoktuk énekelni.

2012. szept. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
49%
én most csak simán Isten szentje vagyok
2012. szept. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 nagylzs ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Régen minden hétvégén mentem misére, sőt még azon kívül is. Elsőáldoztam, voltam bérmálkozó és éveken keresztül segédkeztem a miséken. Később elég nagyot csalódtam egy hozzám közel álló papban. De végül nem ez hozta el a változást, hanem az értelmem fejlődése. Ahogy egyre többet tanultam, kezdtem megérteni a világ megfigyelésének tudományos módját. Bár nem vagyok materialista, de beláttam hogy ha egy elmélet, rendszer vagy gondolat ellentmond a megfigyelhető tényeknek, akkor azt felül kell bírálni. A misén elhangzó tanításokban sok ilyen ellentmondást találtam, amit természetesen a pap a prédikációban megmagyarázott - mivel tudjuk, hogy a biblia szimbolikus jelentéseket is hordoz. Sajnos azonban a templomba járók értelmi szinte rendkívül széles skálán mozog, és a pap magyarázatai ahhoz a szinthez vannak illesztve, ami a nagy többségnek megfelel. (Ezen belül nem csak azt kell érteni hogy ami segíti őket az életben. Mert sajnos a papok és az egyház sem tökéletes, és ők is visszaélnek a hatalommal.) Egyre többet tanulok, és egyre inkább úgy érzem hogy egy mise nem tud nekem újat mondani.


Azt hiszem, az lenne a legjobb ha a vallásosság nem a formalitásokban mutatkozna meg, de még csak nem is a gondolatokban. Hanem tisztán az érzésekben. Olyan magas és emelkedett érzésekben amit az ész nem fog föl. De ezt az élményt én már egy misén nem fogom megkapni. Ezért nem járok.


Békesség neked! :-)

2012. szept. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Sajna nem vagyok Katolikus,de annyira mennék.:)

Nem tudom mi tart vissza.

Vonz,ott érzem az igazság magját,hisz Rómában Ők törték az utat,mikor mindenféle természetistenek imádatával voltak elfoglalva.

Imádom a templomok hűs,megnyugtató,figyelem koncentráló hatását.

2012. szept. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

"Sajna nem vagyok Katolikus,de annyira mennék.:)

Nem tudom mi tart vissza."


Nem "mi" hanem "ki".

2012. szept. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!