Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik az a vallás amiben nem...

Melyik az a vallás amiben nem esznek csak kóser húst esznek?

Figyelt kérdés
és nem zsidókról van szó.
2012. szept. 26. 18:24
1 2
 1/18 nagylzs ***** válasza:
56%

Ha a "kóser" szó fölmerül akkor Zsidó vallás.


[link]


Mondjuk jó lenne ha beírnád a keresőbe az első szót ami eszedbe jut. Mielőtt mások idejét rabolnád.

2012. szept. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 nagylzs ***** válasza:

Csak hogy teljes legyen a válasz:


"Valamely dolog rituális alkalmasságát jelző szó a zsidó vallásban és szokásrendszerben."


Szóval de, zsidókról van szó. Ez a szó hogy "Kóser" hozzájuk kötődik erősen. Az Ortodox zsidók azok akik nagyon komolyan veszik ezeket.

2012. szept. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Nem csak a zsidók...


Többek között a church of god gyülekezete is. Mi a feleségemmel szintén próbáljuk tartani magunkat Isten törvényéhez ezzel kapcsolatban, és mi nem tartozunk földi vallási szervezethez.

2012. szept. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
a muszlimok is.
2012. szept. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 nagylzs ***** válasza:

Az Iszlám vallásban WikiPedia szerint:


[link]


"A disznóhús és származékai kategorikus tiltás alá esnek, csakúgy, mint a döghúsok, a vér, vagy vérrel szennyezett ételek. Azok a húsok, amelyek nem éles késsel, az állat torkánál átvágott állatból származnak, hívő muszlim számára nem fogyaszthatók"


Tehát igen, vannak rá szabályok. De ezt nem Kóser-nek nevezik. Nincs külön neve (vagy én nem tudom hogy mi az.)


Lehetséges hogy a "hús kóseresítése" pont ezeket a szabályokat tartalmazná? Gyanítom hogy nem. De majd egy igazi Zsidó megmondja ha erre jár.

2012. szept. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 nagylzs ***** válasza:
Na erről a church of god -ról még sose hallottam. Biztos hogy ez vallásként van elismerve? Ha még soha nem hallottam róla akkor lehet hogy csak egy szekta. (Bár ebben is tévedhetek.)
2012. szept. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Hát igazából a hús nem csupán attól kóser, hogy egy éles késsel elvágott torkú állattól származik, hanem például az is hozzá tartozik, hogy vérteleníteni kell a húst, illetve az állat levágása után át is kell vizsgálni, hogy nem volt-e valamilyen betegsége. Pontosan nem tudom, még sose láttam ilyet, és nem is igazán szeretnék.

A muszlimoknál nem tudom, hogy van, lehet ám, hogy náluk is hasonló, csak az idézett szövegben nem írták le olyan részletesen.

De a kérdésnél maradva, ha kóser húsról van szó, akkor márpedig a zsidó vallásról van szó, mert csak itt hívják ezt így, maga a szó is héber eredetű. Ez nem jelenti azt, hogy más, aki nem zsidó, az nem ehet kóser húst, ha ehhez van kedve, de más vallásokban ezt (vagy az ehhez hasonló előírásokat) nem így hívják.

2012. szept. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Gondolom te arra gondolsz, kik azok, akik bizonyos állatokat vallási okokból nem esznek meg.


Ilyen az említett church of god, kik történelmileg a hetednapi adventista egyházból váltak ki. A hetednapi adventisták között is van, aki betartja ezeket a szabályokat. A zsidók és a muszlimok természetesen. De mint már említettem magam is betartom, holott nem tartozom egyik közé sem.


Ezek az állatok nagyvonalakban a következők:


A szárazföldi barmok közül azok a tiszták, melyek két feltételnek eleget tesznek: teljesen kettéhasadt körmük van és kéröznek. Ilyen a birka. Viszont a disznó nem kérőzik, így az tisztázatlan.


A vízi állatok közül mind tiszta, melynek pikkelye van és úszószárnya. Tehát a kagyló tisztátalan.


Bővebben a Mózes III. könyve 11. rész- ben olvashatsz.

2012. szept. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ez a Church of God betartja az Ószövetségben lévő hatszázakárhány törvénykezést is, ami szerint eladhatod a lányodat rabszolgaságba, ha egy nőt megerőszakolnak, az erőszaktevőnek feleségül kell vennie, és nem válhat el tőle, illetve egyéb barbár és undorító törvényeket is? Kerüljétek ezeket az embereket.
2012. szept. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Osztálytársam állítja hogy nem zsidó, ezért is írtam ki, hogy van -e ilyen vallás.
2012. szept. 27. 00:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!