Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetek tagja a Hit...

Hogyan lehetek tagja a Hit Gyülekezetének?

Figyelt kérdés
Sokáig nem ismertem ezt az egyházat, de mióta figyelem az ott történteket, nagyon szimpatikussá vált számomra. Vidéki vagyok. Kit keressek meg, hová menjek Istentiszteletre? Válaszokat mindenkitől várok, különösen attól aki tagaj az egyháznak

2012. szept. 24. 19:29
1 2 3 4
 1/36 yuda ***** válasza:
70%

Et találtam neked: abc rendben keresheted a helyi gyülekezeteket:

[link]

2012. szept. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
38%
Nem akarsz mégis inkább buddhista lenni? Vagy muszlim? Esetleg ortodox? Szerintem ha őket is figyelnéd, talán szimpatikusak lennének ők is. Amúgy minden nagyobb városban van gyülekezete a hiteseknek, nem mondtad hol laksz. Meg van honlapjuk is, ott is vannak infók. De biztos, hogy a Hit Gyülekezetét választod? Jól átgondoltad te ezt? Holtsicher? Bizti? Ezer százalék? Ha minden kötél szakad, akkor is?
2012. szept. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. szept. 24. 19:39
 4/36 A kérdező kommentje:
2. válaszoló, tudsz róluk valamit, ami miatt nem érdemes csatlakozni? Mert én nem láttam ilyesmit, csak szeretetet, megértést, és testvériséget láttam a videókon.
2012. szept. 24. 19:40
 5/36 A kérdező kommentje:
Ebben semmi rosszat nem látok, természetes hogy hiszek a Szentlélek erejében, és hogy az csodákra is képes (mint a videón is látható). Köszönöm a válaszokat:)
2012. szept. 24. 19:45
 6/36 nagylzs ***** válasza:
24%

Szerintem a szentlélek ereje nem csinál az emberből vicsorgó, öntudatlan állatot. És szerintem ha ezt mások látják, akkor nem röhögniük kellene rajta.


De ez csak az én véleményem. Természetesen te abban hiszel amiben akarsz.

2012. szept. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 nagylzs ***** válasza:
27%
Ha annyira semmi kivetnivalót nem találtál benne, akkor miért törölted le???
2012. szept. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
Besétálsz egy összejövetelre és ott egyből megmondják kihez kell fordulni.
2012. szept. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
A helyi tanító megmondja mi a teendő.
2012. szept. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 kzs ***** válasza:
51%

@ előbbi válaszoló!


Szóval a pénz, ugye??

Na figyelj, először is: te nem látsz bele másokba, úgyhogy ne is erőlködj ezzel.

Van bármiféle bizonyítékod arra vonatkozóan, hogy ott a pénzről szól minden?

Szerintem nincs.

Na figyelj ide barátom: van adakozás, és mint ilyen, teljesen igei módon történik. Mindezzel egyetemben a Hit Gyülekezete mind a mai napig el tudott számolni a bevételével - ellenük soha a mai napig visszásságot felmutatni nem tudtak.

Én azt nem értem, hogy te, aki minden bizonnyal a töredékét sem tetted annak, mint "Sanyi pásztor", honnan veszed a bátorságot, hogy ítélkezz bárki felett is?

Nehogy már más mondja meg, hogy XY hol gyakorolja a vallását, és a pénzén kit/mit támogasson!

Az miért nem zavar, ha XY a fizetéséből 30E-t hagy ott a boltban ital miatt, meg esetleg cigi miatt?

Ez nem baj?

Nem, neked a Hit Gyülekezete a baj.


Felvilágosítanálak, hogy bizonyos történelmi egyházakat - amiknek a tanításaik igencsak megkérdőjelezhetőek - a mi adónkból tartanak fent, nem beszélve egyéb olyan programokról, mint pl. egyházfő-választás, látogatás, stb. - Jócskán hozzák nekik a bevételt.

De ebbe ne menjünk bele, mert nincs helye semmiféle lejáratókampánynak. A kérdező által feltett kérdés sem erről szólt, és ha nem volt számodra világos, én szívesen leírnám neked a feltett kérdést: "hogyan lehetek tagja a Hit Gyülekezetének?" - érted? pusztán egy kérdésfeltevés.


Erre te, aki soha be nem tetted a lábadat a Hit Gyülekezetébe, elkezdesz foglalkozni mások pénzével, hitável. Milyen jogon?? Legyen mindenkinek a szabad meggyőződése, hogy hol gyakorolja a vallását, és anyagilag melyik egyházat támogatja. Jó?


Természetesen van helye intésnek, de kizárólag a SzentÍárás alapján. Ugyanis - minthogy keresztény egyházról van szó - csakis Isten Igéje töltheti be az intés, a feddés szerepét.


Hozakodj elő ilyennel, de ne járass le senkit olyan vádakkal, amiknek eredetéről, igazságáról nem vagy meggyőződve. Te nem látsz bele Németh Sándor szívébe, az itélkezés innentől kezdve NEM neked adatott.

------------------

De hogy válaszoljak a kérdésre, az egyház hivatalos honlapján találsz információt afelől, hogy merre van gyülekezet, esetleg házicsoport. Egyébként semmi különösebb dologra nem kell számítani, elmész és kész.

Legfeljebb viszel magaddal egy Bibliát, de ha nem viszel, az sem baj.

2012. szept. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!