Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan vallás ami nem...

Van olyan vallás ami nem félelemmel manipulál, vagy nem kell gyanakodni hogy vajon a látszólagos elfogadás mögött mi bújuk meg?

Figyelt kérdés

pl hogy az egész a ' birkásítási ' folyamat arról szol h kicsalják az emberek pénzét. Vagy csakk addig lehet az ember megtűrt mig benyel GONDOLKODÁS nélkül mindent amit MÁS kinyilatkoztat mint egyetemes igazság?! a bibliához is annyiféle magyarázat van ahány ember kb-mégis dogmatizálva van minden..-ráadásul van egy szint ami fölé nem lehet menni értelmi és eq szinten csak sima BESZÉLGETÉSEKKOR, mert rögtön jön a támadás, és a megítélés.Pláne ha az ütközik valami szabállyal.


A liturgiával nincs bajom, csak az elfogadás kérdésével a fentiek tükrében.


Ráadásul ..sokszor csak azt éreztem hogy szerencsétlen nyomorult magányos emberek gyülekezete akik az önigazolást keresik az elszúrt életükre. Bocsánat hogy ilyen erősen fogalmazok- nyilván akire nem vonatkozik nem veszi magára)) Csak azért írtam le ezt mert nem hogy felemelt volna és KÖZÖSSÉGI élményt adott volna hanem inkább ehhez hasonló fájdalmas felismerést.


Van olyan vallás ami nem akar felfalni?? azért hogy békességben és elfogadásban a tagja legyek ? esetleg amelyik nem akar agy mosni, hanem elfogadja a szuverenitásom és emellett én is tiszteletben tudom tartani a rituálét és a szokásokat ?


gondolom kiderült hogy tartoznék valahova egy olyan közeghez ahol az igaz Isten hit az origo, de egyre kevesebb reményt látok rá :(


2012. okt. 4. 21:59
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
bújik * jav.))
2012. okt. 4. 22:00
 2/18 anonim ***** válasza:
62%
Buddhizmus.
2012. okt. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
Amugy nem a vallasokban kell keresni Istent, hanem magadban.Ez a kamu, hogy az van az emberekbe evszazadokon keresztul belemagyarazva, hogy a lelki udvosseget, meg Istent kivul kell keresni.Butasag.Igy ebbool kiindulva talan tenyleg a buddhizmus ami kozeliti a valosagot.;)
2012. okt. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Mindig lehet gyanakodnni, hogy vajon mi bújik meg a vallás mögött, mindig lehet attól tartani, hogy mi van, ha nem úgy van, ahogy hisszük. Mégis hisszük, hogy valami megnyugtató vár minket az életen túl, és van egy iránytűnk, amihez igazodhatunk.
2012. okt. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem a vallástól, hanem az adott közösségtől függ. Keress egy jó közösséget - az teljesen mindegy, hogy milyen vallású. Ha nincs más ötleted, Budapesten az egyetemi református közösség egész jó (de persze nem tökéletes).


Valamennyit egyébként szerintem illik fizetni, hiszen egy templom fenntartása, fűtése sok pénzbe kerül.

2012. okt. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Pietrosol ***** válasza:
34%
Ne vallásokban keresd a Teremtővel a kapcsolatot,hanem magadban!Felejtsd el a tudatmanipulátorokat!
2012. okt. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem úgy kell felfogni a vallást, hogy most valamitől félni kell bennük. Ott van a szeretet is például.
2012. okt. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"sokszor csak azt éreztem hogy szerencsétlen nyomorult magányos emberek gyülekezete akik az önigazolást keresik az elszúrt életükre"


Tökéletesen leírtad amit én is gondolok ezzel a témával kapcsolatban. Elsöprő többségük (mert biztos van kivétel) csak azért jár össze hogy együtt sajnálkozhassanak magukon, hogy "Isten miért tette ezt velem" miközben a saját maguk által meghozott döntéseik juttatták őket oda ahol tartanak. De ezt nem akarják felismerni, inkább belemenekülnek a vallásba (mint alkoholista az italba).

2012. okt. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Igen van.

Az előzőekhez csatlakozva, valóban ebben világban a keresztényeknek nem fognak ingyen adni semmit,

ezért önkéntes adományokból tartható fenn, Jézus idejében is volt egy ládika erre a célra.

Nem tized, hanem akkor és annyit amennyire a szíve és a körülményei megengedik.


A keresztények össze jövetele nem a sajnálkozásról szól, jó lehet segíteni kell egymásnak, amihez pedig csak úgy lehet kezdeni ha tudunk róla, tehát egymásnak elmondjuk, ki miben tud segíteni.

Persze evvel nem szabad vissza élni.


A zsidókhoz írt levelében Pál nagyon jól megfogalmazta, hogy miért kell összejövetelekre járni, miért kell gyülekezetbe járni.


zsidók 10:24,25. . .. 24 És figyeljünk egymásra a szeretetre és jó cselekedetekre való ösztönzés végett, 25 nem hagyva fel egybegyűlésünkkel, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítva egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.


„Legyen gondunk rá, hogy szeretetre és jótettekre buzdítsuk egymást. Összejöveteleinkről ne maradjunk el, mint némelyek szoktak, hanem . . . bátorítsuk egymást” (Héberek 10:24, 25, Katolikus fordítás). Mint ahogy a családi kötelék erősödik, ha a családtagok időt töltenek egymással, úgy a szeretet köteléke is megerősödik azok között, akik vágynak Isten szolgálatára, ha imádat céljából összegyűlnek.


Zsömle/lány

2012. okt. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szerintem tedd azt, amit előttem már páran leírtak. Ne máshol, közösségben és mások által higgy, hanem magadban keresd meg a hitet, Istent.
2012. okt. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!