Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan vallás ami nem...

Van olyan vallás ami nem félelemmel manipulál, vagy nem kell gyanakodni hogy vajon a látszólagos elfogadás mögött mi bújuk meg?

Figyelt kérdés

pl hogy az egész a ' birkásítási ' folyamat arról szol h kicsalják az emberek pénzét. Vagy csakk addig lehet az ember megtűrt mig benyel GONDOLKODÁS nélkül mindent amit MÁS kinyilatkoztat mint egyetemes igazság?! a bibliához is annyiféle magyarázat van ahány ember kb-mégis dogmatizálva van minden..-ráadásul van egy szint ami fölé nem lehet menni értelmi és eq szinten csak sima BESZÉLGETÉSEKKOR, mert rögtön jön a támadás, és a megítélés.Pláne ha az ütközik valami szabállyal.


A liturgiával nincs bajom, csak az elfogadás kérdésével a fentiek tükrében.


Ráadásul ..sokszor csak azt éreztem hogy szerencsétlen nyomorult magányos emberek gyülekezete akik az önigazolást keresik az elszúrt életükre. Bocsánat hogy ilyen erősen fogalmazok- nyilván akire nem vonatkozik nem veszi magára)) Csak azért írtam le ezt mert nem hogy felemelt volna és KÖZÖSSÉGI élményt adott volna hanem inkább ehhez hasonló fájdalmas felismerést.


Van olyan vallás ami nem akar felfalni?? azért hogy békességben és elfogadásban a tagja legyek ? esetleg amelyik nem akar agy mosni, hanem elfogadja a szuverenitásom és emellett én is tiszteletben tudom tartani a rituálét és a szokásokat ?


gondolom kiderült hogy tartoznék valahova egy olyan közeghez ahol az igaz Isten hit az origo, de egyre kevesebb reményt látok rá :(


2012. okt. 4. 21:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Sok közösség van, ahol inkább birkákkal szeretnek dolgozni, ezért az ember nem is érzi magát jól.


De szeretném felhívni a figyelmedet arra, hogy fordítva ülsz a lovon, ha úgy gondolkodsz, hogy a közösségnek kell az egyénekhez idomulnia.

Ha egy közösséghez tartozol, el kell fogadnod annak az értékeit és határait. A családban is így van. Nálunk pl. nem volt szokás részegen hazamenni, ezért, amikor egyszer a bátyám így ért haza, apu nem engedte be, hanem a szomszédban, a testvérééknél aludt. De többször nem jött haza részegen.


Ha mégis inkább alkoholista akart volna lenni, akkor mindazt elveszthette volna, amit a család jelentett neki. Később, sajnos mégis bejárta ezt az utat, és elvonón kötött ki, de ott leszokott és azóta egy kortyot sem iszik (vagy 10-15 éve).


Lázadni lehet, de minden választásnak következményei vannak, ez a világ természetes rendje.


A közösségben feladunk egyéni utakat azért, hogy együtt, közös erővel járjunk egy közös utat. EZ nem csak a feladásról szól, hanem adok-kapok alapon megy. A jó közösségben úgy érzed, szívesen feladsz bármit érte, mert annyi jót kapsz. Mindenki többet kap, mint amit belead. Hiszen együtt nem összeadódik, hanem hatványozódik a teljesítményünk!


A mi gyülekezetünk ilyen. Mégsem megfelelő mindenkinek. Nem is akarjuk, hogy bárki számára nyitott legyen, csak azok számára nyitott, akik hozzánk hasonló értékeken építkeznek. Mert nekik öröm lesz közénk tartozni, mint ahogy nekünk is az. A többiek meg máshol találhatnak maguknak olyan közösséget, ahová jól be tudnak illeszkedni. Miért rabolnánk egymás idejét?

2012. okt. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
a buddhizmust javaslom én is, mint ahogy itt többen említették előttem. :) És totál igazat adok azoknak, akik azt írták h Istent magunkban kell keresni, nem pedig kívül. És a buddhizmus nem olyan vallás, ami felfal, hanem szelíd és nyugodt, és mivel nem mész szerzetesnek, hanem világi gyakorló lehetsz, ezért számodra nincs annyi szabály sem.
2012. okt. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
án azt ajánlom, olvasd sokat a Bibliát, imádkozz, teremts Istennel egy közeli kapcsolatot, és Ő megmutatja, hova kell menned :)
2012. okt. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nekem van egy dilemmám azzal, amit itt sokan írnak:

HA VAN Isten, akkor nyilvánvalóan nekünk kellene Őhozzá igazodnunk és keresnünk az Ő akaratát.

Ha NINCS, akkor meg mi értelme bármilyen vallásnak, vagy szabályok betartásának?

Ez csak bennem merült fel? Úgy értem, ha tényleg van Isten, akkor hogyan válogathatom meg én a saját isteneimet és szabályaimat? Ha meg nincs, akkor meg miért kellene bármit is kezdenem ezzel?

2012. okt. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

utolsónak .gondolom hogy van ..sőt hallatom v olvastam már nem tudom..-amikor érzel egy megmagyarázhatatlan hiányt -akkor Isten hiányzik. Tehát van bennünk egy "Isten alakú űr "..-amit vágyunk betölteni. És legtöbbször sajnos csak pótcselekvésekkel sikerül elnyomni ezt ideig óráig. Érdekes amit felvetsz amugy..

Folytatom a fentit. Szóval az erkölcs mint olyan : h pl nem ölsz nem versz nem bántasz szándékosan ez részben szocializáció részben valami kódolt dolog szerintem .Vagyis íratlan sejtszintű törvény. Pszichológiáig nem mennék messzebb,talán csak annyira hogy vannak betegségek amik önkontroll és öntudatvesztéssel járnak - az előtt én is értetlenül állok..-ott az elme betegsége miatt tényleg nincs saját 'felelősség' ez nyilván szankciókat is von magam után. )) Tehát mivel benned megfogalmazódik ez kérdésként meg bennem meg sokakban nekünk van felelősségünk és nem is kifelé hanem magunk felé. Ez a lelkiismeret. hogy bűntudatod van ha ártasz akár egy picit is másnak.

2012. okt. 6. 20:01
 16/18 A kérdező kommentje:
kiegészíteném még azzal hogy volt ISten közeli tapasztalásom is ..-elmúlt. :( és ebben az évebn is összetudom számolni egy kezemen hányszor éreztem ezt a 'közelséget'. Köszönöm mindeki válaszát. A kérdést azért tettem fel mert jó lenne egy hozzám hasonló gondolkodású közösség. Erre nagyon vágyom.
2012. okt. 6. 20:23
 17/18 anonim ***** válasza:

A buddhizmus nem vallás. Ha önmagadban keresed az Istent, amögött több félelem és hátsó szándék van, mint bármely vallásban.


Kedves Kérdező!

Sokban osztom az érzéseidet, mert sok olyan ismerősöm van, aki az általad leírt szintet hozza. Ezért nem is tartozom egy "kisközösséghez" sem. Ugyanakkor a hitemben megtaláltam a helyem. Pedig gondolkodni is szoktam.

Tarts ki, nem vagy egyedül, csak még egymásra kell találnod azokkal, akikkel megalkothatod a saját közösségedet!

Egyik előttem

2012. okt. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szerintem se a vallásokban keresd, hanem inkább magadban.

De egyébként a pogány vallások ilyenek. Nincsenek betarthatatlan, értelmetlen szabályok, tiltások, mindenki azt tesz, amit akar, a lényeg, hogy ne ártson. Ha mégis így teszel, akkor vállald a következményeit, de nem fogsz pokolra kerülni és hasonlók.

2012. okt. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!