Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon a halottak lelkei...

Vajon a halottak lelkei látják a mi gondolatainkat is?

Figyelt kérdés
Belelátnak a szívünkbe? Vagy csak minket onnan fenntről, és a külsőségeket ugyanúgy?
2009. aug. 4. 22:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

A halottak lelkei nem itt vannak, hanem egy másik létsíkon (ha úgy jobb, akkor mennyben vagy köztes létben), nem látnak/hallanak semmit...

Az is lehet, hogy aki 50-100 éve meghalt, már rég újra leszületett...

Vagy lehet, hogy nincs is élet a halál után... Ezt nem lehet tudni.

2009. aug. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%

A halottak lelkei nem látnak semmit az agyhalottak fejében, tehát nem kell aggódnod.


Az embernek nincs lelke, de még szüksége van párszáz év fejlődésre az emberiségnek ahhoz, hogy ez általánosan elfogadott tény legyen.

2009. aug. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%

Gondolatolvasásról nincs szó.

Elhunyt szeretteink tudnak rólunk. Erről a szakrális néprajz ír, a különféle híedelmekről, szokásokról.

Fordulhatunk imával, kéréssel elhunytjainkhoz,és ők is fordulhatnak hozzánk.


Gergely-mise (lat. missa gregoriana)�Nagy Szt. Gergely pápa beszél a �Dialógusok� c. mûvében egy elhunyt szerzetesrõl, aki az érte végzett harminc mise után szabadult meg a tisztítóhely kínjaiból. Ezen alapszik az a 8-9. sz.-tól kialakult szokás, hogy harminc egymást követõ napon a megholtért misét mutatnak be

2009. aug. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Ha kilépünk a testből színről-színre fogunk látni, érzékelni. A valóságot látjuk majd, nem a látszatot. A halottak , mielőtt távoznak arra a másik létsíkra, egy ideig még ebben a világban maradnak, pontosabban meg kell szokniuk azt a másik létformát, először ők maguk sem értik, mi történt velük. Megpróbálhatnak kapcsolatot teremteni velünk, de ez ritkán sikerül, mert nem érzékeljük őket. De az érzékelésük már sokkal tisztább, mint a testükben volt.
2009. aug. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%

persze, hogy látják!

tudnak ennél különlegesebb trükköket is, pl. törökülésben pingpongozni...

2009. aug. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"először ők maguk sem értik, mi történt velük."


Az értelem én úgy tudtam, hogy földi hiúság, és AGY szükségeltetik hozzá.

2009. aug. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23:43 és ha nem jól tudtad?
2009. aug. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
de a lélek hogy tájékozódik? nincs neki szeeemeee meg füüüleee. a szívedbe meg csak a sebészbácsi lát bele. aztak urva, mekkora marhaságot tudnak kérdezni egyesek.
2009. aug. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Óóó, igen sajnálom, hogy megkérdeztem.

Egyszerűen csak arra voltam kiváncsi ha pl. megszólítok gondolatban egy elhúnytat hallja-e.

De többet nem fogok marhaságot kérdezni,igérem.


Köszönöm a válaszokat.

2009. aug. 5. 07:41
 10/12 anonim ***** válasza:

"Óóó, igen sajnálom, hogy megkérdeztem. "


Ne sajnáld. Azért van ez a fórum. A bunkó válaszolók szamárordítását nyugodtan figyelmen kivül hagyhatod.Ezeknek tényleg hiányzik az agyuk. Még azt sem értették meg, hogy ez nem chat oldal. Nem a válaszokra kell válaszolni, hanem a

kérdésre. Ahoz viszont már nincs eszük, vagy tudásuk.

2009. aug. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!