Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek helyes-e a halotta...

Lsandor kérdése:

Szerintetek helyes-e a halottak napjának a megünneplése?

Figyelt kérdés
2011. okt. 23. 08:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%
A halottak napját NEM ünnepeli meg senki. A halottakra emlékezünk,az nem ünneplés. Ezt pedig legalább egyszer egy évben meg kell tennünk.
2011. okt. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%

Felénk nem szokták a halottak napját ünnepelni.

Nov. 1-én a halottakra emlékezünk!

2011. okt. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy ez a november 1. megemlékezés szerintetek helyes-e? Vagy min alapszik ez a szokás?
2011. okt. 23. 08:15
 4/25 anonim ***** válasza:
52%
ha helyesnek tartod,akkor helyes.én nem tartom helytelennek,de fontosnak sem.
2011. okt. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem ezt, mert ez a szokás vagy hagyomány, azon alapszik, hogy az embernek van egy láthatatlan része, ami túléli a teste halálát. De ez nem igaz Ezékiel 18: 4; Prédikátor 9: 5, 6. Ahol arról van szó, hogy a lélek meghalhat, valamint a halottak semmit sem tudnak. Valamint az is megjegyzendő, hogy a lélek szót, úgy is lehet fordítani, hogy teremtmény, lény. Tehát ahogy az 1Mózes 2:7 is alátámassza, hogy az ember maga a lélek. Tehát ha ebből indulunk ki, akkor ez a szokás helytelen, mert egy téves elgondoláson alapszik
2011. okt. 23. 08:47
 6/25 anonim ***** válasza:
76%
szerintem semmi köze ahhoz, hogy a lélek túléli-e a test halálát stb, hanem szimplán annyi, hogy visszaemlékezünk azokra a szeretteinkre, akik itthagytak minket és csendben rájuk gondolunk a temetőben, beszélgetünk róluk egy kicsit - nincs ebben semmi rossz szerintem
2011. okt. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
64%
Tudod nem minden ember fogadja el, vagy pedig nem ugy ertelmezi a szentirast, mint te, s vannak akik kovetik az osi hagyomanyokat.
2011. okt. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
74%
Jehova vagy? Nektek semmit nem jelentenek az elhunyt hozzátartozóitok?
2011. okt. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Igen, Jehova Tanúja vagyok. Dehogyis nem, nagyon is fontosak nekünk a szeretteink, ezért is teszünk meg minden tőlünk telhetőt, hogy ott lehessünk Isten új világában és találkozhassunk a feltámadók között a sok elhunyt szerettünkkel. Csak azért hoztam fel ezt a témát, mert nem mindegy, hogy min alapszik ez a szokás. Bár lehet, hogy egyesek csak azért tartják meg, mert így szeretnének visszaemlékezni szeretteikre. De ha adnak nekünk egy nyalókát, ami tiszta étvágygerjesztő, de kiderül, hogy egy árokpartról vették fel, akkor már nem igen kérnénk. Ezt csak azért mondom, mert ha jó indítékból meg akarnánk emlékezni szeretteinkről, akkor már ne helytelen gondolatokból származó hagyományok által tegyük ezt. Szerintem ez fontos
2011. okt. 23. 09:47
 10/25 anonim ***** válasza:
74%

Két dolog miatt. Az egyik, hogy emlékezz azokra az emberekre, akik már elmentek, akik fontosak voltak, sokat jelentettek nekünk.

A másik meg, hogy magadat emlékeztesd arra, hogy egy napon el fogsz menni.

2011. okt. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!