Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék hinni, de hogyan?

Szeretnék hinni, de hogyan?

Figyelt kérdés
Meg vagyok keresztelve, de igazából sosem voltam vallásos, nem jártam templomba és sosem tudtam tisztázni magamban hiszek e vagy sem.. Most egy mély ponton van az életem és úgy érzem nem tudok továbblépni csak akkor ha hiszek valamiben.. Hinni akarom, hogy van Isten, hogy még nem késő és segít.. Hogy van kihez fordulnom.. Én magam is csodálkozom, azon, amit most ideírok.. De most tényleg így érzem, hogy csak a vallás segíthet.. De mégis, hogyan kezdjem el? L/22
2012. okt. 6. 13:52
 1/9 MarkoG ***** válasza:

Először is sosem késő elkezdeni:)

Fordulj a helyi plébánoshoz, hogy mit tehetsz vagy káplánhoz. Én átnézném helyedben az alapvető tanításokat, amiket a plébánis is elmondhat. Megpróbálnám elfogadni azokat és azok szerint élni.

Imádkozz a SAJÁT szavaiddal az a legfontosabb az vezet el legkönnyebben a hit útjára

2012. okt. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az a legjobb, ha eljársz egy gyülekezetbe és figyelsz, esetleg barátkozol:)

Esetleg utána nézel a tanultaknak, hogy nem mondtak-e hülyeséget vagy nem érették-e félre a tanítást.

Javaslom az evangéliumok elolvasását vagy néhány normális Jézusos film megnézését.


Nem azért kell hinned, hogy az életed rendben legyen.

Senki sem erölteti rád, hogy bízzál Istenben és befgoadd az igét.


Soha nem késő ezt jegyezd meg! És Istentől nem kell félned, nem kell rejtegetned semmit! Ő szeret téged, fontos vagy neki és ismeri minden titkodat!


Mi a baj?:(

2012. okt. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Úgy érzem összeomlik körülöttem minden. Mintha minden a rossz irányba tartana.. Már nem találok stabil pontot, amibe kapaszkodhatok és fenn tart.. Mintha minden elromlana..


Szeretnék jó ember lenni és szeretnék biztos lenni abban, hogy az vagyok..

2012. okt. 6. 14:21
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

De miért érzed úgy, hogy minden elromlik és összeomlik?

Ennek az érzésnek van valami alapja?

Történt valami tragédia vagy rossz dolog az életedben?

Eddig mibe kapaszkodtál és mi tartott fenn?


Az, hogy szeretnél jó ember lenni, már egy nagyon jó jel (és Istennek is kedves).

Mivel a szándékod belülről jön a sízvedből. Ha őszintén gondolod, akkor azzá is fogsz vállni, ha már most nem vagy az.

De miért szeretnél jó ember lenni? Miből gondolod, hogy nem vagy az?

Van valami súlyos bűnöd, amit bánsz? Fáj valami?


Ebben a világban lehetetlen hibátlannak lenni. De aki törekszik a szeretetre, igazságra, melyet Jézus Krisztus tanított, aki bánja bűneit, az nem fog elveszni.

Jó ember akkor lehetsz, ha nem csak a te előnyeidet nézed, hanem másoknak is adsz szeretetet, segítséget, támogatást.

Most nem pénzre gondolok. Ha neked sincs pénzed, vagy nem elég, nyílván nem várja el senki, hogy te feláldozd magad.

A lényeg, hogy próbáld meg nem bántani a másik embert, nem belerúgni, rombolni. Hanem olyan célod legyen, ami épít, ami jó.

2012. okt. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Már az egy tett, hogy ezt akarod. Kezd el olvasni a Bibliát és ráfogsz jönni, hogy milyennek kell lenned. Remélem sikerül hinned benne.
2012. okt. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


"A hit tehát hallásból van, a hallás pedig a Krisztus beszéde által." - Róm 10,17


Menj el Templomba, illetve olvasd a Bibliát. :)


Áldás, békesség!

Mihály

2012. okt. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Öntsd ki a szívedet imában az Úr előtt. A saját szavaiddal imádkozz, mondd el neki a problémáidat, és hogy mi mindenben van szükséged segítségre. Lehet fennhangon is, vagy magadban is, ahogy jólesik. Ezután járj nyitott szívvel, hogy észrevedd a választ! Ha az imád őszinte, az biztosan nem fog elmaradni.
2012. okt. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amikor hasonló helyzetben voltam én Istenhez fordultam először.

Mondd el neki a gondolataidat, érzéseidet és kérj tőle segítséget, útmutatást, aztán figyelj minden apró jelre, megérzésre, gondolatra.

Nálam ez működött. Egy példa: Leültem a géphez azzal a céllal, hogy játszom, amikor hirtelen bevillant egy gondolat, ami oda nem illő volt, egy kérdés ami mintha nem tőlem származna. Játék helyett beütöttem a google-be és a kiadott oldalakon böngészve olyan információkra, tanításokra, cikkekre bukkantam amik segítettek az akkori állapotomban.

Az, hogy olvassam a Bibliát, vagy menjek gyülekezetbe csak később jött és hiszem, hogy ez az igény már az Istentől jövő válasz része volt.

2012. okt. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Isten útjai kifürkészhetetlenek !
2013. febr. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!