Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Illy módon, hogy lehet hinni...

Illy módon, hogy lehet hinni Istenben?

Figyelt kérdés
Szóval tegyük fel, valaki elhiszi, hogy létezik Isten, de képtelen befogadni a szívébe. Valahol érzi, hogy elakarja fogadni, de mégse igazán. Kötődik a "világhoz" és nem ért egyet a Bibliai alapelvekkel, de mégis valahol legbelül tudja, hogy létezik Isten. Nem feltétlen a Bibliai Isten, legyen akármely másik. Isten mi alapon fog minket megítélni, olyanokat akiknek az alapelvük ütközik a Bibliáéval.

2012. szept. 7. 20:13
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és az érdekelne még, hogy van egy kis halvány érzés, hogy Istenre van szüksége az embernek, de amikor elkezd imádkozni, olvasni, ezt mind erőltetésnek érzi.
2012. szept. 7. 20:14
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

1Péter 3:4

„Isten előtt a rejtett belső ember értékes, a maga zavartalan szelídségében, és lelki

nyugalmában.”

Az élő hit "a szeretet által tevékeny" (Gal 5,6).

A hit ajándéka megmarad abban, aki nem vétett ellene.

De "a hit cselekedetek nélkül halott" (Jak 2,26)


-ezeket kellene átgondolni a kérdéseid nyomán.

2012. szept. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez az amit asszem Pascal mondott, hogy minden emberben van egy Isten alakú űr, amit mindenfélével próbál betölteni, de tökéletesen csak Isten tudja.


Nos, igen, úgy, hogy nem fogadod el az alapelveket, elég nehéz elfogadni magát Istent. Egyesek azt mondják, nézz körül (már ha rólad van szó) melyik vallás illik hozzád. Szerintem ez nem a legjobb, mert én keresztyénként úgy gondolom, ha lehetnél keresztyén és direkt nem vagy, az bűn, de én is "csak" hallás alapján hiszek. Ha te inkább hiszel másban, akkor természetesen legyél az senki nem kényszerít, de ha te is úgy érzed, szükséged van valamire akkor tényleg szükséged van valamire.

Én azt ajánlom, először jobban tanulmányozd a keresztyénséget, de ha neked nem ez kell, akkor mást.

2012. szept. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A #2 válaszoló kommentjén gondolkodj el szerintem is.

Mely elvek nem tetszenek amúgy?

2012. szept. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gondold át alaposan a dolgokat! Hiszel Istenben, tehát utána kellene járni, hogy milyen ez az Isten. Létezik egyáltalán? Mit kell tudnunk Róla? Mi veled a szándéka? Miért nehéz neked hinni a Bibliában? Ellentmondásos? Hihetetlenek benne a csodák? Akkor indulj, keress, kutass, mit hogyan magyaráznak azok, akiknek Isten már kijelentett dolgokat.

Isten nem kéri, hogy vakon higgyél! Járj nyugodtan utána mindennek, de közben ne felejtsd, egyszer majd meg kell állnunk előtte, s te már nem mondhatod, hogy soha senki nem beszélt neked Róla. " Valahol érzed", tehát meg vagy szólítva, csak te megkeményíted a szívedet, de mondd, miért jó ez neked?

Egy esélyt megérdemel, illetve inkább te megérdemled, hogy adj magadnak egy esélyt a hitre, tudod én azok közé tartozom, akik hiszik, hogy az örökéletünk is ettől függ, tehát ne legyél rest utánajárni dolgoknak!

2012. szept. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A hit cselekedetek nélkül halott - magyarul ha te csak elhiszed, hogy van Isten, de nem vagy becsületes, nem segítesz másokon, nem élsz erkölcsös életet stb., akkor hiába hiszel, olyan, mintha nem is hinnél.

A hitnek akkor van értelme, ha befolyásolja, jobbá teszi a viselkedésedet. A Sátán is tudja, hogy van Isten, aztán mégis ő a főgonosz. Az, hogy valaki hisz, így önmagában nem garancia semmire.

2012. szept. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!